44 minut

14. únor 2016

Obsah dílu

Spory o sociální odvody — Sociální pojištění — Změny v důchodovém systému — Útoky v Sýrii — Útoky z letadlových lodí — Prodej bitevníků do Iráku — Oceláři míří do Bruselu — Prošetřování libanonské kauzy — Nízkoemisní zóny — Změna jednacího řádu sněmovny — Čeští policisté na Kosu — Spory o doplnění Nejvyššího soudu USA — Natáčení pokračování pohádky Anděl páně — Zájem o odborné školy opět roste — Místo pro Slovanskou epopej — Nejčastější chyby řidičů — Bezplatné vymáhání alimentů — Babyboxy v Česku — Problémy s opilci v Ústeckém kraji — Zdravotnická turistika v ČR — Zdravotnická turistika — Premiér v Lánech — Inventura českého potrubí — Dětské úrazy na horách — Zemětřesení na Novém Zélandu — Kultovní Samovo krejčovství — Demonstrace na Kosu — Rekontrukce svatováclavské rotundy

Části dílu

00:36
Spory o sociální odvody
  Vládní koalice se pře o odvody pěti milionů lidí, kteří v Česku pracují. Proti plánu ministryně práce Michaely Marksové, aby lidé platili sociální pojištění podle počtu svých dětí, se ostře postavil ministr financí Andrej Babiš.
  03:24
  Sociální pojištění
   Příjmy státu ze sociálního pojištění byly vloni rekordní.
   04:08
   Změny v důchodovém systému
    Odborníci znovu varovali, že stát bude muset dávat na důchody čím dál víc peněz, pokud se systém nezmění.
    05:20
    Útoky v Sýrii
     Bílý dům vyzval Rusko k ukončení útoků proti umírněné opozici v Sýrii. Prezidenti Obama a Putin se v telefonickém rozhovoru shodli, že jejich země zesílí spolupráci, aby prosadili v Sýrii klid zbraní.
     05:47
     Útoky z letadlových lodí
      Boji proti Islámskému státu se plán příměří v Sýrii netýká. Británie spolu s dalšími spojenci v alianci proti teroristům zasahuje mimo jiné z letadlových lodí.
      07:17
      Prodej bitevníků do Iráku
       Britský premiér musí vysvětlovat svůj souhlas s prodejem českých bitevníků L-159 do Iráku. Londýn obchod dlouho blokoval.
       07:37
       Oceláři míří do Bruselu
        Živý vstup Terezy Krumpholzové.
        10:06
        Prošetřování libanonské kauzy
         Ministr zahraničí zkritizoval akci Vojenského zpravodajství v Libanonu. Podle Lubomíra Zaorálka bylo vyslání pracovníka tajné služby do této země zbytečným hazardem.
         11:07
         Nízkoemisní zóny
          Města uvažují o zavedení nízkoemisních zón už několik let, v Česku ale dosud žádná nevznikla.
          13:11
          Změna jednacího řádu sněmovny
           Místopředsedkyně sněmovny za hnutí ANO Jaroslava Jermanová už připravila změnu jednacího řádu dolní komory parlamentu. Uvedla to v OVM.
           13:38
           Čeští policisté na Kosu
            Česko pomáhá Řecku zvládnout uprchlickou krizi. Policisty poslalo na nejexponovanější místa na dohled turecké hranice. Nejdřív začali čeští specialisti působit na ostrově Lesbos. Nedávno se k nim přidal i další tým na Kosu.
            15:41
            Spory o doplnění Nejvyššího soudu USA
             Spory o doplnění Nejvyššího soudu USA vyvolala smrt jednoho z nejkonzervativnějších soudců. Prezident Barack Obama chce za Antonina Scaliu najít náhradu.
             16:02
             Natáčení pokračování pohádky Anděl páně
              V Česku vládne počasí podobné jaru, hrad Ledeč nad Sázavou je ale v těchto dnech zapadaný sněhem. Proměnil se totiž v pohádkovou kulisu pro chystaný snímek Anděl páně 2.
              18:26
              Zájem o odborné školy opět roste
               Obrat v postojích ke vzdělávání. Opět stoupá zájem o odborné školy. Dokládá to průzkum Asociace malých a středních podniků.
               20:54
               Místo pro Slovanskou epopej
                Pro cyklus obrazů Alfonse Muchy Slovanská epopej hledá Praha nové místo. V Národní galerii bude dílo už jen do konce roku, než se na dva roky zapůjčí na turné po asijských zemí.
                21:16
                Nejčastější chyby řidičů
                 Nevěnování se řízení a nedodržení bezpečné vzdálenost - dvě nejčastější chyby řidičů, kvůli kterým se ročně stane víc než 20 tisíc nehod s desítkami mrtvých.
                 23:52
                 Bezplatné vymáhání alimentů
                  Pokud jeden z partnerů neplatí výživné na dítě - nově lze alimenty vymáhat bezplatně. Dosud se jen vstupní náklady na právníka nebo exekutora pohybovaly kolem dvaceti tisíc korun.
                  25:41
                  Babyboxy v Česku
                   Do babyboxu v Karlových Varech před půlnocí někdo odložil první dítě - novorozenou dívku.
                   25:57
                   Problémy s opilci v Ústeckém kraji
                    Strážníci, kteří nahrazují záchytku. Nové totiž kvůli chybě v zákoně nemohou vznikat. V Mostě strážnici začali sloužit noční směny v nemocnici.
                    28:06
                    Zdravotnická turistika v ČR
                     Česko se stává rájem medicínského turismu - na různé zákroky a operace sem jezdí čím dál více cizinců - nejčastěji Němci a Britové.
                     30:55
                     Zdravotnická turistika
                      Kdo do Česka nejčastěji na různé operace jezdí? V drtivé většiny jsou to ženy.
                      33:25
                      Premiér v Lánech
                       Premiér Bohuslav Sobotka dostal pozvánku na zámek do Lán. Prezident s ním chce mluvit hlavně o plnění vládních slibů. Miloš Zeman má i dva požadavky.
                       33:42
                       Inventura českého potrubí
                        Distribuce pitné vody v Česku je zastaralá - vloni to potvrdily i četné havárie, při kterých měli lidé zdravotní problémy.
                        36:15
                        Dětské úrazy na horách
                         Počet úrazů dětí na horách roste. Jen v západní části Krušných hor napočítali záchranáři během tohoto víkendu 7 zraněných, kterým bylo míň než 15 let.
                         38:08
                         Zemětřesení na Novém Zélandu
                          Tuny kamenů a půdy se po zemětřesení na Novém Zélandu sesunuly do moře. Nikdo se přitom vážněji nezranil.
                          38:26
                          Kultovní Samovo krejčovství
                           Navzdory zpomalující ekonomice nákupní síla Číňanů roste. Statistiky ukazují, že ze všech turistů utrácejí ve světě nejvíc.
                           40:48
                           Demonstrace na Kosu
                            41:15
                            Rekontrukce svatováclavské rotundy
                             Deset století stará, skoro čtyři sta let ztracená a před 12 lety náhodou objevená. Svatováclavská rotunda ukrytá v budově Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze by se měla otevřít na podzim.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             15. únor 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             10. srpen

                             Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                             10. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             10. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             10. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                             9. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             9. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                             8. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             8. 8. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám