17. srpen 2016

Obsah dílu

Majetkové přiznání v Senátu — Nejistá podpora majetkových přiznání — Centrální kontrola bankovních účtů? — Napětí mezi Tureckem a Německem — Austrálie zavře uprchlický tábor — Zdražování elektřiny nebude — Červencové mzdy v OKD — Problémy Kovosvitu v Sezimově Ústí — Povinná praxe v nemocnicích? — Obchod se vstupenkami v Riu — Český film v Izraeli — Dvě miliardy navíc pro místní rozvoj — Vrtulníky v opravnách — Problémy s rejstříky — Výkupní ceny mléka — Nehoda na D5 — Tajemství Věstonické venuše — Jak probíhá průzkum sošky? — Věstonická venuše — Zkoumání Věstonické venuše — Nové metody průzkumu ostatků — Kontroverzní autobus — Rakovina v továrně Samsung? — Mezinárodní soutěž hasičů v Ostravě

Části dílu

00:33
Majetkové přiznání v Senátu
  Zákon o prokazování původu majetku nemá jasnou podporu v Senátu. Dva výbory k němu nepřijaly žádné stanovisko. Hlasovat se o něm přitom v horní komoře má příští týden.
  03:21
  Nejistá podpora majetkových přiznání
   Rozhovor s Andrejem Babišem.
   07:16
   Centrální kontrola bankovních účtů?
    Rozhovor s Andrejem Babišem.
    08:30
    Napětí mezi Tureckem a Německem
     Ankara se ostře ohradila proti analýze, v níž německé ministerstvo vnitra mluví o Turecku jako o centrálním uzlu islamistických skupin na Blízkém východě.
     11:06
     Austrálie zavře uprchlický tábor
      Austrálie zavře uprchlický tábor na ostrově Manus na severu Papuy-Nové Guineji. Nejvyšší soud této země v dubnu rozhodl, že je protiústavní a porušuje osobní svobodu žadatelů o azyl.
      11:33
      Zdražování elektřiny nebude
       Domácnosti a chataři s velkými jističi se zdražování elektřiny bát nemusejí. Naopak - připlatí si samovýrobci proudu. O tom, že regulační úřad nebude měnit výpočet cen, informovala jeho šéfka Alena Vitásková.
       13:40
       Červencové mzdy v OKD
        Společnost OKD zatím nedoplatila červencové mzdy některým zaměstnancům. Přibližně osm set lidí, kteří jsou podle firmy placeni nadprůměrně, dostali v termínu zálohu.
        14:15
        Problémy Kovosvitu v Sezimově Ústí
         Živý vstup Kristýny Vrkočové.
         17:06
         Povinná praxe v nemocnicích?
          Zákon, který má rozsáhle měnit pravidla pro vzdělávání lékařů. V rámci něj se teď poslanci budou snažit prosadit, aby i soukromí lékaři povinně absolvovali praxi v nemocnicích.
          19:45
          Obchod se vstupenkami v Riu
           Policie v Riu de Janeiro zatkla šéfa Evropského olympijského výboru pro podezření z černého obchodu se vstupenkami.
           20:02
           Český film v Izraeli
            V Izraeli začala přehlídka českého filmu. Už po sedmé se během něj můžou Izraelci seznámit se současnou domácí tvorbou. O blízkosti filmového vkusu obou zemí svědčí i to, že vloni této nabídky využilo šest tisíc lidí.
            23:21
            Dvě miliardy navíc pro místní rozvoj
             Dvě miliardy korun navíc dostane do svého rozpočtu ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Navýšení jí dnes potvrdil vládní kolega a správce státní kasy Andrej Babiš.
             23:57
             Vrtulníky v opravnách
              V leteckých opravnách v Praze se opravují čtyři vrtulníky afghánské armády. Zakázku za několik desítek milionů korun dostal státní podnik LOM Praha přímo od Agentury pro podporu a nákupy Severoatlantické aliance.
              25:54
              Problémy s rejstříky
               Elektronické justiční systémy znovu v potížích. Dopoledne přestal pracovat rejstřík, který shromažďuje data o lidech a firmách v úpadku.
               26:35
               Výkupní ceny mléka
                28:24
                Nehoda na D5
                 28:44
                 Tajemství Věstonické venuše
                  Soška, která by se vešla do dlaně a nejstarší umělecký předmět nalezený v Česku, přesněji řečeno 40 kilometrů odsud v Dolních Věstonicích.
                  31:27
                  Jak probíhá průzkum sošky?
                   Přesný cíl toho, co se tady za mnou děje, je zjistit, z čeho přesně lovci mamutů sošku vyrobili. Doteď vědci spekulují, jestli je jen z hlíny nebo i dalších příměsí.
                   32:59
                   Věstonická venuše
                    Věstonická venuše je stará 25 až 29 tisíc let. Jde patrně o nejznámější český archeologický nález a o nejstarší umělecký předmět z keramiky na světě.
                    35:33
                    Zkoumání Věstonické venuše
                     Rozhovor s kurátorem Petrem Nerudou.
                     36:59
                     Nové metody průzkumu ostatků
                      Nejnovější technologie umožňují archeologům nejen lépe rozpoznat materiál artefaktů, ale díky analýzám DNA například také přesněji odhalit identitu ostatků.
                      40:00
                      Kontroverzní autobus
                       Autobus vybízející k výletu do koncentračního tábora pobouřil pamětníky holocaustu, Židovské muzeum a teď si ho všímají i izraelská média.
                       40:20
                       Rakovina v továrně Samsung?
                        Další kontroverze vycházejí najevo kolem podezření, že desítky dělníků jihokorejské společnosti Samsung onemocněly rakovinou.
                        42:31
                        Mezinárodní soutěž hasičů v Ostravě
                         Živý vstup Pavly Daňkové.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         18. srpen 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         24. březen

                         Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                         24. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         24. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         23. březen

                         Headlines — Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protifenzívy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                         23. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         23. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                         22. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám