20. srpen 2016

Obsah dílu

Větší pravomoci celníků — Spor o reorganizaci policie — Donald Trump hledá nové voliče — Boje na východní Ukrajině — Dohoda o dorovnání platů soudců — Velká cena v Brně — Roste počet uprchlíků z KLDR — Vztahy Izrael–Turecko — "Chytré" fabriky v ČR — Petřínská rozledna slaví — Duplicitní kontroly obcí zřejmě skončí — Dobrý rok pro pěstitele chmele — Fronty na Pražský hrad — Příběh horníka po výbuchu metanu — Požár pily — Noční prohlídka Dukovan — Přípravy na nový školní rok — Mistrovství světa hasičů — Boje z 2. sv. války na Cihelně — Nová lanovka na Zugspitze — Nejdelší most v Číně — Živé kino na tajných místech

Části dílu

00:32
Větší pravomoci celníků
  Nový koaliční spor o vyšetřování závažné kriminality. Ministr financí Andrej Babiš chce, aby daňové trestné činy mohli vyšetřovat i celníci, kteří spadají právě pod Ministerstvo financí.
  03:58
  Spor o reorganizaci policie
   O vyšetřování nejzávažnějších trestných činů vede vládní koalice spor už déle než dva měsíce.
   05:39
   Donald Trump hledá nové voliče
    Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump se zaměřuje na nové voliče. Během své rallye v Michiganu se už poněkolikáté v tomto týdnu snažil oslovit afroamerickou komunitu.
    08:02
    Boje na východní Ukrajině
     08:20
     Dohoda o dorovnání platů soudců
      Soudcům a státním zástupcům, kteří před rokem a půl nepřistoupili na dohodu o zpětném dorovnání platů, už žádné peníze vyplaceny nebudou.
      10:48
      Velká cena v Brně
       Živý vstup Martiny Tlachové.
       13:38
       Roste počet uprchlíků z KLDR
        Obavy o budoucnost dětí, touha po jihokorejské demokracii a rozčarování ze severokorejské vlády. Takové důvody uvedl zástupce severokorejského velvyslance v Londýně úřadům poté, co utekl na Jih.
        16:04
        Vztahy Izrael–Turecko
         Turecký parlament schválil po šesti letech dohodu o normalizaci vztahů s Izraelem. Krizi mezi zeměmi způsobil v roce 2010 námořní incident.
         16:21
         "Chytré" fabriky v ČR
          České firmy mají dost peněz a zakázek, schází jim ale schopná pracovní síla. Nezaměstnanost se místy v republice dostala na historická minima. I proto firmy stále víc svou výrobu inovují a automatizují.
          18:21
          Petřínská rozledna slaví
           Petřínská rozhledna dnes slaví 125 let. Vznikla jako napodobenina pařížské Eiffelovy věže a zprovozněna byla k příležitosti konání Jubilejní zemské výstavy.
           20:45
           Duplicitní kontroly obcí zřejmě skončí
            Ministerstvo financí upravilo návrh zákona o řízení a kontrole veřejných financí, a zareagovalo tak na výhrady legislativní rady vlády.
            23:13
            Dobrý rok pro pěstitele chmele
             Z každého hektaru ho bude víc než tisíc tun. I přesto ale bude chybět. Úrody jsou totiž prodané až do roku 2018. Největší zájem je o žatecký poloraný červeňák. Ten teď sklízí třeba ve Stekníku u Žatce.
             24:48
             Fronty na Pražský hrad
              Už déle než týden musí každý návštěvník před vchodem do areálu Pražského hradu absolvovat bezpečnostní osobní prohlídku. Dnes v poledne měla fronta na Hradčanském náměstí několik set metrů.
              25:36
              Příběh horníka po výbuchu metanu
               Před rokem přežil výbuch metanu s popáleninami na 90% těla. Lékaři mu příliš šancí nedávali. Teď se ale osmatřicetiletý muž, invalidní důchodce, snaží pomalu vracet k životu před tragédií.
               27:25
               Požár pily
                V Brlohu na Písecku hoří hala, ve které se zpracovává dřevo. Na místě je stále několik jednotek hasičů – profesionálové i dobrovolníci.
                27:43
                Noční prohlídka Dukovan
                 Den, ale i noc otevřených dveří v Dukovanech. Do první české jaderné elektrárny přišly stovky lidí.
                 29:31
                 Přípravy na nový školní rok
                  Konec letních prázdnin se pomalu blíží. Za necelých čtrnáct dní školáci usednou do lavic. Třídy už chystají pomůcky i rozvrhy. Přípravy začínají také v rodinách.
                  35:55
                  Mistrovství světa hasičů
                   Živý vstup Ivy Piskalové
                   37:53
                   Boje z 2. sv. války na Cihelně
                    Skoro třicet tisíc lidí přišlo na letošní ročník vojensko-historické akce Cihelna.
                    38:54
                    Nová lanovka na Zugspitze
                     V Německu staví novou lanovku na nejvyšší horu země - Zugspitze. Projekt v přepočtu za skoro půldruhé miliardy korun s unikátními parametry nahradí tu, která funguje už od 60. let minulého století.
                     41:06
                     Nejdelší most v Číně
                      Čína otevřela nejvyšší a nejdelší most ze skleněných panelů. Stavba v provincii Chu-nan je 300 metrů nad zemí a spojuje dvě skály.
                      41:15
                      Živé kino na tajných místech
                       Vidět zdarma filmy těsně před dokončením a diskutovat s jejich autory - ať už ve střižně, nebo v obývacím pokoji režiséra. Do konce srpna to nabízí projekt Živé kino.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       21. srpen 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       28. březen

                       Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                       28. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       28. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       28. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       27. březen

                       Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                       27. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       26. březen

                       Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                       26. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       26. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 3. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám