45 minut

9. duben 2016

Obsah dílu

ČSSD šetří na splátku úvěru — Růst platů podle ČSSD — Vyšetřování belgických útoků — Bourání cukrovaru ve Starém Městě — Vystavování elektronických receptů — Vyklízení tábora u Idomeni — Protest na hranicích — Dlažba nebo asfalt v památkové rezervaci? — Nejdražší letadlová loď — Dvojitý agent Kim Philby — Peníze na veřejné opatrovníky — Tendry ministerstva vnitra — Potíže kvůli vysokému cholesterolu — Start pstruhové sezony — Úklid Milovic — Čínské padělky zaplavují Česko — Přeplněné ženské věznice — Alternativní tresty pro odsouzené — Skandál katolických kněží v Lyonu — Pomoc pro vojáky v tísni — Přihlášky na letní dětské tábory — Hudební ceny Anděl

Části dílu

00:34
ČSSD šetří na splátku úvěru
  Ústřední výkonný výbor sociální demokracie dnes podpořil podle očekávání úsporná opatření ve výši 55 milionů korun. K těm strana musí přistoupit, aby mohla advokátovi Zdeňku Altnerovi podle rozhodnutí soudu zaplatit 337 milionů korun.
  04:36
  Růst platů podle ČSSD
   Sociální demokraté neřešili jen vnitrostranické potíže. Oznámili, že chtějí příští rok zvýšit tarifní platy ve školství a zdravotnictví o deset procent, ostatním zaměstnancům ve veřejném sektoru by pak rádi přidali pět procent.
   05:22
   Vyšetřování belgických útoků
    Belgická policie pokračuje v zatýkání podezřelých teroristů. Včera zadržela po pětiměsíčním útěku marockého Belgičana Mohameda Abriniho, který měl hrát roli organizátora pařížských útoků a měl mít spojení i s teroristy, kteří útočili v Bruselu.
    08:00
    Bourání cukrovaru ve Starém Městě
     Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
     09:41
     Vystavování elektronických receptů
      12:03
      Vyklízení tábora u Idomeni
       Řecko mělo podle prohlášení svých politiků do víkendu vyklidit improvizovaný uprchlický tábor na hranici s Makedonií. Na polích u městečka Idomeni ale dál zůstává na dvanáct tisíc lidí.
       14:14
       Protest na hranicích
        Kritici současné migrační politiky na třech bývalých přechodech symbolicky blokovali hranice. Akce se konala v Českých Velenicích, Kraslicích a na Cínovci.
        14:33
        Dlažba nebo asfalt v památkové rezervaci?
         Spor, který teď aktuálně řeší v Železném Brodě. Vodohospodáři nabídli, že po stavbě kanalizace místní silnici vyasfaltují a nový povrch i částečně zaplatí.
         16:31
         Nejdražší letadlová loď
          Americká armáda bude mít nejdražší letadlovou loď na světě. USS Gerald Ford skoro za 13 miliard dolarů je těsně před dokončením - vojákům má sloužit od září.
          16:49
          Dvojitý agent Kim Philby
           Na veřejnost se dostala unikátní videonahrávka jednoho z nejslavnějších dvojitých agentů studené války - Kima Philbyho. Špion britské MI6 pracoval desítky let pro Sovětský svaz.
           19:47
           Peníze na veřejné opatrovníky
            Bezmála 1 300 starostů a starostek nejen řídí radnice, zároveň dělají veřejné opatrovníky - většinou ve volném čase a zadarmo. Z rozpočtu navíc musejí hradit náklady s tím spojené.
            22:21
            Tendry ministerstva vnitra
             Ministerstvo vnitra chce letos vypsat 14 veřejných soutěží - celkem skoro za 15 miliard. Polovina se týká České pošty. Nejnákladnější je zakázka na softwarové licence.
             22:38
             Potíže kvůli vysokému cholesterolu
              Přes padesát tisíc lidí každý rok umírá na nemoci srdce a cév. Léčba těchto nemocí navíc stojí miliardy korun ročně. Velké většině z nich přitom šlo předejít - podílel se na nich totiž vysoký cholesterol.
              24:51
              Start pstruhové sezony
               Sportovní rybáři se chystají na začátek pstruhové sezony - začne příští týden. Do potoků a řek postupně rozvezou 1,5 milionu ryb - nejen pstruhů samotných, ale taky lipanů a sivenů.
               26:35
               Úklid Milovic
                Několik desítek dobrovolníků dnes pomáhalo s úklidem pastviny v Milovicích. Tu spásají od minulého roku divocí koně a pratuři. Odkrývají tak místa, kde jsou černé skládky nebo nebezpečné předměty ještě z dob, kdy tady byl vojenský prostor.
                26:55
                Čínské padělky zaplavují Česko
                 Čína - ekonomická velmoc, která má ale problémy s porušováním ochranných známek. Ze země se jen do Česka ročně dostanou miliony padělků různého zboží.
                 29:40
                 Přeplněné ženské věznice
                  V tuzemsku jsou speciálně pro ně jen tři - a zcela plné. Trest si v nich momentálně odpykává přes 1 500 odsouzených.
                  33:49
                  Alternativní tresty pro odsouzené
                   Do pěti let by měl začít klesat počet trestanců ve věznicích. Pomoci tomu má podle ministerstva spravedlnosti i větší využívání alternativních trestů - třeba domácího vězení.
                   36:23
                   Skandál katolických kněží v Lyonu
                    Vyšetřování pedofilního skandálu v řadách katolické církve ve francouzském Lyonu se rozšiřuje. Před měsícem aféru spustil případ kněze, který v minulosti pohlavně zneužíval děti.
                    38:19
                    Pomoc pro vojáky v tísni
                     Nezisková organizace, která chce pomáhat valečným veteránům a bývalým příslušníkům armády.
                     40:27
                     Přihlášky na letní dětské tábory
                      Nejvyšší čas začít zařizovat letní tábor pro dítě. Za měsíc už může být podle organizátorů pozdě. Kapacity se rychle plní.
                      42:11
                      Hudební ceny Anděl
                       Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       10. duben 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       2. březen

                       Headlines — Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                       2. 3. 2024 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       2. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       2. 3. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       1. březen

                       Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                       1. 3. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       1. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       1. 3. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       29. únor

                       Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                       29. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       29. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       29. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       28. únor

                       Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                       28. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       28. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       28. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       27. únor

                       Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                       27. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 2. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám