49 minut

3. května 2016

Obsah dílu

Vyšší platy zdravotníků — Vyšší platy zdravotníků — Postgraduální vzdělávání lékařů — Kontroverzní polské zákony — Vykoupení z uprchlických kvót — Vývoj krize v OKD — Napětí kolem OKD — Vydání poslance kvůli dopravní nehodě — Veřejné opatrovnictví — Zrušený tendr na autobusového dopravce — Úspěch českých potravin — Útok islamistů v Iráku — Mezinárodní festival animovaného filmu — Rušení kvízomatů a regulace hazardu — Správa mýtných bran — Česko rájem stavebních spořitelen — Obecní bojkot poštovního zdražování — Odklad výstavby kvůli poplatkům za půdu — Výkup soukromých pozemků — Hlídky v českých ulicích — Summit V4 a států Východního partnerství — Škody vinařů po jarních mrazech — Život na jiných planetách? — Bezdomovci mají svou lékařku — Kunovický výrobce letadel v insolvenci — Energeticky úsporné bydlení — Pravá identita válečného hrdiny

Části dílu

00:35
Vyšší platy zdravotníků
  Lékařům a sestrám od ledna stoupnou platy o deset procent. Všechny tři vládní strany se na tom shodly po jednání se zástupci lékařů a krajů. Koalice se ale zatím nedomluvila na tom, z jakých zdrojů peníze vzít.
  04:26
  Vyšší platy zdravotníků
   Hostem Událostí je ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.
   07:13
   Postgraduální vzdělávání lékařů
    Zdravotnické téma řešili i poslanci. V prvním čtení projednávali předpis, který upravuje postgraduální vzdělávání lékařů. Jeho délka by se měla v jednotlivých oborech o něco zkrátit.
    07:28
    Kontroverzní polské zákony
     Poláci slaví Den ústavy z roku 1791, první moderně psané konstituce v celé Evropě. Kolem výkladu té současné ale hoří v zemi dál ostrý politický spor.
     09:34
     Vykoupení z uprchlických kvót
      Země EU odmítající uprchlické kvóty by se mohly z povinnosti přijímat azylanty vykoupit. Za každého odmítnutého běžence by pak měly zaplatit v přepočtu až sedm milionů korun.
      09:54
      Vývoj krize v OKD
       Dluh ve výši 17 miliard a minimálně 650 věřitelů. Těžební firma OKD podala sama na sebe insolvenční návrh. Ministerstvo průmyslu a obchodu vnímá tento krok jako nejméně špatné řešení a chce, aby firma pokračovala v těžbě.
       11:50
       Napětí kolem OKD
        Živý vstup redaktora Radka Wiglasze.
        13:24
        Vydání poslance kvůli dopravní nehodě
         ČSSD zřejmě nebude bránit vydání svého poslance Štěpána Stupčuka k trestnímu stíhání. Podle předsedy sněmovního klubu sociálních demokratů Romana Sklenáka by se neměla v jeho případě použít imunita.
         14:36
         Veřejné opatrovnictví
          16:52
          Zrušený tendr na autobusového dopravce
           Antimonopolní úřad zrušil desetiletý tendr na autobusové dopravce v Královéhradeckém kraji za skoro šest miliard korun. Podmínky zakázky jsou podle něj diskriminační.
           17:14
           Úspěch českých potravin
            České potraviny dobývají Čínu. V Pekingu a Šanghaji je propaguje ministr zemědělství Marian Jurečka v rámci tzv. českých dnů. Jídlo z Evropy je v Číně luxus. Prodává se za několikanásobně vyšší ceny než doma.
            19:35
            Útok islamistů v Iráku
             Islámský stát podnikl zcela nečekaný útok severně a východně od Mosulu. Až 400 bojovníků a sebevražedných útočníků prorazilo kurdskou obrannou linii. Mezi obětmi je i jeden příslušník amerických speciálních jednotek.
             19:55
             Mezinárodní festival animovaného filmu
              Živý vstup redaktorky Kristiny Vrkočové.
              21:52
              Rušení kvízomatů a regulace hazardu
               Po daňové Kobře vznikne nový speciální tým expertů, který má bojovat s nelegálním hazardem. Shodli se na tom politici na jednání, které svolal premiér Bohuslav Sobotka.
               24:29
               Správa mýtných bran
                Mýtné brány může i příští rok spravovat pouze stávající provozovatel - tedy firma Kapsch. Vyplývá to ze dvou posudků, které si nechalo vypracovat ministerstvo dopravy.
                25:24
                Česko rájem stavebních spořitelen
                 Česko je třetím největším trhem pro stavební spořitelny v celé Evropě. Ke konci loňského tu firmy evidovaly tři a půl milionu uzavřených smluv. Víc zákazníků mají jen v Rakousku a v mnohem lidnatějším Německu.
                 25:40
                 Obecní bojkot poštovního zdražování
                  Až šedesát korun za doporučené psaní - výsledek květnového zdražení služeb české pošty. Některá města a obce proto začala šetřit na výdajích za korespondenci občanům.
                  27:50
                  Odklad výstavby kvůli poplatkům za půdu
                   Obce i stovky lidí odkládají výstavbu domů i veřejně prospěšných staveb. Čekají na schválení novely o vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu. Sněmovnou prošla verze, která tyto poplatky výrazně snižuje, jenže Senát doporučil ještě další zmírnění.
                   32:14
                   Výkup soukromých pozemků
                    Začala platit nová pravidla pro výkup pozemků pod budoucí dálnice. Ta původní byla podle ŘSD nejednoznačná. Pomoci má jasně stanovená cena - maximálně 8násobek obvyklé ceny pro všechny.
                    34:49
                    Hlídky v českých ulicích
                     Počty vojáků v ulicích velkých měst by se mohly znovu snížit. Uvažuje o tom ministr obrany. Hlídky se objevily v březnu, po teroristickém útoku v Bruselu. Teď už je považuje za nepřiměřené i opoziční ODS.
                     37:17
                     Summit V4 a států Východního partnerství
                      Živý vstup redaktorky Mariany Kopecké.
                      38:34
                      Škody vinařů po jarních mrazech
                       Mrazy, který minulý týden zasáhly Česko, poškodily vinice na jižní Moravě - někde zmrzlo až 80 procent vinné révy. Škody jsou větší, než se původně čekalo - vinaři je odhadují na víc než miliardu korun.
                       38:51
                       Život na jiných planetách?
                        Astronomové možná našli vodítko, jak ve vesmíru pátrat po planetách s podmínkami pro život. 40 světelných let od Země objevili trojici planet obíhajících kolem chladné hvězdy a nevylučují, že by na nich mohl být život.
                        40:43
                        Bezdomovci mají svou lékařku
                         Ostrava se stala prvním městem v Česku, kde Armáda spásy posílá za lidmi bez domova lékařku. Třicetiletá Andrea Pekárková zatím vyjíždí jednou týdně. Jako dobrovolnice.
                         42:36
                         Kunovický výrobce letadel v insolvenci
                          Aircraft Industries, největší tuzemský výrobce osobních letadel, čelí návrhu na insolvenci. Podalo ho Aero Vodochody, kterému firma z Kunovic na Uherskohradišťsku dluží za podvozky pro letoun L-410 víc než 38 milionů korun.
                          43:03
                          Energeticky úsporné bydlení
                           Češi čím dál víc řeší energetickou úspornost svých nemovitostí. Ukazuje to například rekordní spotřeba polystyrenu na zateplování domů. Loni se ho prodalo nejvíce v historii.
                           45:25
                           Pravá identita válečného hrdiny
                            Pochybnosti o slavném válečném snímku Vztyčení vlajky na Iwo Jimě. Dvojice historiků tvrdí, že na fotce není John Bradley - jeho syn přitom událost zachytil v románu Vlajky našich otců, který později zfilmoval Clint Eastwood.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            4. května 2016

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            21. dubna

                            Headlines — Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristián se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                            21. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            21. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            20. dubna

                            Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                            20. 4. 2024 na ČT1

                            20. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            19. dubna

                            Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                            19. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            19. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž56 minut

                            18. dubna

                            Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                            18. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž56 minut

                            18. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. dubna

                            Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                            17. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 4. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám