Nahrávám video

20. říjen 2015

Obsah dílu

Spor o uprchlická zařízení — Dny utečenců na Slovensku — Protesty zastánců i odpůrců imigrace — Běženci na balkánské stezce — Nová politická pravidla — Nový ústavní soudce — Kůrovcová kalamita v lesích — Stížnost obviněných v kauze Vidkun — Válkou zdevastované Aleppo — Nový kanadský premiér — Mnichovská dohoda v české režii — Osud horníků z lomu ČSA — Nejoblíbenější česká jména — Výroba osobních automobilů — Šíření nemocí mezi lidmi bez domova — O Vánocích bez velkých nákupů? — Do práce i ve svátek — Senátní výbory o registru smluv — Rehabilitace politického vězně — Izraelský prezident v Praze — Povinná registrace dronů — Odsuzený atlet v domácím vězení — Politická jednání na Hradě — Comenia Script vs. vázané písmo — Ceny pro nejlepší skláře

Části dílu

00:34
Spor o uprchlická zařízení
  Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová a ministr vnitra Milan Chovanec mají stále odlišné názory na situaci uprchlíků v Česku. Nepomohla ani společná schůzka.
  04:32
  Dny utečenců na Slovensku
   Spolupráce Bratislavy a Vídně při řešení uprchlické krize může být podle generálního tajemníka OSN příkladem pro ostatní země. Pan Ki-mun to řekl při navštěvě ubytovny pro běžence v Gabčíkovu.
   06:47
   Protesty zastánců i odpůrců imigrace
    Stoupenci a odpůrci imigrace demonstrovali v německých Drážďanech. Do saské metropole dorazilo na 20 tisíc sympatizantů protiislámského hnutí Pegida.
    07:09
    Běženci na balkánské stezce
     Už víc než půl milionu lidí se podle OSN letos přeplavilo do Řecka. I teď jich dorazí na ostrovy osm tisíc denně. Právě tito uprchlíci míří dál na západ přes Balkán - navzdory nepříznivému počasí.
     09:30
     Nová politická pravidla
      Přesně nastavené limity na předvolební kampaně nebo povinnost, aby politický subjekt měl transparentní účet. Hlavní změny, o kterých teď rozhodují poslanci. Na stole mají dvě novely - jedna se týká financování politických stran, druhá volebního zákona.
      12:22
      Nový ústavní soudce
       Novým kandidátem na post ústavního soudce je vedoucí katedry občanského práva brněnské Právnické fakulty Masarykovy univerzity Josef Fiala. České televizi jméno potvrdil předseda Senátu Milan Štěch.
       13:01
       Kůrovcová kalamita v lesích
        Lesy v Česku decimuje kůrovec. Lesníci na mnoha místech mluví dokonce o kalamitě. Na vině je především horké a suché léto, kvůli kterému se dřevokazný brouk přemnožil.
        14:44
        Stížnost obviněných v kauze Vidkun
         Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
         17:02
         Válkou zdevastované Aleppo
          Velká část běženců v Evropě pochází ze Sýrie. Tam Rusové pokračují v náletech pod taktovkou vlády Bašára Asada. Letadla udeřila na části Aleppa - ty nedrží Islámský stát, ale povstalci, kteří proti němu bojují.
          18:57
          Nový kanadský premiér
           Novým kanadským premiérem bude Justin Trudeau. Liberálové pod vedením třiačtyřicetiletého lídra jasně porazili konzervativce, kteří v zemi vládli posledních devět let.
           19:19
           Mnichovská dohoda v české režii
            Slavnostní premiéru má nová komedie Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově. Jejím hrdinou je francouzský papoušek, který měl před skoro osmdesáti lety patřit premiéru Daladierovi a být s ním u podpisu Mnichovské dohody.
            21:52
            Osud horníků z lomu ČSA
             Těžaři se chystají zastavit největší české rypadlo. Blíží se k hranici těžebních limitů, které vláda na dole ČSA odmítla prolomit. O práci příští rok tak zřejmě přijdou první desítky horníků.
             24:05
             Nejoblíbenější česká jména
              Eliška a Jakub - většina rodičů podle aktuální statistiky při hledání jména stále sází na klasiku. Žebříček doplňují Anna a Tereza spolu s Janem a Tomášem.
              26:28
              Výroba osobních automobilů
               Výroba osobních aut v Česku roste. Za prvních devět měsíců roku stoupla meziročně o čtyři procenta. Do konce září tak z výrobních linek sjelo už skoro milion vozů.
               26:39
               Šíření nemocí mezi lidmi bez domova
                Podle charitativních organizací v Česku chybí ambulantní zdravotní centra pro lidi bez domova. Třeba podle Armády spásy zůstaly vládní plány ohledně zdravotní péče o bezdomovce jen na papíře.
                29:12
                O Vánocích bez velkých nákupů?
                 Obchodní řetězce asi budou muset mít o některých svátcích zavřeno. Zákon o omezení pracovní doby ve velkých prodejnách dnes prošel prvním čtením ve sněmovně.
                 33:38
                 Do práce i ve svátek
                  Je řada profesí, které chodí do práce celý rok. Změna zákona se jich samozřejmě ani nedotkne.
                  35:46
                  Senátní výbory o registru smluv
                   Klíčovou protikorupční normu - zákon o povinném zveřejňování smluv - hodnotí senátoři. Na programu ji měl hospodářský výbor a výbor pro veřejnou správu.
                   36:32
                   Rehabilitace politického vězně
                    Ústavní soud se zastal Alberta Foldyny, který požaduje soudní rehabilitaci svého otce - politického vězně. Ten zemřel v rukách Státní bezpečnosti v padesátých letech.
                    38:52
                    Izraelský prezident v Praze
                     Izraelský prezident Reuven Rivlin přilétá na oficiální návštěvu do Prahy. Do pátku se sejde s prezidentem, premiérem a předsedy obou komor Parlamentu. U památníku v Terezíně pak uctí památku obětí druhé světové války.
                     39:39
                     Povinná registrace dronů
                      Americká vláda rozhodla, že majitelé malých bezpilotních letounů budou muset své stroje registrovat - do konce listopadu určí přesná pravidla.
                      41:56
                      Odsuzený atlet v domácím vězení
                       Odsouzený paralympionik Oscar Pistorius je po necelém roce za mřížemi v domácím vězení. Jihoafrický atlet si má zbývající část pětiletého trestu za zabití přítelkyně odpykat v domě svého strýce.
                       42:20
                       Politická jednání na Hradě
                        Živý vstup redaktorky Jitky Szászové..
                        43:24
                        Comenia Script vs. vázané písmo
                         Píší jím děti na dvou stech školách, jak ho učit už se dozvěděly na dva tisíce učitelů. Řeč je o písmu Comenia Script, které se podobá tiskacímu a poprvé se objevilo před pěti lety.
                         45:30
                         Ceny pro nejlepší skláře
                          Japonka Tami Išia vyhrála hlavní cenu mezinárodní sklářské soutěže Stanislava Libenského. Odkazuje na jednoho z nejvýraznějších českých výtvarníků, který zemřel před třinácti lety.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          21. říjen 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          3. říjen

                          Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                          3. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          3. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          3. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                          2. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          2. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                          1. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          1. 10. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám