48 minut

23. srpna 2016

Obsah dílu

Věk pro odchod do penze — Věk pro odchod do penze — Německé přípravy na globální hrozby — Spor VW s dodavateli — Poplatky za odběr podzemní vody — Žaloby kvůli církevním restitucím — Žaloby kvůli církevním restitucím — Paralympiáda bez ruských sportovců — Izraelský vývoz zbraní do Afriky — Den obětí totalitních režimů — Trilogie, která předchází Pelíškům — Čísla pro uskupení v krajských volbách — Vážná zranění dětí — Žně v Česku — Úklidová terapie pro závislé — České potraviny v tuzemských obchodech — Plodiny s vadou na kráse — Bezpečnostní opatření na Pražském hradě — Vzdělávání handicapovaných dětí — Senát pro malé množství alkoholu u cyklistů — Nové parkovací zóny v metropoli — Nové pravomoci celníků — Teroristé z Boko Haram — Temné dějiny Španělska — Nález vzácného šperku

Části dílu

00:34
Věk pro odchod do penze
  Do důchodu maximálně v šedesáti pěti letech. Vláda zítra rozhodne o tom, jestli zavede maximální věk odchodu do penze. Pětašedesátiletý strop prosazují sociální demokraté, vláda ale bude jednat i o variantě limitu na 67 let.
  04:54
  Věk pro odchod do penze
   Hostem Událostí je ministr financí Andrej Babiš /ANO/.
   08:35
   Německé přípravy na globální hrozby
    Německo v rámci nové koncepce civilní obrany počítá s možným znovuzavedením branné povinnosti. Vláda konkrétní návrhy představí zítra. Informace uniklé do médií ale už teď rozproudily v Německu vášnivou debatu.
    10:47
    Spor VW s dodavateli
     Automobilka Volkswagen se dohodla na řešení sporu se dvěma svými dodavateli. Přesný obsah dohody žádná ze stran nezveřejnila. Nedostatek dílů měl dopad na provoz šesti závodů koncernu.
     11:03
     Poplatky za odběr podzemní vody
      Spor o cenu vody ve vládní koalici. Ministerstvo životního prostředí stáhne ze zítřejšího jednání kabinetu novelu, která zvyšovala poplatek za odběr podzemní vody. Proti se postavila ČSSD.
      13:30
      Žaloby kvůli církevním restitucím
       Případné stahování žalob na obce kvůli církevním restitucím by mohla Česká biskupská konference projednat v říjnu. Vyzval ji k tomu Svaz měst a obcí.
       14:16
       Žaloby kvůli církevním restitucím
        Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
        15:36
        Paralympiáda bez ruských sportovců
         Ruští sportovci nesmí na nadcházející paralympiádu v Riu de Janeiro. Rusko neuspělo s odvoláním proti zákazu, který na něj uvalil Mezinárodní paralympijský výbor za státem podporovaný doping.
         16:01
         Izraelský vývoz zbraní do Afriky
          Nedávné turné izraelského premiéra Netanjahua po afrických zemích naplno roztočilo kola vzájemného obchodu. Podle kritiků se ale ukazuje, že za rychle rostoucím izraelským exportem na černý kontinent stojí do značné míry i vývoz zbraní.
          18:33
          Den obětí totalitních režimů
           Evropský den obětí totalitních režimů uctili zástupci ministerstev spravedlnosti EU na Slovensku. Navštívili Bránu ke svobodě - památník lidem, kteří nepřežili útěk z komunistického Československa na západ.
           19:14
           Trilogie, která předchází Pelíškům
            Režisér Jan Hřebejk je v polovině natáčení filmové trilogie Zahradnictví. Výpravná rodinná sága se odehrává ve 40. a 50. letech minulého století a časově předchází snímku Pelíšky.
            22:08
            Čísla pro uskupení v krajských volbách
             Státní volební komise vylosovala čísla, kterými budou označeny hlasovací lístky volebních uskupení při krajských volbách. Celkem se o vedení krajů uchází 89 subjektů. Před čtyřmi lety jich bylo o čtyři více.
             25:28
             Vážná zranění dětí
              Na následky úrazu v loňském roce zemřelo 109 dětí. Aktuální data zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. Dlouhodobě číslo smrtelných zranění u nejmladších klesá.
              27:25
              Žně v Česku
               Žně v Česku spějí k závěru, kvůli počasí ale končí později než vloni. Sklizeno je už přes 90 procent polí se základními obilovinami a téměř všechny plochy oseté řepkou.
               27:39
               Úklidová terapie pro závislé
                Udržet ptáky v přírodní rezervaci a vrátit tam původní vegetaci. Ve Věstonické nádrži se o to snaží klienti kyjovského centra Krok. V něm se léčí z drogové závislosti.
                29:53
                České potraviny v tuzemských obchodech
                 Podíl českých potravin v maloobchodu roste. Pohybuje se zhruba mezi čtyřiceti až osmdesáti procenty. Ministerstvo zemědělství i potravináři chtějí podíl dlouhodobě ještě víc zvýšit.
                 33:27
                 Plodiny s vadou na kráse
                  Dosud se na pulty supermarketů dostávala jen ta zelenina a ovoce, které odpovídají estetickým normám. Zahnuté papriky, křivé okurky nebo nedorostlé květáky zůstávají na poli.
                  35:20
                  Bezpečnostní opatření na Pražském hradě
                   U hlavního vchodu na Pražský hrad jsou ode dneška dva mobilní bezpečnostní rámy. Procházejí jimi návštěvníci. Do několika týdnů by měly přibýt také u vstupu do Chrámu Svatého Víta.
                   36:31
                   Vzdělávání handicapovaných dětí
                    Co kraj, to jiný přístup ke vzdělávání handicapovaných dětí. Zjistila to analýza Nadace Open Society Fund Praha. Kraje se podle ní významně liší nejen v posuzování speciálních vzdělávacích potřeb žáků, ale i v jejich financování.
                    38:50
                    Senát pro malé množství alkoholu u cyklistů
                     Senát zřejmě navrhne, aby cyklistům policisté tolerovali několik skleniček vína nebo piva. Ve výborech dnes senátoři podpořili předlohu, která povoluje až osm desetin promile alkoholu v krvi.
                     39:08
                     Nové parkovací zóny v metropoli
                      Živý vstup redaktora Martina Tyburce.
                      41:12
                      Nové pravomoci celníků
                       42:15
                       Teroristé z Boko Haram
                        Nigerijské letectvo tvrdí, že zabilo několik velitelů teroristické skupiny Boko Haram a jejího vůdce Abu Bakra Shekaua vážně zranilo. Nálet ale nikdo nezávisle nepotvrdil.
                        42:33
                        Temné dějiny Španělska
                         Španělé si připomínají 80. výročí začátku občanské války. Konflikt vynesl skoro na čtyřicet let do čela země diktátora Francisca Franca. O temném období moderních španělských dějin se dlouho otevřeně nemluvilo.
                         45:03
                         Nález vzácného šperku
                          Zřejmě nejstarší šperk v Evropě objevili archeologové poblíž Brna. Jeho stáří – přes čtyřicet tisíc let. Podle výzkumníků patřil vůbec prvním moderním lidem, kteří vytlačili neandrtálce.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          24. srpna 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          19. dubna

                          Headlines — Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem Policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd Čejky chocholaté

                          19. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž56 minut

                          18. dubna

                          Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                          18. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž56 minut

                          18. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. dubna

                          Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                          17. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          16. dubna

                          Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                          16. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          16. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          15. dubna

                          Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                          15. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          15. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          15. 4. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám