49 minut

3. listopadu 2015

Obsah dílu

Pracovní víza pro cizince — Hledání práce po rodičovské — Nový tranzitní tábor pro uprchlíky — Právní pomoc imigrantům v detenci — Rusko o Asadovi — Komplikace v dopravě u Brna — Budoucnost koalice na pražském magistrátu — 40 let od premiéry Žebrácké opery — Důvody odstoupení šéfa GIBS — Krajská lékárna vs. drobní lékarníci — Vězení za agresivní řízení — Podpora podnikání na venkově — Vyšetřování pádu letadla — Příčiny leteckého neštěstí — Rizikové vzdušné prostory — Prezident na Pardubicku — Změny v odtahování aut — Vývoj české ekonomiky — Prevence nemocí srdce a cév — Údaje o emisích oxidu uhličitého u vozů VW — Prozatímní ředitel Českého rozhlasu — Státní pozemky pod sjezdovkami — Příběh chilských horníků ve filmu

Části dílu

00:35
Pracovní víza pro cizince
  Hostem Událostí je ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová /ČSSD/.
  05:54
  Hledání práce po rodičovské
   Matky po rodičovské dovolené jsou na trhu práce jednou z nejvíc ohrožených skupin. I přesto jich ale mezi nezaměstnanými ubývá.
   09:28
   Nový tranzitní tábor pro uprchlíky
    Chorvatsko uzavřelo hraniční přechod se Srbskem Berkasovo-Bapska, kudy za poslední dva měsíce přešlo víc než 300 tisíc uprchlíků.
    11:34
    Právní pomoc imigrantům v detenci
     Živý vstup redaktorky Lenky Drmotové.
     13:47
     Rusko o Asadovi
      Rusko popřelo, že přestává podporovat syrského prezidenta Bašára Asada. Pochybnosti vzbudila mluvčí ministra zahraničí Maria Zacharovová, když řekla, že Asadovo setrvání u moci není principiální otázkou.
      14:04
      Komplikace v dopravě u Brna
       Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové.
       17:14
       Budoucnost koalice na pražském magistrátu
        Strany vládnoucí hlavnímu městu se budou dál snažit o zachování stávající koalice. Po dnešní schůzce to shodně uvedli zástupci hnutí ANO, ČSSD i Trojkoalice.
        18:06
        40 let od premiéry Žebrácké opery
         Přesně před 40 lety se Havlova Žebrácká opera poprvé objevila v Horních Počernicích. A všechny zúčastněné dostala málem na mizinu.
         20:48
         Důvody odstoupení šéfa GIBS
          Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek dnes poprvé promluvil o důvodech své rezignace. Na uzavřeném jednání sněmovní komise pro kontrolu GIBS poslancům řekl, že nechtěl inspekci škodit.
          23:16
          Krajská lékárna vs. drobní lékarníci
           Královéhradecká lékárna expanduje. Neobvyklá krajská firma s podílem soukromého kapitálu chce otevřít lékárny v několika městech východních Čech.
           25:11
           Vězení za agresivní řízení
            Patnáct a půl roku za mřížemi – trest pro silničního piráta Martina Nováka. Krajský soud v Brně ho, zatím nepravomocně, potrestal za to, že před dvěma lety v koloně na brněnském městském okruhu vytlačil do svodidel dodávku se šesti lidmi.
            26:14
            Podpora podnikání na venkově
             Vyšší podpora pro začínající podnikatele anebo 80% paušál pro všechny živnostníky v malých obcích. To žádá Asociace malých a středních podniků. Zabránit tak chce vylidňování obcí s méně než tisícovkou obyvatel.
             28:48
             Vyšetřování pádu letadla
              V Egyptě pokračuje vyšetřování víkendového pádu airbusu ruské společnosti Metrojet s 224 lidmi na palubě. Vedou ho místní odborníci s pomocí převážně ruského týmu.
              31:18
              Příčiny leteckého neštěstí
               Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
               34:45
               Rizikové vzdušné prostory
                Množství letových zón přibývá. Piloti se teď musejí vyhýbat víc než desítce oblastí, nad kterými jim hrozí nebezpečí. Nebezpečným regionům se musejí vyhýbat i letadla, která míří z Česka.
                37:21
                Prezident na Pardubicku
                 Miloš Zeman se dopoledne setkal se zastupiteli a obyvateli města Žamberk. Navštívil firmu Bühler – výrobce potravinářských a textilních robotů. Hned potom se přesunul na Králicko.
                 38:03
                 Změny v odtahování aut
                  Od začátku roku by mohla platit nová pravidla pro odtahy na dálnicích. Ředitelství silnic a dálnic chce, aby to dělaly jen firmy, které vzejdou z výběrového řízení.
                  40:31
                  Vývoj české ekonomiky
                   Další výhled pro českou ekonomiku – podle bankovní asociace letos celkově vzroste o víc než 4 procenta. V roce 2016 pak zpomalí na dvě a půl.
                   40:50
                   Prevence nemocí srdce a cév
                    Včasné odhalení nemocí srdce a cév. Cíl preventivní akce, která v těchto dnech začala v litoměřické nemocnici. Postupně pojišťovny na vyšetření zvou lidi z devíti okresů České republiky.
                    42:53
                    Údaje o emisích oxidu uhličitého u vozů VW
                     43:19
                     Prozatímní ředitel Českého rozhlasu
                      Český rozhlas dočasně povede Karel Zýka – stávající ředitel odboru techniky a šéf týmu pro digitalizaci. Do funkce ho zvolili radní.
                      43:38
                      Státní pozemky pod sjezdovkami
                       Skoro deset miliard – tolik každý rok přinesou do státního rozpočtu horská střediska. Řadě z nich teď ale hrozí, že kvůli nárokům státu nebudou mít peníze na další rozvoj.
                       45:37
                       Příběh chilských horníků ve filmu
                        Příběh 33 chilských horníků i po pěti letech dál fascinuje. Muži přežili v zavaleném dole dlouhých 69 dnů, což inspirovalo knihu a teď i film. Devět z nich ale kvůli právům na něj podalo žalobu.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        4. listopadu 2015

                        Přehled dílů

                        Stopáž55 minut

                        19. června

                        Headlines — Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Migrace z Běloruska do Polska — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Seniorka zahnala lupiče — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                        19. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        19. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        19. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        18. června

                        Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                        18. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        18. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        18. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        17. června

                        Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                        17. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        17. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        17. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        16. června

                        Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                        16. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        16. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        16. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        15. června

                        Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                        15. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        15. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        15. 6. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám