Události

9. srpen 2016

44 minut

9. srpen 2016

Obsah dílu

Ústavní soud o platech soudců — Soudci bez nároku na dorovnání platů — Usmiřování rozkmotřených prezidentů — Návštěvnost ubytovacích zařízení v ČR — Likvidace padělaných cigaret — Klimkovická žaloba proti hluku — Britské vojsko v Sýrii — Potíže španělského města kvůli brexitu — Výsledky hospodaření ČEZ — Kvarteto v režii Miroslava Krobota — Německo přísnějši k uprchlíkům — Uprchlické cesty do Evropy — Kauza fiktivní mluvčí Jihomoravského kraje — Co je a není zbraň — Rostoucí ceny v obchodech — Plodnost českých mužů — Ujíždění od dopravních nehod — Pravidla první pomoci — Rozdílná kvalita autolekárniček — Revolta proti Trumpovi — V Německu zadrželi bojovníka IS — Protest kvůli prodeji písnického sídliště — Žaloba za předraženou taxislužbu — Nový šéf armádního letectva — Památník obětí železné opony

Části dílu

00:34
Ústavní soud o platech soudců
  Stát nemusí zpětně dorovnávat platy soudcům. Ústavní soud zrušil část průlomového verdiktu Nejvyššího soudu, který předloni soudcům cestu ke zpětnému dorovnání příjmů otevřel.
  04:06
  Soudci bez nároku na dorovnání platů
   Hostem Událostí je prezidentka Soudcovské unie ČR Daniela Zemanová.
   06:35
   Usmiřování rozkmotřených prezidentů
    Rusko a Turecko obnovují přátelské vztahy. Vladimir Putin přivítal v Petrohradu Recepa Tayyipa Erdogana. Bylo to první setkání obou prezidentů od loňského sestřelení ruské stíhačky tureckou armádou.
    09:13
    Návštěvnost ubytovacích zařízení v ČR
     11:35
     Likvidace padělaných cigaret
      Přes 100 milionů cigaret a tun tabáku dnes začali likvidovat v brněnské spalovně. Neoznačené nebo padělané výrobky tam převezli celníci, kteří je zabavili. Obchodníci je do Česka dováželi nelegálně nebo je v tuzemsku přímo vyráběli.
      12:27
      Klimkovická žaloba proti hluku
       Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.
       13:55
       Britské vojsko v Sýrii
        Podle všeho první přímý důkaz o působení britských speciálních jednotek v Sýrii. BBC zveřejnila snímky čtyř vozů s vojáky, podle ní byly pořízené v červnu po útoku islamistů na základnu povstalců u hranice s Irákem.
        14:18
        Potíže španělského města kvůli brexitu
         Obyvatelé Gibraltaru se stále vzpamatovávají z těžké rány, kterou jim zasadilo britské hlasování o vystoupení z Evropské unie. Snad ještě větší šok to ale způsobilo v sousedním španělském městě La Línea, které je na Gibraltaru závislé.
         17:04
         Výsledky hospodaření ČEZ
          Společnost ČEZ vykázala o desetinu horší výsledky než před rokem. Čistý zisk v prvním pololetí klesl na necelých 14 miliard korun. Hlavním důvodem jsou nižší prodejní ceny elektřiny.
          17:22
          Kvarteto v režii Miroslava Krobota
           153 tisíc diváků v kině a tři Čeští lvi – úspěchy prvního filmu v režii Miroslava Krobota. Po Díře u Hanušovic teď točí v Olomouci svůj druhý snímek Kvarteto. Film o hledání štěstí čtyř hudebníků, třicátníků, se natáčí v koprodukci České televize.
           20:04
           Německo přísnějši k uprchlíkům
            Německo omezilo politiku otevřených dveří vůči běžencům. Od ledna úřady nevpustily do země víc než 13 tisíc migrantů, kteří neměli doklady - o polovinu víc než za celý loňský rok.
            20:20
            Uprchlické cesty do Evropy
             Běženců, kteří teď v létě míří přes Středomoří do Evropy, ve srovnání s loňským rokem ubylo. Místo cesty přes Balkán ale volí hlavně plavbu po moři do Itálie. Vyplývá to z dat úřadu OSN pro uprchlíky i českých nevládních organizací.
             22:41
             Kauza fiktivní mluvčí Jihomoravského kraje
              Víc než tři miliony korun zaplatil Jihomoravský kraj od roku 2011 agentuře spojované s lobbistkou Janou Mrencovou. Částku dnes poprvé zveřejnil krajský úřad.
              22:59
              Co je a není zbraň
               Vlastníte pepřový sprej pro pocit bezpečí? Pak ho ovšem před cestou na dovolenou nechte raději doma. V případě namátkové policejní kontroly to může být problém. Například v Chorvatsku je totiž považován za zbraň.
               25:18
               Rostoucí ceny v obchodech
                Ceny v českých obchodech rostou rychleji. Meziroční inflace byla v červenci půlprocentní. Tedy vyšší než měsíc předtím a také vyšší, než odhadovali analytici. Za poslední rok zdražila třeba zelenina, alkohol nebo dovolené.
                25:36
                Plodnost českých mužů
                 Čeští muži nemají problém s plodností. Letošní výzkum Sexuologického ústavu nepotvrdil dřívější varování o úbytku spermií u nich - podle něj mají zdraví muži naopak spermií víc než v minulém století.
                 27:41
                 Ujíždění od dopravních nehod
                  Nehoda se zraněním, od které viník ujede a neposkytne pomoc. Podle policejních statistik se taková věc letos děje dvakrát až třikrát do týdne - výrazně častěji než třeba loni.
                  31:15
                  Pravidla první pomoci
                   Řada lidí by sice pomoc poskytla, jenže netuší jak. Navíc se někteří bojí, aby zraněnému neodborným zacházením spíš nepohoršili. Podívejme se teď na hlavní zásady.
                   32:37
                   Rozdílná kvalita autolekárniček
                    Běžně prodávané autolékárničky v případě záchrany života nemusí stačit. Podle středočeských záchranářů totiž ne vždy obsahují kvalitní zdravotnický materiál .
                    35:30
                    Revolta proti Trumpovi
                     Po třenicích ve vlastních řadách - otevřená vzpoura. Dopis, který varuje voliče před Donaldem Trumpem, podepsalo 50 bezpečnostních expertů republikánské strany. V boji o Bílý dům chce navíc Trumpovi konkurovat další republikán.
                     37:43
                     V Německu zadrželi bojovníka IS
                      38:00
                      Protest kvůli prodeji písnického sídliště
                       Živý vstup redaktorky Natálie Forsterové.
                       39:22
                       Žaloba za předraženou taxislužbu
                        Státní zástupce obžaloval šest taxikářů a bývalého úředníka pražského magistrátu v kauze předraženého jízdného. Skupině hrozí za podvod 2 roky až 8 let vězení.
                        39:43
                        Nový šéf armádního letectva
                         Posílit vzdušné síly a modernizovat techniku - priority nového šéfa českých armádních letců Jaromíra Šebesty. Brigádní generál oficiálně převzal funkci na ceremoniálu v pražských Kbelích.
                         40:02
                         Památník obětí železné opony
                          Před třiceti lety smrtelně zranili psi československé pohraniční stráže u rakouské hranice na bratislavské Petržalce uprchlíka z NDR Hartmuta Tautze. Na místě, kde se pokoušel dostat na Západ, mu dnes odhalili památník.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          10. srpen 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          16. květen

                          Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          15. květen

                          Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                          Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          15. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          14. květen

                          Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                          Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          14. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám