12. listopad 2015

Obsah dílu

Uprchlíci v ČR — Uprchlíci v ČR — Uprchlíci v ČR — Uprchlíci v ČR — Situace s uprchlíky v Evropě — Situace s uprchlíky v Evropě — Prezident Zeman a justice — Rozsudek nad Filipem Bušinou — Rozpočet armády — Aktivní zálohy — Generální stávka v Řecku — Nová polská pravicová vláda — Vývoz z ČR do zahraničí — Kdo zaplatí opravu Terezína — Akreditace ruskému novináři — Koalice na pražském magitrátu — Den bez dluhů — Výměna policejních šéfů — Bezpečnost na regionálních letištích — České zdravotnictví pohledem lékařů — Lékaři o zdravotnictví — Sporný plán na neziskové nemocnice — Poslanci versus ministr spravedlnosti — Konec uzavírek v Brně — Začal soud o restituce benediktinů — Kurdská ofenzíva proti IS — Zátah proti teroristům — Podvody na sociálních sítích — Další aquapark ve Žďáru — Král Lear podle Bolka Polívky

Části dílu

00:34
Uprchlíci v ČR
  Ombudsmanka Anna Šabatová a ministr vnitra Milan Chovanec se shodli na zlepšení podmínek v detenčních zařízeních. Nejvýraznější změny nastanou v Bělé-Jezové, kde jsou rodiny s dětmi.
  03:23
  Uprchlíci v ČR
   Živý vstup Petry Tachecí.
   03:55
   Uprchlíci v ČR
    Rozhovor s ministrem Chovancem.
    06:14
    Uprchlíci v ČR
     Nejvytíženějším detenčním zařízením je aktuálně bývalá věznice v Drahonicích, kde je umístěna stovka běženců.
     06:53
     Situace s uprchlíky v Evropě
      Představy migrantů o životě v Evropě ovšem narážejí na realitu i jinde. Drtivá většina příchozích je za pomoc vděčná - občas ale ke konfrontacím dochází.
      08:45
      Situace s uprchlíky v Evropě
       Evropská unie rozdává peníze, aby zabránila přílivu dalších uprchlíků. Rozhodla o tom na summitu na Maltě. Tři miliardy eur během dvou let dostane Turecko, odkud do Evropy proudí většina migrantů.
       11:20
       Prezident Zeman a justice
        Prezident Miloš Zeman po návštěvě vrcholných justičních institucí v Brně podpořil jako kandidáta na ústavního soudce Josefa Fialu.
        12:31
        Rozsudek nad Filipem Bušinou
         Případ víc než půlmiliardového daňového úniku skončil vítězstvím hlavního obžalovaného Filipa Bušiny. Bývalého náměstka a blízkého spolupracovníka Davida Ratha soud zatím nepravomocně osvobodil.
         14:29
         Rozpočet armády
          Víc peněz pro armádu - trvající priorita vlády. Po návštěvě generálního štábu to potvrdil vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš.
          15:10
          Aktivní zálohy
           Víc peněz mají příští rok dostat i lidi v aktivní záloze - zvýší se jim měsíční odměny a zaměstnavatelům stát zaplatí za to, že je uvolní k výcviku. Resort obrany tak chce zálohy posílit o 300 mužů.
           16:59
           Generální stávka v Řecku
            Generální stávku v Řecku provázely střety mezi demonstranty a policií, která agresivní mladíky rozehnala slzným plynem.
            17:25
            Nová polská pravicová vláda
             Nová polská pravicová vláda nechce přijímat euro. Prohlásil to nastupující ministr financí. Přijetí eura podle něj jen oslabilo některé evropské ekonomiky a Polsku se nevyplatí.
             19:36
             Vývoz z ČR do zahraničí
              České firmy letos očekávají rekordní vývoz zboží do zahraničí. Ten by se měl proti loňskému roku zvýšit o 6 %.
              19:51
              Kdo zaplatí opravu Terezína
               Slavným kasárnám v Terezíně hrozí zřícení. Miliardu na jejich opravu radnice nemá - podporu hledá na různých ministerstvech.
               22:17
               Akreditace ruskému novináři
                Moskva kritizuje fakt, že Česko neprodloužilo akreditaci ruskému novináři Alexandru Kuranovovi. Spolupracovník médií kontrolovaných Kremlem tu působí už desítky let a proti rozhodnutí se chce odvolat.
                24:23
                Koalice na pražském magitrátu
                 V Praze se 2 dny po rozpadu koalice rýsuje nové spojenectví. TOP 09 se dohodla na společném postupu s ODS.
                 25:10
                 Den bez dluhů
                  Skoro polovina lidí se obává o svou finanční situaci - ukazuje průzkum inkasní společnosti Kruk u příležitosti každoročního Dne bez dluhů.
                  27:11
                  Výměna policejních šéfů
                   Rezignace policejního šéfa v Olomouckém kraji odstartovala personální rošádu. Libor Krejčiřík se po kauze Vidkun stane z ředitele náměstkem.
                   27:29
                   Bezpečnost na regionálních letištích
                    Stovky milionů korun letos utratila tuzemská letiště za posílení bezpečnosti. O možném zpřísnění kontrol se ve světě začíná mluvit po nedávné tragédii ruského letounu na Sinaji.
                    29:35
                    České zdravotnictví pohledem lékařů
                     Málo peněz, málo sester, málo lékařů - realita ve zkratce podle odborné komory. Ministr Němeček na konferenci Zdravotnictví 2016 vysvětloval, co s tím.
                     32:09
                     Lékaři o zdravotnictví
                      Oslovili jsme čtyři české lékařské špičky a zeptali se jich, v čem spatřují největší problém tuzemského zdravotnictví.
                      33:06
                      Sporný plán na neziskové nemocnice
                       Jednou ze stěžejních změn, které chce ministerstvo zdravotnictví prosadit, je zákon o neziskových nemocnicích. Na jeho základě by vznikla síť páteřních ústavů s kvalitní a dostupnou péčí pro pacienty.
                       35:01
                       Poslanci versus ministr spravedlnosti
                        Zákonodárci z ústavně-právního výboru Robertu Pelikánovi vytkli, že mezi ně od svého jmenování přišel poprvé a že s nimi nemluví o přípravě zákonů. Ministr oponoval, že se termíny často kryjí s jednáním vlády.
                        36:59
                        Konec uzavírek v Brně
                         Živý vstup Barbory Žítkové.
                         38:08
                         Začal soud o restituce benediktinů
                          Benediktinské opatství sv. Václava se u soudu domáhá vrácení dvou pozemků v Heřmánkovicích na Broumovsku.
                          39:07
                          Kurdská ofenzíva proti IS
                           Kurdské síly zaútočily proti stoupencům Islámského státu v severo-iráckém Sindžáru. Po týdnech příprav se pokoušejí osvobodit jedno z největších a strategicky důležitých měst, které do rukou radikálů padlo loni.
                           41:13
                           Zátah proti teroristům
                            16 lidí podezřelých z terorismu zatkli policisti při zátahu v šesti evropských zemích. Podle úřadů plánovali útoky právě na starém kontinentu i na Blízkém východě.
                            41:30
                            Podvody na sociálních sítích
                             Už 4 tisíce trestných činů spáchaných na internetu letos vyšetřuje policie. Od začátku října nově Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Aktuálně rozplétá třetí vlnu takzvaných exekučních e-mailů.
                             43:43
                             Další aquapark ve Žďáru
                              V Novém městě na Moravě se chystají otevřít lázně se saunovým světem. V blízkém okolí ale už dva aquaparky fungují. Někteří opoziční zastupitelé proto kritizují, že se radnice právě takovou investicí citelně zadlužila.
                              45:28
                              Král Lear podle Bolka Polívky
                               Bolek Polívka jako Král Lear. Městské divadlo v Brně sáhlo po jedné z nejobtížnějších her – o víkendu uvede premiéru Shakespearovy tragédie, jejíž hlavní postavu v Česku proslavil Jan Tříska.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               13. listopad 2015

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               27. březen

                               Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                               27. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               26. březen

                               Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                               26. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               26. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               25. březen

                               Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                               25. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               25. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               25. 3. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám