48 minut

28. prosinec 2015

Obsah dílu

2 miliardy za církevní restiuce — Vracení majetku církvím — Milník v boji proti džihádistům — Evakuace ze syrských měst — Posílené hlídky v jaderné elektrárně — Minimální mzda v r. 2016 — Nákladní loď na mělčině — Útraty ministerstva vnitra — Odstraňování následků havárie — Krejčířova ústavní stížnost — Záplavy ve Velké Británii — Kontroverzní zákon o polském ústavním soudu — Vyřešené potíže rožnovského skanzenu — Uznaná podpora obnovitelných zdrojů — Rekordní výroba aut — Unikátní protéza na aortu — Kontrola pyrotechniky před Silvestrem — Povánoční výprodeje v obchodech — Fronty na registrech vozidel — Výměna ZTP poukazů — Stamiliony pro dobrovolné hasiče — Oběti tornád v USA — Omluva a odškodnění korejským utěšitelkám — Hory bez sněhu, skiareály bez výdělků — Boje proti separatistům v Turecku — Úmyslný výbuch rodinného domu — Změny fungování evropských mešit? — Smog v italských velkoměstech — Životní partnerka kresleného Krtka

Části dílu

00:33
2 miliardy za církevní restiuce
  Stát vyplatil šestnácti církvím a náboženským společnostem letošní restituční splátku – další víc než dvě miliardy korun. České televizi to potvrdil ministr kultury Daniel Herman.
  04:37
  Vracení majetku církvím
   Hostem Událsotí je ministr kultury Daniel Herman.
   07:16
   Milník v boji proti džihádistům
    Irácká armáda po několikadenním boji dobyla důležité město Ramádí. Od letošního května ho ovládala džihádistická organizace Islámský stát. Návrat Ramádí je významným mezníkem.
    09:33
    Evakuace ze syrských měst
     Z obléhaného syrského města Zabadání evakuoval Červený kříž 130 povstalců a ze dvou dalších měst kolem 500 civilistů. Umožnila to dohoda mezi syrskou vládou a povstalci.
     09:51
     Posílené hlídky v jaderné elektrárně
      Živý vstup redaktora Aleše Hazuky.
      11:05
      Minimální mzda v r. 2016
       Minimální mzda poroste zřejmě i v roce 2016. Premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že by se měla zvednout až na 11 tisíc korun měsíčně. Odbory vládu podporují. Podle zaměstnavatelů je ale takové zvýšení přehnané – a proti je taky pravicová opozice.
       11:57
       Nákladní loď na mělčině
        Uvázlá česká nákladní loď zastavila dopravu na Labi v Drážďanech. Dvěma remorkérům se ji podařilo vyprostit, až když vodohospodáři uměle zvýšili hladinu řeky.
        13:39
        Útraty ministerstva vnitra
         Ministerstvo vnitra podle Nejvyššího kontrolního úřadu neoprávněně utratilo v minulých letech zhruba 390 milionů korun. Jde o peníze určené na elektronizaci veřejné správy.
         14:04
         Odstraňování následků havárie
          Ani o svátcích se nezastavily práce na likvidaci následků srpnových výbuchů a požáru v litvínovském Unipetrolu. Demolice etylénové jednotky, kde požár vznikl, je přibližně v polovině.
          15:43
          Krejčířova ústavní stížnost
           Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř podal v Jihoafrické republice ústavní stížnost v kauze daňového úniku za víc než půl miliardy korun. Česká justice mu před dvěma lety uložila trest deset a půl roku vězení.
           16:02
           Záplavy ve Velké Británii
            Severní části Anglie sužují záplavy, které v některých oblastech ohrožují životy obyvatel. Nejvážnější situace trvá v okolí města York. Tisíce domácností jsou stále bez elektřiny.
            17:55
            Kontroverzní zákon o polském ústavním soudu
             Polský prezident Andrzej Duda podepsal kontroverzní zákon o ústavním soudu. Předtím ho už schválily obě komory parlamentu, teprve teď ale vstoupí v platnost.
             18:14
             Vyřešené potíže rožnovského skanzenu
              Nejstarší skanzen ve střední Evropě – Valašské muzeum v přírodě z Rožnova pod Radhoštěm uzavřelo před koncem roku dlouholetý spor o pochybení při zadávání veřejných zakázek.
              20:34
              Uznaná podpora obnovitelných zdrojů
               Energetický regulační úřad vydá cenové rozhodnutí, podle kterého dostanou v příštím roce solární elektrárny a další obnovitelné zdroje 42 miliard. České televizi to řekl zdroj přímo z úřadu.
               22:05
               Rekordní výroba aut
                Výroba osobních aut bude letos v Česku rekordní. Tři tuzemské automobilky podle Sdružení automobilového průmyslu v roce 2015 vyrobí zhruba milion a 285 tisíc vozů.
                22:41
                Unikátní protéza na aortu
                 Onemocnění srdce a cév jsou v Česku nejčastější příčinou smrti. Ta nehrozí jenom nemocným v pokročilém věku. Ohroženy jsou i mladší skupiny – třeba pacienti, kteří trpí tzv. Marfanovým syndromem.
                 24:40
                 Kontrola pyrotechniky před Silvestrem
                  Obchody se smíšeným zbožím dnes v celém Česku kontrolovali inspektoři a policisté. Hledali závadnou pyrotechniku, obzvlášť tu nepovoleně silnou. Před závadnými petardami dováženými z Česka letos varovaly i německé úřady.
                  25:52
                  Povánoční výprodeje v obchodech
                   Až o 6 procent víc než loni utrží obchodníci o letošních Vánocích. Naplno se už rozjely povánoční slevy a Češi právě při nich dokazují, že mají chuť utrácet.
                   28:13
                   Fronty na registrech vozidel
                    Už jen dva dny zbývají lidem na ohlášení podrobností k registračním značkám uloženým v depozitu. Na registrech se proto od rána tvoří dlouhé fronty – lidé čekají i několik hodin.
                    31:43
                    Výměna ZTP poukazů
                     Víc než 30 tisíc lidí stále nemá vyměněné průkazy ZTP. Čas přitom mají jen do konce roku. Kdo do té doby nestihne žádost na úřad práce podat, nebude moct od ledna čerpat výhody.
                     33:49
                     Stamiliony pro dobrovolné hasiče
                      Až pět set milionů korun by v příštím roce mohli dostat dobrovolní hasiči. Finančně je chce podpořit ministerstvo vnitra.
                      36:14
                      Oběti tornád v USA
                       Na čtyřicet tři stoupl počet obětí nepříznivého počasí ve Spojených státech. V Texasu zabíjely silné bouře a tornáda, v Missouri a Illinois zase bleskové povodně. Postižené oblasti si příliš neoddechnou ani v příštích dnech.
                       36:33
                       Omluva a odškodnění korejským utěšitelkám
                        Jedna z největších překážek dobrých japonsko-jihokorejských vztahů padla. Tokio se Soulu omluvilo za desetitisíce Korejek odvlečených za druhé světové války do nevěstinců pro vojáky a souhlasilo s odškodněním.
                        38:46
                        Hory bez sněhu, skiareály bez výdělků
                         Provozovatelé horských středisek už teď odhadují ztráty kvůli nepřízni počasí na desítky milionů korun. Do problémů se dostávají i zaměstnanci areálů.
                         40:18
                         Boje proti separatistům v Turecku
                          40:37
                          Úmyslný výbuch rodinného domu
                           Požár v českobudějovickém rodinném domě, při kterém na Štědrý den zemřeli tři lidé, policie vyšetřuje jako dvojnásobnou vraždu a obecné ohrožení. Muž podle kriminalistů zabil ženu a chlapce, následně objekt zapálil. Motivem zřejmě byly rodinné neshody.
                           41:11
                           Změny fungování evropských mešit?
                            Západoevropští politici po pařížských atentátech řeší, jak naložit s problematickými mešitami. Vicekancléř Německa Sigmar Gabriel tento měsíc prohlásil, že Saudská Arábie musí přestat platit mešity v Evropě, z nichž imámové šíří radikální islám.
                            43:41
                            Smog v italských velkoměstech
                             Italská velkoměsta zahalil smog – do centra Říma proto můžou jen auta s lichým číslem, v Miláně nesmějí až do středy mezi desátou a čtrnáctou hodinou soukromá vozidla vůbec vyjíždět.
                             43:59
                             Životní partnerka kresleného Krtka
                              Kamarádil se s myškou nebo vlaštovkou – teď má konečně vlastní partnerku. Řeč je o krtkovi, kterému dcera Zdeňka Milera Kateřina poprvé nakreslila paní Krtečkovou. Přiměly ji k tomu děti, které žádaly, aby v krtině byla svatba.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              29. prosinec 2015

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              26. září

                              Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                              26. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              26. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              25. září

                              Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                              25. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              25. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                              24. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              23. září

                              Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                              23. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              23. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              22. září

                              Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                              22. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              22. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 9. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám