49 minut

18. listopadu 2015

Obsah dílu

Razie v Saint-Denis — Hrozba terorismu v Evropě — Hrozba terorismu v Německu — Bomba v letadle nad Sinají — Páky proti daňovým únikům — Soud s Ivo Rittigem — Kritický podstav zdravotníků — Hypoteční sazby v Česku — Škody kvůli silnému větru — Rekordní vítr na Sněžce — Zpřísněný dohled nad 17. listopadem — Život pod kontrolou — Strůjce teroristických útoků zabit? — Studentům vstup zakázán — Zamítnuté dovolání Masláka — Provizorní opravy za miliony — Eurodotace na energetické sítě — Spor o zpožděnou dodávku lokomotiv — Prodej historického nádraží — Autor Zaklínače v Praze

Části dílu

00:37
Razie v Saint-Denis
  Policejní zásah mířil na úkryt teroristů, napojených na páteční atentáty. Elitní jednotky narazily na mohutný odpor. Jedna teroristka se vyhodila do vzduchu, dalšího podezřelého policisté zastřelili. Sedm lidí zadrželi.
  03:57
  Hrozba terorismu v Evropě
   Živý vstup zpravodajů z Paříže a Hannoveru.
   08:56
   Hrozba terorismu v Německu
    Živý vstup zpravodajů z Paříže a Hannoveru.
    13:22
    Bomba v letadle nad Sinají
     Teroristická organizace tzv. Islámský stát zveřejnila snímky podomácku vyrobené bomby, která údajně zničila ruské letadlo v Egyptě na konci října. Islamisté využili mezery v bezpečnostních opatřeních na letišti v Šarm aš-Šajchu.
     16:48
     Páky proti daňovým únikům
      Podle šéfa státní kasy nadále podvodníci nepřiznají příjmy ve výši 160 miliard korun ročně a připraví stát o 80 miliard na DPH. Zabránit tomu mají kontrolní hlášení a elektronická evidence tržeb.
      19:35
      Soud s Ivo Rittigem
       Známý lobista Ivo Rittig poprvé před soudem. Žalobci ho viní ze spoluúčasti na tunelování petrochemické firmy Oleo chemical. Právě u Rittiga měly podle obžaloby končit provize za fiktivní poradenské smlouvy.
       22:32
       Kritický podstav zdravotníků
        Vláda bude prosazovat, aby platy zdravotníků rostly rychleji než u jiných státních zaměstnanců. Po debatě s odboráři to řekl premiér Bohuslav Sobotka.
        24:36
        Hypoteční sazby v Česku
         Hypotéky v Česku jsou stále na minimální úrovni, i když mírně zdražily. Průměrná úroková sazba byla v říjnu 2,12 procenta. To je oproti červnu o sedm setin víc. Podle analytiků budou sazby v příštích měsících spíše stagnovat.
         24:52
         Škody kvůli silnému větru
          Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
          26:17
          Rekordní vítr na Sněžce
           Nejvíc dnes foukalo na hřebenech hor. Třeba na Sněžce dokonce padl rekord. Polští meteorologové tam naměřili nárazy větru o rychlosti skoro dvě stě kilometrů v hodině.
           27:38
           Zpřísněný dohled nad 17. listopadem
            Při úterních demonstracích v Praze v rámci akcí k 17. listopadu zadržela policie dvě desítky lidí. Důvodem byly výtržnosti a napadení policisty. U třicítky účastníků akce Bloku proti islámu našla policie nože, obušky a další zbraně.
            31:58
            Život pod kontrolou
             Ve světle přetrvávající hrozby nejspíš Evropu čeká zpřísnění běžných bezpečnostních opatření. V posledních letech se stále víc nejen evropských zemí inspiruje izraelským modelem.
             34:18
             Strůjce teroristických útoků zabit?
              35:05
              Studentům vstup zakázán
               Vysokoškoláci chystají další oslavu 17. listopadu. Poté, co část z nich včera na Albertově policie minimálně tři hodiny nepustila položit květiny k pamětní desce, svolávají další akci na víkend.
               38:19
               Zamítnuté dovolání Masláka
                Dovolání údajného bosse slovenského podsvětí Miroslava Masláka odmítl Nejvyšší soud. Za vydírání podnikatelů v Česku dostal deset let vězení. S dovoláním neuspěl ani Jan Surý ze Vsetínska, který má strávit za mřížemi tři roky.
                38:37
                Provizorní opravy za miliony
                 Ředitelství silnic a dálnic začalo opravovat největší nerovnosti na dálnici D1 v Ostravě. A to i přesto, že silničáři stále vedou u rozhodčího soudu spor se stavební společností Eurovia o určení viníka špatného stavu vozovky.
                 40:23
                 Eurodotace na energetické sítě
                  Česko může získat evropské dotace na devět velkých investic do energetických sítí. Vyplývá to ze seznamu vybraných projektů, který dnes zveřejnila Evropská komise v rámci zprávy o pokroku v naplňování tzv. Energetické unie
                  42:25
                  Spor o zpožděnou dodávku lokomotiv
                   Spor o miliardu a 200 milionů korun - České dráhy se budou u soudu bránit proti prohrané arbitráži se Škodou Transportation. Ministr dopravy dopravce vyzval, aby peníze neplatil.
                   43:29
                   Prodej historického nádraží
                    S obnovou historického nádraží v Ústí nad Orlicí stát nepočítal ani při miliardové modernizaci železničního uzlu a kulturní památka tak zůstala paradoxně stát uprostřed kolejí.
                    45:19
                    Autor Zaklínače v Praze
                     Do Prahy míří nejprodávanější polský spisovatel v Česku. Tvůrce legendární fantasy ságy o Zaklínači Geraltovi Andrzej Sapkowski ji do Prahy přijíždí představit v podobě audioknihy.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž49 minut
                     Další díl
                     19. listopadu 2015

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     23. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     22. května

                     Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                     22. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     22. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     22. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     21. května

                     Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                     21. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     21. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     20. května

                     Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                     20. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     20. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     19. května

                     Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                     19. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     19. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     19. 5. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám