48 minut

18. květen 2016

Obsah dílu

Sucho v Česku — Sucho v Česku — Sucho v Česku — Peníze na protipovodňová opatření — Demokracie v Polsku — Seminář o islámu ve sněmovně — Novela zákoníku práce — Novela zákoníku práce — Útěk ze sexuálního otroctví islámského státu — Předávání muzejních cen — Vyšetřování kauzy Vidkun — Miloš Zeman na Olomoucku — Zákaz léku pro onkologické pacienty — Hypotéky v dubnu 2016 — Řízený požár na pomoc krajině — Uprchlíci v Česku — Imigrace do ČR — Z Barmy do Vysokého Mýta — Přesidlování krajanů — Jednání o OKD — Soud po 57 letech zrušil rozsudek za dopisy do Německa — Protesty policistů ve Francii — Tradiční projev královny Alžběty — Jak jezdit v připojovacím pruhu — Pomoc Súdánu s uprchlickou krizí

Části dílu

00:35
Sucho v Česku
  Vláda projednává strategii, jak bojovat se suchem. Materiál tuhle hrozbu nebere na lehkou váhu, chce na to vynaložit ročně miliardy korun. Stát zvažuje stavbu nových přehrad nebo chce čistit koryta tuzemských řek.
  03:26
  Sucho v Česku
   Rozhovor s ministrem Brabcem.
   05:51
   Sucho v Česku
    V ohrožení suchem jsou mezi jednotlivými částmi Česka rozdíly. Tradičně největší problémy má severozápad Čech a jižní Morava.
    07:21
    Peníze na protipovodňová opatření
     Také na prevenci záplav půjdou další peníze. Obce za ně budou modernizovat protipovodňová opatření. Víc než miliardu korun na tyto účely nabízejí evropské fondy.
     09:17
     Demokracie v Polsku
      Evropská komise dál tlačí na Polsko kvůli ohrožování demokracie v zemi. Varšavě dala ultimátum - do pondělí pokročit v řešení krize kolem Ústavního soudu.
      11:54
      Seminář o islámu ve sněmovně
       Seminář o islámu uspořádaný ve sněmovně na protest předčasně opustili zástupci některých islámských zemí.
       13:25
       Novela zákoníku práce
        Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů v podvečer diskutovali o chystané novele zákoníku práce. Příslušné ministerstvo dostalo stovky výhrad.
        15:46
        Novela zákoníku práce
         Živý vstup Elen Brendlové.
         16:50
         Útěk ze sexuálního otroctví islámského státu
          Jeden osud, který symbolizuje trauma tisíců žen v Sýrii a Iráku. 18letá Lamija strávila 19 měsíců jako sexuální otrokyně Islámského státu. Příslušnice etnické skupiny Jezídů se čtyřikrát pokusila utéct.
          18:49
          Předávání muzejních cen
           Živý vstup Karolíny Kočí.
           21:37
           Vyšetřování kauzy Vidkun
            Ostravský krajský soud rozhodl o vydání větší části písemností, mobilních telefonů nebo počítačů bývalého ministra vnitra a nyní advokáta Ivana Langera policii.
            23:35
            Miloš Zeman na Olomoucku
             Obviněného hejtmana Jiřího Rozbořila se dnes nepřímo zastal prezident Miloš Zeman. Při své návštěvě Olomouckého kraje řekl, že politici by si neměli hrát na vyšetřovatele ani soudce.
             24:12
             Zákaz léku pro onkologické pacienty
              Je to jedna z alternativních metod léčení rakoviny, teď narazila u státního regulátora. Ústav pro kontrolu léčiv zakázal podávání přípravku s vysokým obsahem vitamínu C.
              26:21
              Hypotéky v dubnu 2016
               Hypotéky v Česku prolomily další rekord. Jejich průměrná úroková sazba v dubnu klesla na nové minimum.
               26:42
               Řízený požár na pomoc krajině
                Výjimečná akce v Brdech. Ochránci přírody tam nechali založit řízený požár, který pomůže krajině po odchodu armády. V zahraničí běžné opatření uskutečnili v Česku vůbec poprvé.
                28:51
                Uprchlíci v Česku
                 Ministr vnitra Milan Chovanec má na pátečním jednání se svými evropskými kolegy v Bruselu vyřídit, že Česko dál odmítá kvóty na přerozdělování uprchlíků. Od vlády na to dostal jednoznačný mandát.
                 31:23
                 Imigrace do ČR
                  Kromě tohoto dobrovolného závazku jsou tu ještě vládou kritizované povinné kvóty. O nich rozhodla Evropská unie na loňském zářijovém summitu.
                  32:35
                  Z Barmy do Vysokého Mýta
                   Dvě barmské rodiny se usídlily ve východočeském Vysokém Mýtě. V Česku jim sice chybí barmská kultura a také příbuzní, ale utíkat zpátky určitě nechtějí.
                   34:17
                   Přesidlování krajanů
                    Speciální program má Česká republika pro krajany žijící hlavně v zemích bývalého Sovětského svazu.
                    36:54
                    Jednání o OKD
                     Živý vstup Radka Wiglasze.
                     38:16
                     Soud po 57 letech zrušil rozsudek za dopisy do Německa
                      Nejvyšší soud zrušil rozsudek nad Wolfgangem Stenzelem a Elfridou Seidlovou. Na sklonku 50. let byli v Československu odsouzeni za podporu a propagaci fašismu.
                      38:40
                      Protesty policistů ve Francii
                       Policisté na demonstrace obyčejně dohlížejí. Ve Francii se k nim ale muži zákona teď přidali. Neprotestují ovšem proti novému zákoníku práce jako ostatní.
                       40:55
                       Tradiční projev královny Alžběty
                        Královna Alžběta II. v parlamentu přednesla tradiční projev o plánech britské vlády. Ta chce reformovat vězeňství a veřejné služby.
                        41:23
                        Jak jezdit v připojovacím pruhu
                         Řada českých řidičů neumí využívat celou délku připojovacích pruhů při najíždění na dálnici. Podle policie poslední dobou přibývají nebezpečné situace, které často končí i vážnou nehodou.
                         43:11
                         Pomoc Súdánu s uprchlickou krizí
                          První úřadující hlava státu, na kterou Mezinárodní trestní tribunál vydal zatykač pro válečné zločiny. Podle německých médií je ale súdánský prezident Bašír také jedním ze spojenců, který by měl Evropě pomáhat při zvládání uprchlické krize.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž46 minut
                          Další díl
                          19. květen 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Headlines — Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illionois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                          29. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                          28. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          27. únor

                          Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                          27. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          26. únor

                          Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                          26. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž51 minut

                          25. únor

                          Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                          25. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž51 minut

                          25. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          25. 2. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám