45 minut

12. srpna 2016

Obsah dílu

Spor kolem vzniku sítě neziskových nemocnic — Spory ve zdravotnických otázkách — Série pumových útoků v Thajsku — Napětí kolem Krymu — Prezident o situaci na Krymu — Reorganizace a další vývoj v OKD — Developer versus Hradec Králové — Značky na přání — Uprchlíci v italských městech — Zakáz burkin v Cannes — Život bez domova ve fotografiích — Daňové kontroly a exekuce — Sklizeň obilovin a řepky — Zmatky kolem parkovacích značek — Olympijský vítěz Lukáš Krpálek — Fandění v olympijských parcích — Šance na medaile podle sázkových kanceláří — Ostrava centrem sportovních nadšenců — Zdravotní testy sportovců po návratu z Ria — Snadná práce pro zloděje — Poplašná zpráva bez trestu — Lví výběh ve Zděchově — Kontroverzní protiteroristický zákon — Nejstarší obratlovec na světě — Ideální podmínky pro pozorování Perseid

Části dílu

00:31
Spor kolem vzniku sítě neziskových nemocnic
  Jeden z vládních slibů stále v nejistotě. Ministerstvo zdravotnictví sice chce zákon o neziskových nemocnicích do konce měsíce poslat legislativní radě vlády, podporu u svého koaličního partnera, hnutí ANO, ale zatím nemá.
  04:18
  Spory ve zdravotnických otázkách
   Hostem Událostí je předseda zdravotního výboru sněmovny Rostislav Vyzula /ANO/.
   07:03
   Série pumových útoků v Thajsku
    Série bombových útoků v Thajsku – na turisty oblíbených místech Phuket nebo Hua Hin. 4 lidé zemřeli, zraněných je přes 30 – včetně turistů. Češi mezi nimi nejsou.
    09:11
    Napětí kolem Krymu
     Ruský premiér Medvěděv pohrozil přerušením diplomatických vztahů s Ukrajinou. Moskva vládu v Kyjevě tento týden obvinila z pokusu spáchat na poloostrově teroristické útoky, podle Kyjeva jde o provokaci.
     09:32
     Prezident o situaci na Krymu
      Podle prezidenta Zemana je velmi nepravděpodobné, že by se kvůli Krymu mohl na rusko-ukrajinských hranicích rozhořet vážnější konflikt. Uvedl to v rozhovoru pro Českou televizi.
      10:20
      Reorganizace a další vývoj v OKD
       Zřejmě už příští týden by firmě měla na účet přijít sedmisetmilionová půjčka, kterou schválila vláda. Těžařská společnost teď musí zpracovat podrobnou představu dalšího vývoje.
       11:20
       Developer versus Hradec Králové
        Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
        12:55
        Značky na přání
         15:21
         Uprchlíci v italských městech
          Itálie s obavami sleduje rostoucí počty připlouvajících migrantů. Jen za červenec jich dorazilo 25 tisíc - to je o dvanáct procent víc než loni touto dobou. Většina z nich v zemi ale o azyl nežádá a chce pokračovat dál do Evropy.
          17:22
          Zakáz burkin v Cannes
           Starosta Cannes na jihu Francie zakázal ženám nosit plavky zvané burkini, kryjící celé tělo i hlavu. Muslimský koupací oděv by podle vyhlášky v napjaté situaci po teroristických útocích mohl vyvolat potyčky.
           17:46
           Život bez domova ve fotografiích
            Kde a jak žijí lidé bez střechy nad hlavou. Téma bezdomovectví přibližuje putovní výstava s názvem Osudy pohledem Pokory s Nadějí. Nyní nově v barokních prostorách pražského Colloredo-Mansfeldského paláce.
            20:36
            Daňové kontroly a exekuce
             Vyššímu výběru daní pomáhá ekonomický růst, ale i výrazné zpřísnění výběru daní. A stoupá i počet daňových exekucí.
             23:25
             Sklizeň obilovin a řepky
              Sklizeň obilovin bude letos nižší než loni. Podle dnešních dat statistiků úroda meziročně klesne skoro o 7 procent na 7 milionů tun. Naopak řepky letos bude víc.
              23:43
              Zmatky kolem parkovacích značek
               V ulicích Brna jsou další parkovací dopravní značky, které matou řidiče. Už v dubnu přitom došlo k rozporu mezi ministerstvem dopravy a brněnskými strážníky. Právě oni mají ve svých technických předpisech jiný výklad, než je v zákoně.
               26:09
               Olympijský vítěz Lukáš Krpálek
                Česko má z letošní olympiády první zlatou medaili - včera ji organizátoři pověsili na hruď judisty Lukáše Krpálka. Stal se tak prvním českým sportovcem, který na zahajovacím ceremoniálu jako vlajkonoš vedl českou výpravu a pak vyhrál zlato.
                28:31
                Fandění v olympijských parcích
                 Živý vstup redaktorky Miroslavy Vildové.
                 31:00
                 Šance na medaile podle sázkových kanceláří
                  Nejvíc šancí na zisk olympijské medaile mají - dle podrobné analýzy sázkové společnosti Fortuna - veslař Ondřej Synek a oštěpařka Barbora Špotáková.
                  31:30
                  Ostrava centrem sportovních nadšenců
                   Živý vstup redaktorky Lucie Poništové.
                   32:23
                   Zdravotní testy sportovců po návratu z Ria
                    Zdravotní ústav v Ostravě se připravuje na testování sportovců na virus zika po jejich návratu z Brazílie. Budou se moci sami rozhodnout, zda se nechají vyšetřit. Stejná nabídka platí i pro jejich doprovod.
                    34:09
                    Snadná práce pro zloděje
                     Až 100 milionů aut po celém světě má závažné nedostatky v systému dálkového zamykání. Vědci z Německa a Británie odhalili bezpečnostní díru, díky které lze ovládání obejít.
                     36:11
                     Poplašná zpráva bez trestu
                      Policistům se nepodařilo zajistit důkazy proti konkrétním lidem, kteří předloni vyhrožovali, že v Česku rozšíří virus ebola. Po státu požadovali přes 27 milionů korun.
                      36:31
                      Lví výběh ve Zděchově
                       Život donedávna poklidného Zděchova změnil lev, jehož výběh umístil chovatel přímo uprostřed vesnice. Pro jedny atrakce, pro druhé důvod ke strachu. Navíc se ukázalo, že je lev ve vesnici načerno.
                       38:20
                       Kontroverzní protiteroristický zákon
                        Nový protiteroristický zákon, který nedávno podepsal ruský prezident Vladimir Putin, přiměl opozici k protestům. Kreml mluví o opatření nutném k posílení boje s terorismem a extremismem.
                        40:37
                        Nejstarší obratlovec na světě
                         Žralok malohlavý je nejdéle žijícím obratlovcem na Zemi. Jeden ze zkoumaných jedinců se dožil přibližně čtyř set let. Vědci dlouhověkost druhu potvrdili u pobřeží Grónska metodou rozpadu radioaktivního uhlíku.
                         41:03
                         Ideální podmínky pro pozorování Perseid
                          I sedmdesát přání za hodinu můžou mít ještě dnes v noci lidé, kteří budou sledovat roj Perseid. Nejvíc padajících hvězd bude na obloze vidět od půlnoci do svítání. Perseidy lze sledovat živě například na stránkách americké NASA.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž45 minut
                          Další díl
                          13. srpna 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž49 minut

                          22. června

                          Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                          22. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          22. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          21. června

                          Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                          21. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                          20. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                          19. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                          18. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 6. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám