18. listopad 2015

Obsah dílu

Razie v Saint-Denis — Hrozba terorismu v Evropě — Hrozba terorismu v Německu — Bomba v letadle nad Sinají — Páky proti daňovým únikům — Soud s Ivo Rittigem — Kritický podstav zdravotníků — Hypoteční sazby v Česku — Škody kvůli silnému větru — Rekordní vítr na Sněžce — Zpřísněný dohled nad 17. listopadem — Život pod kontrolou — Strůjce teroristických útoků zabit? — Studentům vstup zakázán — Zamítnuté dovolání Masláka — Provizorní opravy za miliony — Eurodotace na energetické sítě — Spor o zpožděnou dodávku lokomotiv — Prodej historického nádraží — Autor Zaklínače v Praze

Části dílu

00:37
Razie v Saint-Denis
  Policejní zásah mířil na úkryt teroristů, napojených na páteční atentáty. Elitní jednotky narazily na mohutný odpor. Jedna teroristka se vyhodila do vzduchu, dalšího podezřelého policisté zastřelili. Sedm lidí zadrželi.
  03:57
  Hrozba terorismu v Evropě
   Živý vstup zpravodajů z Paříže a Hannoveru.
   08:56
   Hrozba terorismu v Německu
    Živý vstup zpravodajů z Paříže a Hannoveru.
    13:22
    Bomba v letadle nad Sinají
     Teroristická organizace tzv. Islámský stát zveřejnila snímky podomácku vyrobené bomby, která údajně zničila ruské letadlo v Egyptě na konci října. Islamisté využili mezery v bezpečnostních opatřeních na letišti v Šarm aš-Šajchu.
     16:48
     Páky proti daňovým únikům
      Podle šéfa státní kasy nadále podvodníci nepřiznají příjmy ve výši 160 miliard korun ročně a připraví stát o 80 miliard na DPH. Zabránit tomu mají kontrolní hlášení a elektronická evidence tržeb.
      19:35
      Soud s Ivo Rittigem
       Známý lobista Ivo Rittig poprvé před soudem. Žalobci ho viní ze spoluúčasti na tunelování petrochemické firmy Oleo chemical. Právě u Rittiga měly podle obžaloby končit provize za fiktivní poradenské smlouvy.
       22:32
       Kritický podstav zdravotníků
        Vláda bude prosazovat, aby platy zdravotníků rostly rychleji než u jiných státních zaměstnanců. Po debatě s odboráři to řekl premiér Bohuslav Sobotka.
        24:36
        Hypoteční sazby v Česku
         Hypotéky v Česku jsou stále na minimální úrovni, i když mírně zdražily. Průměrná úroková sazba byla v říjnu 2,12 procenta. To je oproti červnu o sedm setin víc. Podle analytiků budou sazby v příštích měsících spíše stagnovat.
         24:52
         Škody kvůli silnému větru
          Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
          26:17
          Rekordní vítr na Sněžce
           Nejvíc dnes foukalo na hřebenech hor. Třeba na Sněžce dokonce padl rekord. Polští meteorologové tam naměřili nárazy větru o rychlosti skoro dvě stě kilometrů v hodině.
           27:38
           Zpřísněný dohled nad 17. listopadem
            Při úterních demonstracích v Praze v rámci akcí k 17. listopadu zadržela policie dvě desítky lidí. Důvodem byly výtržnosti a napadení policisty. U třicítky účastníků akce Bloku proti islámu našla policie nože, obušky a další zbraně.
            31:58
            Život pod kontrolou
             Ve světle přetrvávající hrozby nejspíš Evropu čeká zpřísnění běžných bezpečnostních opatření. V posledních letech se stále víc nejen evropských zemí inspiruje izraelským modelem.
             34:18
             Strůjce teroristických útoků zabit?
              35:05
              Studentům vstup zakázán
               Vysokoškoláci chystají další oslavu 17. listopadu. Poté, co část z nich včera na Albertově policie minimálně tři hodiny nepustila položit květiny k pamětní desce, svolávají další akci na víkend.
               38:19
               Zamítnuté dovolání Masláka
                Dovolání údajného bosse slovenského podsvětí Miroslava Masláka odmítl Nejvyšší soud. Za vydírání podnikatelů v Česku dostal deset let vězení. S dovoláním neuspěl ani Jan Surý ze Vsetínska, který má strávit za mřížemi tři roky.
                38:37
                Provizorní opravy za miliony
                 Ředitelství silnic a dálnic začalo opravovat největší nerovnosti na dálnici D1 v Ostravě. A to i přesto, že silničáři stále vedou u rozhodčího soudu spor se stavební společností Eurovia o určení viníka špatného stavu vozovky.
                 40:23
                 Eurodotace na energetické sítě
                  Česko může získat evropské dotace na devět velkých investic do energetických sítí. Vyplývá to ze seznamu vybraných projektů, který dnes zveřejnila Evropská komise v rámci zprávy o pokroku v naplňování tzv. Energetické unie
                  42:25
                  Spor o zpožděnou dodávku lokomotiv
                   Spor o miliardu a 200 milionů korun - České dráhy se budou u soudu bránit proti prohrané arbitráži se Škodou Transportation. Ministr dopravy dopravce vyzval, aby peníze neplatil.
                   43:29
                   Prodej historického nádraží
                    S obnovou historického nádraží v Ústí nad Orlicí stát nepočítal ani při miliardové modernizaci železničního uzlu a kulturní památka tak zůstala paradoxně stát uprostřed kolejí.
                    45:19
                    Autor Zaklínače v Praze
                     Do Prahy míří nejprodávanější polský spisovatel v Česku. Tvůrce legendární fantasy ságy o Zaklínači Geraltovi Andrzej Sapkowski ji do Prahy přijíždí představit v podobě audioknihy.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     19. listopad 2015

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     1. únor

                     Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                     1. 2. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     1. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     1. 2. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     31. leden

                     Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                     31. 1. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     31. leden

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     31. 1. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     30. leden

                     Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle — Gratulace Petru Pavlovi

                     30. 1. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     30. leden

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     30. 1. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám