18. listopad 2015

Obsah dílu

Razie v Saint-Denis — Hrozba terorismu v Evropě — Hrozba terorismu v Německu — Bomba v letadle nad Sinají — Páky proti daňovým únikům — Soud s Ivo Rittigem — Kritický podstav zdravotníků — Hypoteční sazby v Česku — Škody kvůli silnému větru — Rekordní vítr na Sněžce — Zpřísněný dohled nad 17. listopadem — Život pod kontrolou — Strůjce teroristických útoků zabit? — Studentům vstup zakázán — Zamítnuté dovolání Masláka — Provizorní opravy za miliony — Eurodotace na energetické sítě — Spor o zpožděnou dodávku lokomotiv — Prodej historického nádraží — Autor Zaklínače v Praze

Části dílu

00:37
Razie v Saint-Denis
  Policejní zásah mířil na úkryt teroristů, napojených na páteční atentáty. Elitní jednotky narazily na mohutný odpor. Jedna teroristka se vyhodila do vzduchu, dalšího podezřelého policisté zastřelili. Sedm lidí zadrželi.
  03:57
  Hrozba terorismu v Evropě
   Živý vstup zpravodajů z Paříže a Hannoveru.
   08:56
   Hrozba terorismu v Německu
    Živý vstup zpravodajů z Paříže a Hannoveru.
    13:22
    Bomba v letadle nad Sinají
     Teroristická organizace tzv. Islámský stát zveřejnila snímky podomácku vyrobené bomby, která údajně zničila ruské letadlo v Egyptě na konci října. Islamisté využili mezery v bezpečnostních opatřeních na letišti v Šarm aš-Šajchu.
     16:48
     Páky proti daňovým únikům
      Podle šéfa státní kasy nadále podvodníci nepřiznají příjmy ve výši 160 miliard korun ročně a připraví stát o 80 miliard na DPH. Zabránit tomu mají kontrolní hlášení a elektronická evidence tržeb.
      19:35
      Soud s Ivo Rittigem
       Známý lobista Ivo Rittig poprvé před soudem. Žalobci ho viní ze spoluúčasti na tunelování petrochemické firmy Oleo chemical. Právě u Rittiga měly podle obžaloby končit provize za fiktivní poradenské smlouvy.
       22:32
       Kritický podstav zdravotníků
        Vláda bude prosazovat, aby platy zdravotníků rostly rychleji než u jiných státních zaměstnanců. Po debatě s odboráři to řekl premiér Bohuslav Sobotka.
        24:36
        Hypoteční sazby v Česku
         Hypotéky v Česku jsou stále na minimální úrovni, i když mírně zdražily. Průměrná úroková sazba byla v říjnu 2,12 procenta. To je oproti červnu o sedm setin víc. Podle analytiků budou sazby v příštích měsících spíše stagnovat.
         24:52
         Škody kvůli silnému větru
          Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
          26:17
          Rekordní vítr na Sněžce
           Nejvíc dnes foukalo na hřebenech hor. Třeba na Sněžce dokonce padl rekord. Polští meteorologové tam naměřili nárazy větru o rychlosti skoro dvě stě kilometrů v hodině.
           27:38
           Zpřísněný dohled nad 17. listopadem
            Při úterních demonstracích v Praze v rámci akcí k 17. listopadu zadržela policie dvě desítky lidí. Důvodem byly výtržnosti a napadení policisty. U třicítky účastníků akce Bloku proti islámu našla policie nože, obušky a další zbraně.
            31:58
            Život pod kontrolou
             Ve světle přetrvávající hrozby nejspíš Evropu čeká zpřísnění běžných bezpečnostních opatření. V posledních letech se stále víc nejen evropských zemí inspiruje izraelským modelem.
             34:18
             Strůjce teroristických útoků zabit?
              35:05
              Studentům vstup zakázán
               Vysokoškoláci chystají další oslavu 17. listopadu. Poté, co část z nich včera na Albertově policie minimálně tři hodiny nepustila položit květiny k pamětní desce, svolávají další akci na víkend.
               38:19
               Zamítnuté dovolání Masláka
                Dovolání údajného bosse slovenského podsvětí Miroslava Masláka odmítl Nejvyšší soud. Za vydírání podnikatelů v Česku dostal deset let vězení. S dovoláním neuspěl ani Jan Surý ze Vsetínska, který má strávit za mřížemi tři roky.
                38:37
                Provizorní opravy za miliony
                 Ředitelství silnic a dálnic začalo opravovat největší nerovnosti na dálnici D1 v Ostravě. A to i přesto, že silničáři stále vedou u rozhodčího soudu spor se stavební společností Eurovia o určení viníka špatného stavu vozovky.
                 40:23
                 Eurodotace na energetické sítě
                  Česko může získat evropské dotace na devět velkých investic do energetických sítí. Vyplývá to ze seznamu vybraných projektů, který dnes zveřejnila Evropská komise v rámci zprávy o pokroku v naplňování tzv. Energetické unie
                  42:25
                  Spor o zpožděnou dodávku lokomotiv
                   Spor o miliardu a 200 milionů korun - České dráhy se budou u soudu bránit proti prohrané arbitráži se Škodou Transportation. Ministr dopravy dopravce vyzval, aby peníze neplatil.
                   43:29
                   Prodej historického nádraží
                    S obnovou historického nádraží v Ústí nad Orlicí stát nepočítal ani při miliardové modernizaci železničního uzlu a kulturní památka tak zůstala paradoxně stát uprostřed kolejí.
                    45:19
                    Autor Zaklínače v Praze
                     Do Prahy míří nejprodávanější polský spisovatel v Česku. Tvůrce legendární fantasy ságy o Zaklínači Geraltovi Andrzej Sapkowski ji do Prahy přijíždí představit v podobě audioknihy.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     19. listopad 2015

                     Přehled dílů

                     Stopáž50 minut

                     25. březen

                     25. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     25. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     25. 3. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     24. březen

                     Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                     24. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     24. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     24. 3. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     23. březen

                     Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protiofenzivy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                     23. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     23. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 3. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám