Nahrávám video

9. duben 2016

Obsah dílu

ČSSD šetří na splátku úvěru — Růst platů podle ČSSD — Vyšetřování belgických útoků — Bourání cukrovaru ve Starém Městě — Vystavování elektronických receptů — Vyklízení tábora u Idomeni — Protest na hranicích — Dlažba nebo asfalt v památkové rezervaci? — Nejdražší letadlová loď — Dvojitý agent Kim Philby — Peníze na veřejné opatrovníky — Tendry ministerstva vnitra — Potíže kvůli vysokému cholesterolu — Start pstruhové sezony — Úklid Milovic — Čínské padělky zaplavují Česko — Přeplněné ženské věznice — Alternativní tresty pro odsouzené — Skandál katolických kněží v Lyonu — Pomoc pro vojáky v tísni — Přihlášky na letní dětské tábory — Hudební ceny Anděl

Části dílu

00:34
ČSSD šetří na splátku úvěru
  Ústřední výkonný výbor sociální demokracie dnes podpořil podle očekávání úsporná opatření ve výši 55 milionů korun. K těm strana musí přistoupit, aby mohla advokátovi Zdeňku Altnerovi podle rozhodnutí soudu zaplatit 337 milionů korun.
  04:36
  Růst platů podle ČSSD
   Sociální demokraté neřešili jen vnitrostranické potíže. Oznámili, že chtějí příští rok zvýšit tarifní platy ve školství a zdravotnictví o deset procent, ostatním zaměstnancům ve veřejném sektoru by pak rádi přidali pět procent.
   05:22
   Vyšetřování belgických útoků
    Belgická policie pokračuje v zatýkání podezřelých teroristů. Včera zadržela po pětiměsíčním útěku marockého Belgičana Mohameda Abriniho, který měl hrát roli organizátora pařížských útoků a měl mít spojení i s teroristy, kteří útočili v Bruselu.
    08:00
    Bourání cukrovaru ve Starém Městě
     Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
     09:41
     Vystavování elektronických receptů
      12:03
      Vyklízení tábora u Idomeni
       Řecko mělo podle prohlášení svých politiků do víkendu vyklidit improvizovaný uprchlický tábor na hranici s Makedonií. Na polích u městečka Idomeni ale dál zůstává na dvanáct tisíc lidí.
       14:14
       Protest na hranicích
        Kritici současné migrační politiky na třech bývalých přechodech symbolicky blokovali hranice. Akce se konala v Českých Velenicích, Kraslicích a na Cínovci.
        14:33
        Dlažba nebo asfalt v památkové rezervaci?
         Spor, který teď aktuálně řeší v Železném Brodě. Vodohospodáři nabídli, že po stavbě kanalizace místní silnici vyasfaltují a nový povrch i částečně zaplatí.
         16:31
         Nejdražší letadlová loď
          Americká armáda bude mít nejdražší letadlovou loď na světě. USS Gerald Ford skoro za 13 miliard dolarů je těsně před dokončením - vojákům má sloužit od září.
          16:49
          Dvojitý agent Kim Philby
           Na veřejnost se dostala unikátní videonahrávka jednoho z nejslavnějších dvojitých agentů studené války - Kima Philbyho. Špion britské MI6 pracoval desítky let pro Sovětský svaz.
           19:47
           Peníze na veřejné opatrovníky
            Bezmála 1 300 starostů a starostek nejen řídí radnice, zároveň dělají veřejné opatrovníky - většinou ve volném čase a zadarmo. Z rozpočtu navíc musejí hradit náklady s tím spojené.
            22:21
            Tendry ministerstva vnitra
             Ministerstvo vnitra chce letos vypsat 14 veřejných soutěží - celkem skoro za 15 miliard. Polovina se týká České pošty. Nejnákladnější je zakázka na softwarové licence.
             22:38
             Potíže kvůli vysokému cholesterolu
              Přes padesát tisíc lidí každý rok umírá na nemoci srdce a cév. Léčba těchto nemocí navíc stojí miliardy korun ročně. Velké většině z nich přitom šlo předejít - podílel se na nich totiž vysoký cholesterol.
              24:51
              Start pstruhové sezony
               Sportovní rybáři se chystají na začátek pstruhové sezony - začne příští týden. Do potoků a řek postupně rozvezou 1,5 milionu ryb - nejen pstruhů samotných, ale taky lipanů a sivenů.
               26:35
               Úklid Milovic
                Několik desítek dobrovolníků dnes pomáhalo s úklidem pastviny v Milovicích. Tu spásají od minulého roku divocí koně a pratuři. Odkrývají tak místa, kde jsou černé skládky nebo nebezpečné předměty ještě z dob, kdy tady byl vojenský prostor.
                26:55
                Čínské padělky zaplavují Česko
                 Čína - ekonomická velmoc, která má ale problémy s porušováním ochranných známek. Ze země se jen do Česka ročně dostanou miliony padělků různého zboží.
                 29:40
                 Přeplněné ženské věznice
                  V tuzemsku jsou speciálně pro ně jen tři - a zcela plné. Trest si v nich momentálně odpykává přes 1 500 odsouzených.
                  33:49
                  Alternativní tresty pro odsouzené
                   Do pěti let by měl začít klesat počet trestanců ve věznicích. Pomoci tomu má podle ministerstva spravedlnosti i větší využívání alternativních trestů - třeba domácího vězení.
                   36:23
                   Skandál katolických kněží v Lyonu
                    Vyšetřování pedofilního skandálu v řadách katolické církve ve francouzském Lyonu se rozšiřuje. Před měsícem aféru spustil případ kněze, který v minulosti pohlavně zneužíval děti.
                    38:19
                    Pomoc pro vojáky v tísni
                     Nezisková organizace, která chce pomáhat valečným veteránům a bývalým příslušníkům armády.
                     40:27
                     Přihlášky na letní dětské tábory
                      Nejvyšší čas začít zařizovat letní tábor pro dítě. Za měsíc už může být podle organizátorů pozdě. Kapacity se rychle plní.
                      42:11
                      Hudební ceny Anděl
                       Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       10. duben 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       27. září

                       Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                       27. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. září

                       Ve znakovém jazyce

                       27. 9. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       26. září

                       Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                       26. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       26. září

                       Ve znakovém jazyce

                       26. 9. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       25. září

                       Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                       25. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       25. září

                       Ve znakovém jazyce

                       25. 9. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám