29. leden 2016

Obsah dílu

Česko a přijetí eura — Koruna vs. euro — Česko a přijetí eura — Napětí kvůli uprchlíkům v Německu — Vyšetřování pádu ruského letadla v Egyptě — Zablokované schvalování EET — Jednání o ukončení války v Sýrii — Rezignace pražské městské zástupkyně — Obce v příhraničí proti polské těžbě — Vyšetřování MUS — Omezování pouličního umění — Prognóza ekonomiky — Život s novou ledvinou — Rozloučení s Miloslavem Ransdorfem — Místní proti dalším přechodům do Polska — Náročné vstupní testy policistů — Kritéria k přijetí — Českým oděvním firmám se loni dařilo — Televizní debata bez Donalda Trumpa — Milion Rusů nakažených HIV — Vir zika v Kanadě — Exposlanec Wolf stále na útěku — Ruční výměna tavicích pánví — Čína a obviňování ze špionáže — Nové babylonské desky a geometrie — Afghánské umění v Praze

Části dílu

00:33
Česko a přijetí eura
  Česká ekonomika je připravená přijmout euro, zbývá splnit už jen jednu podmínku a tou je politické rozhodnutí. V Praze to potvrdil místopředseda Evropské komise.
  03:40
  Koruna vs. euro
   Euro existuje od roku 1999. Za tu dobu se kurz koruny vůči němu výrazně měnil.
   05:03
   Česko a přijetí eura
    Rozhovor s ministrem Mládkem.
    07:32
    Napětí kvůli uprchlíkům v Německu
     Bavorská CSU chce dál rozšířit seznam takzvaných bezpečných zemí – tedy těch, jejichž obyvatelé nebudou mít v Německu nárok na azyl.
     09:58
     Vyšetřování pádu ruského letadla v Egyptě
      Egyptské úřady podezírají mechanika společnosti EgyptAir, že loni v říjnu umístil nálož na palubu ruského letadla v Šarm aš Šajchu.
      10:26
      Zablokované schvalování EET
       Opozice dnes ve sněmovně znovu zablokovala schválení elektronické evidence tržeb. Ministru financí Andreji Babišovi nepomohl v přesvědčování poslanců ani nový návrh výrazně snížit DPH na sudové pivo.
       13:45
       Jednání o ukončení války v Sýrii
        Živý vstup Petra Zavadila.
        17:28
        Rezignace pražské městské zástupkyně
         Městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová rezignovala. V minulosti čelila kritice kvůli údajně liknavému vyšetřování některých případů spojených s lobistou Romanem Janouškem.
         18:32
         Obce v příhraničí proti polské těžbě
          Živý vstup Michala Jemelky.
          19:44
          Vyšetřování MUS
           Protikorupční policie ukončila vyšetřování údajného tunelování a podvodného ovládnutí Mostecké uhelné společnosti.
           19:59
           Omezování pouličního umění
            Pouliční umělci nebudou moct hrát od března v centru Prahy na hlasité hudební nástroje. Ve víc než třiceti ulicích, ve kterých dosud vystupovali, bude platit úplný zákaz.
            22:40
            Prognóza ekonomiky
             Česká ekonomika by letos podle nové makroekonomické prognózy ministerstva financí měla růst o 2,7 procenta.
             22:57
             Život s novou ledvinou
              V Česku přibývá lidí s transplantovanou ledvinou i těch závislých na dialýze. S novým orgánem jich tu teď žijí víc než 4 tisíce.
              25:11
              Rozloučení s Miloslavem Ransdorfem
               Zhruba čtyři stovky lidí se v pražském strašnickém krematoriu přišly rozloučit se zesnulým europoslancem Miloslavem Ransdorfem.
               25:26
               Místní proti dalším přechodům do Polska
                Rozvoj regionu nebo jeho devastace – Královéhradecký kraj chce na Broumovsku opravit a otevřít pro automobily další tři silnice do Polska.
                27:36
                Náročné vstupní testy policistů
                 Policejní prezidium připravuje jednotnou náborovou akci. Poslední detaily teď řeší s krajskými řediteli. Letos chtějí do svých řad přijmout až 1 000 policistů.
                 30:16
                 Kritéria k přijetí
                  Podobné problémy, jako řeší policie, mají také vojáci, hasiči a strážníci.
                  33:43
                  Českým oděvním firmám se loni dařilo
                   Tržby jim skoro o desetinu zvedla hlavně vyšší poptávka z Evropy – z Neměcka, Rakouska nebo Francie.
                   35:55
                   Televizní debata bez Donalda Trumpa
                    Republikánští kandidáti na amerického prezidenta se střetli v poslední televizní debatě před prvními primárkami. Na pódiu ale chyběl největší favorit – Donald Trump.
                    36:44
                    Milion Rusů nakažených HIV
                     V Rusku žije už víc než milion lidí nakažených virem HIV. Rekordní číslo potvrdily ruské úřady.
                     39:06
                     Vir zika v Kanadě
                      39:27
                      Exposlanec Wolf stále na útěku
                       Uprchlý exposlanec ČSSD Petr Wolf se skrývá v Evropě. České televizi to v rozhovoru řekl jeho syn Jan.
                       40:14
                       Ruční výměna tavicích pánví
                        Ručně, bez pomoci jakékoli techniky. Skláři z Květné na moravsko-slovenském pomezí dnes měnili tavicí pánve. Stejně jako jejich předchůdci před 222 lety.
                        41:59
                        Čína a obviňování ze špionáže
                         Čína stupňuje zátahy proti křesťanům a humanitárním aktivistům. Peking po osmnácti měsících vazby obvinil ze špionáže Kanaďana Kevina Garratta.
                         44:05
                         Nové babylonské desky a geometrie
                          Takzvaná vyšší geometrie je podle vědce z berlínské Humboldtovy univerzity o čtrnáct set let starší, než se dosud myslelo. Dokládá to pět nově objevených babylonských desek.
                          44:23
                          Afghánské umění v Praze
                           V Náprstkově muzeu na Betlémském náměstí v Praze teď vrcholí přípravy na výstavu předmětů z předislámského období Afghánistánu.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           30. leden 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           24. březen

                           Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                           24. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. březen

                           Headlines — Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protifenzívy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                           23. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. březen

                           Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                           22. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 3. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám