44 minut

20. srpen 2016

Obsah dílu

Větší pravomoci celníků — Spor o reorganizaci policie — Donald Trump hledá nové voliče — Boje na východní Ukrajině — Dohoda o dorovnání platů soudců — Velká cena v Brně — Roste počet uprchlíků z KLDR — Vztahy Izrael–Turecko — "Chytré" fabriky v ČR — Petřínská rozledna slaví — Duplicitní kontroly obcí zřejmě skončí — Dobrý rok pro pěstitele chmele — Fronty na Pražský hrad — Příběh horníka po výbuchu metanu — Požár pily — Noční prohlídka Dukovan — Přípravy na nový školní rok — Mistrovství světa hasičů — Boje z 2. sv. války na Cihelně — Nová lanovka na Zugspitze — Nejdelší most v Číně — Živé kino na tajných místech

Části dílu

00:32
Větší pravomoci celníků
  Nový koaliční spor o vyšetřování závažné kriminality. Ministr financí Andrej Babiš chce, aby daňové trestné činy mohli vyšetřovat i celníci, kteří spadají právě pod Ministerstvo financí.
  03:58
  Spor o reorganizaci policie
   O vyšetřování nejzávažnějších trestných činů vede vládní koalice spor už déle než dva měsíce.
   05:39
   Donald Trump hledá nové voliče
    Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump se zaměřuje na nové voliče. Během své rallye v Michiganu se už poněkolikáté v tomto týdnu snažil oslovit afroamerickou komunitu.
    08:02
    Boje na východní Ukrajině
     08:20
     Dohoda o dorovnání platů soudců
      Soudcům a státním zástupcům, kteří před rokem a půl nepřistoupili na dohodu o zpětném dorovnání platů, už žádné peníze vyplaceny nebudou.
      10:48
      Velká cena v Brně
       Živý vstup Martiny Tlachové.
       13:38
       Roste počet uprchlíků z KLDR
        Obavy o budoucnost dětí, touha po jihokorejské demokracii a rozčarování ze severokorejské vlády. Takové důvody uvedl zástupce severokorejského velvyslance v Londýně úřadům poté, co utekl na Jih.
        16:04
        Vztahy Izrael–Turecko
         Turecký parlament schválil po šesti letech dohodu o normalizaci vztahů s Izraelem. Krizi mezi zeměmi způsobil v roce 2010 námořní incident.
         16:21
         "Chytré" fabriky v ČR
          České firmy mají dost peněz a zakázek, schází jim ale schopná pracovní síla. Nezaměstnanost se místy v republice dostala na historická minima. I proto firmy stále víc svou výrobu inovují a automatizují.
          18:21
          Petřínská rozledna slaví
           Petřínská rozhledna dnes slaví 125 let. Vznikla jako napodobenina pařížské Eiffelovy věže a zprovozněna byla k příležitosti konání Jubilejní zemské výstavy.
           20:45
           Duplicitní kontroly obcí zřejmě skončí
            Ministerstvo financí upravilo návrh zákona o řízení a kontrole veřejných financí, a zareagovalo tak na výhrady legislativní rady vlády.
            23:13
            Dobrý rok pro pěstitele chmele
             Z každého hektaru ho bude víc než tisíc tun. I přesto ale bude chybět. Úrody jsou totiž prodané až do roku 2018. Největší zájem je o žatecký poloraný červeňák. Ten teď sklízí třeba ve Stekníku u Žatce.
             24:48
             Fronty na Pražský hrad
              Už déle než týden musí každý návštěvník před vchodem do areálu Pražského hradu absolvovat bezpečnostní osobní prohlídku. Dnes v poledne měla fronta na Hradčanském náměstí několik set metrů.
              25:36
              Příběh horníka po výbuchu metanu
               Před rokem přežil výbuch metanu s popáleninami na 90% těla. Lékaři mu příliš šancí nedávali. Teď se ale osmatřicetiletý muž, invalidní důchodce, snaží pomalu vracet k životu před tragédií.
               27:25
               Požár pily
                V Brlohu na Písecku hoří hala, ve které se zpracovává dřevo. Na místě je stále několik jednotek hasičů – profesionálové i dobrovolníci.
                27:43
                Noční prohlídka Dukovan
                 Den, ale i noc otevřených dveří v Dukovanech. Do první české jaderné elektrárny přišly stovky lidí.
                 29:31
                 Přípravy na nový školní rok
                  Konec letních prázdnin se pomalu blíží. Za necelých čtrnáct dní školáci usednou do lavic. Třídy už chystají pomůcky i rozvrhy. Přípravy začínají také v rodinách.
                  35:55
                  Mistrovství světa hasičů
                   Živý vstup Ivy Piskalové
                   37:53
                   Boje z 2. sv. války na Cihelně
                    Skoro třicet tisíc lidí přišlo na letošní ročník vojensko-historické akce Cihelna.
                    38:54
                    Nová lanovka na Zugspitze
                     V Německu staví novou lanovku na nejvyšší horu země - Zugspitze. Projekt v přepočtu za skoro půldruhé miliardy korun s unikátními parametry nahradí tu, která funguje už od 60. let minulého století.
                     41:06
                     Nejdelší most v Číně
                      Čína otevřela nejvyšší a nejdelší most ze skleněných panelů. Stavba v provincii Chu-nan je 300 metrů nad zemí a spojuje dvě skály.
                      41:15
                      Živé kino na tajných místech
                       Vidět zdarma filmy těsně před dokončením a diskutovat s jejich autory - ať už ve střižně, nebo v obývacím pokoji režiséra. Do konce srpna to nabízí projekt Živé kino.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       21. srpen 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       10. srpen

                       Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                       10. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       10. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       10. 8. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       9. srpen

                       Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                       9. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       9. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       9. 8. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       8. srpen

                       Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                       8. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       8. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       8. 8. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám