Události

16. duben 2016

44 minut

16. duben 2016

Obsah dílu

Sjednocení výběru daní a pojistného — Papež František navštívil Lesbos — Svěření dětí do péče — Volební sjezd hnutní STAN — Volební sjezd hnutní STAN — Zdravotní stav Nadi Savčenkové — Dívky v zajetí Boko Haram — Protesty proti hrázi na Berounce — Protesty proti hrázi na Berounce — Mobilizace armády — Přípravy příštích českých textařů — Další zemětřesení v Japonsku — Vyloučení studentů ze školy Na Třebešíně — Dohady o sloupy vysokého napětí — Škoda Auto na americkém trhu? — Odškodnění za výbuchy ve Vrběticích — Dobrovolníci uklízeli Česko — Mezinárodní den památek — Soukromé památky v havarijním stavu — Soukromé památky v havarijním stavu — Přehled o hospodaření politických stran — Protesty ve Francii — Česká pomoc při záchraně památek v Mosulu — ČOI řeší spory zákazníků a obchodníků — Zemřel Stanislav Procházka — Pomozte dětem

Části dílu

00:31
Sjednocení výběru daní a pojistného
  Tři formuláře a tři úřady namísto jediného. Za sjednocení výběru daní a pojistného ministerstvo financí utratilo přes tři miliardy korun. Přesto takzvané jedno inkasní místo nefunguje.
  03:32
  Papež František navštívil Lesbos
   Papež František navštívil uprchlická zařízení na ostrově Lesbos. Dvanáct Syřanů - včetně šesti dětí pak odvezl s sebou do Vatikánu.
   05:46
   Svěření dětí do péče
    Při rozvodech soudy častěji svěřují děti do péče obou rodičů - ať už jde o střídavou, nebo společnou formu výchovy.
    08:26
    Volební sjezd hnutní STAN
     Petr Gazdík je staronovým předsedou hnutí Starostové a nezávislí. Na sněmu v Průhonicích ho šéfem parlamentního uskupení zvolilo přes 92 procent delegátů.
     10:51
     Volební sjezd hnutní STAN
      Rozhovor s Petrem Gazdíkem.
      13:33
      Zdravotní stav Nadi Savčenkové
       Zdravotní stav Ukrajinky Nadi Savčenkové, vězněné v Rusku, je podle jejího obhájce stále vážnější. Pilotka drží na protest proti rozsudku už jedenáct dní hladovku.
       13:58
       Dívky v zajetí Boko Haram
        Američtí kongresmani slíbili Nigérii větší pomoc při pátrání po více než dvou stech dívkách, které před dvěma lety unesli členové Boko Haram přímo ze školy.
        16:42
        Protesty proti hrázi na Berounce
         Lidé, kteří nesouhlasí s uvažovanou výstavbou až 40 metrů vysoké hráze na Berounce, protestovali v Roztokách na Křivoklátsku.
         17:37
         Protesty proti hrázi na Berounce
          Živý vstup Pavla Pavlase.
          18:37
          Mobilizace armády
           Armáda prověří, jak rychle a účinně je schopná mobilizovat. Na podzim uspořádá nejdřív štábní cvičení, příští rok pak samotný nácvik, do něhož se zapojí i aktivní zálohy.
           19:05
           Přípravy příštích českých textařů
            V minulosti Jiří Štaidl nebo Zdeněk Borovec, dodnes Jiří Suchý, Pavel Šrut či Michal Horáček. Vynikající čeští písňoví textaři, jejichž práce byla vždy nedílnou a důležitou součástí skladby, stejně jako hudba.
            21:51
            Další zemětřesení v Japonsku
             Japonští záchranáři bojují s časem. Jih země zasáhlo už druhé silné zemětřesení během dvou dnů. Pod troskami jsou ještě desítky lidí.
             23:47
             Vyloučení studentů ze školy Na Třebešíně
              Dva studenti, kteří měli šikanovat učitelku v pražské škole Na Třebešíně, byli vyloučeni. Třetímu zůstal podmíněný trest.
              24:03
              Dohady o sloupy vysokého napětí
               Spor o vedení vysokého napětí ve Slušovicích na Zlínsku bude muset rozhodnout soud. Aktéři sporu se nedokázali domluvit dlouhých 16 let.
               26:08
               Škoda Auto na americkém trhu?
                Škoda Auto zvažuje vstup do Spojených států a Latinské Ameriky. České televizi to řekl šéf automobilky Bernhard Maier.
                27:44
                Odškodnění za výbuchy ve Vrběticích
                 Téměř všichni obyvatelé vesnic kolem muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku už si přišli pro plošné odškodnění.
                 28:09
                 Dobrovolníci uklízeli Česko
                  Na téměř 2 000 míst v Česku se dnes uklízelo. Od drobných odpadků v přírodě až po velké černé skládky.
                  30:14
                  Mezinárodní den památek
                   Stovky zámků, hradů a dalších historických míst v Česku si dnes připomněli Mezinárodní den památek. Ten sice oficiálně připadá až na pondělí 18. dubna, většina památek si ho ale připomene už tento víkend.
                   32:40
                   Soukromé památky v havarijním stavu
                    V dezolátním stavu se jich nachází skoro 800, většina z nich patří soukromníkům.
                    33:28
                    Soukromé památky v havarijním stavu
                     Chátrající soukromé památky chtějí zachránit památkáři, ale i starostové. Místo dominanty mají totiž kvůli nezodpovědnému majiteli v obci ruinu.
                     35:47
                     Přehled o hospodaření politických stran
                      Do konce března měly všechny politické strany a hnutí odevzdat svou výroční finanční zprávu za loňský rok. Povinnost jim ukládá zákon.
                      37:58
                      Protesty ve Francii
                       Protesty proti reformě zákoníku práce přerůstají ve Francii ve stále větší násilnosti.
                       38:17
                       Česká pomoc při záchraně památek v Mosulu
                        Čeští vědci přispívají k záchraně památek zničených takzvaným Islámským státem. Už přes rok sestavují interaktivní počítačovou mapu Mosulu, která dokumentuje destrukci iráckého města radikály.
                        40:18
                        ČOI řeší spory zákazníků a obchodníků
                         Dvacet zákazníků a obchodníků se už podařilo usmířit České obchodní inspekci od začátku února, kdy se zapojila do mimosoudního řešení spotřebitelských sporů.
                         42:15
                         Zemřel Stanislav Procházka
                          Zemřel Stanislav Procházka, bylo mu 96 let. Interpret lidových písní odzpíval tisíce koncertů.
                          42:35
                          Pomozte dětem
                           Živý vstup Pavly Sedliské.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           17. duben 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           21. květen

                           Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                           Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           21. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám