49 minut

20. října 2015

Obsah dílu

Spor o uprchlická zařízení — Dny utečenců na Slovensku — Protesty zastánců i odpůrců imigrace — Běženci na balkánské stezce — Nová politická pravidla — Nový ústavní soudce — Kůrovcová kalamita v lesích — Stížnost obviněných v kauze Vidkun — Válkou zdevastované Aleppo — Nový kanadský premiér — Mnichovská dohoda v české režii — Osud horníků z lomu ČSA — Nejoblíbenější česká jména — Výroba osobních automobilů — Šíření nemocí mezi lidmi bez domova — O Vánocích bez velkých nákupů? — Do práce i ve svátek — Senátní výbory o registru smluv — Rehabilitace politického vězně — Izraelský prezident v Praze — Povinná registrace dronů — Odsuzený atlet v domácím vězení — Politická jednání na Hradě — Comenia Script vs. vázané písmo — Ceny pro nejlepší skláře

Části dílu

00:34
Spor o uprchlická zařízení
  Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová a ministr vnitra Milan Chovanec mají stále odlišné názory na situaci uprchlíků v Česku. Nepomohla ani společná schůzka.
  04:32
  Dny utečenců na Slovensku
   Spolupráce Bratislavy a Vídně při řešení uprchlické krize může být podle generálního tajemníka OSN příkladem pro ostatní země. Pan Ki-mun to řekl při navštěvě ubytovny pro běžence v Gabčíkovu.
   06:47
   Protesty zastánců i odpůrců imigrace
    Stoupenci a odpůrci imigrace demonstrovali v německých Drážďanech. Do saské metropole dorazilo na 20 tisíc sympatizantů protiislámského hnutí Pegida.
    07:09
    Běženci na balkánské stezce
     Už víc než půl milionu lidí se podle OSN letos přeplavilo do Řecka. I teď jich dorazí na ostrovy osm tisíc denně. Právě tito uprchlíci míří dál na západ přes Balkán - navzdory nepříznivému počasí.
     09:30
     Nová politická pravidla
      Přesně nastavené limity na předvolební kampaně nebo povinnost, aby politický subjekt měl transparentní účet. Hlavní změny, o kterých teď rozhodují poslanci. Na stole mají dvě novely - jedna se týká financování politických stran, druhá volebního zákona.
      12:22
      Nový ústavní soudce
       Novým kandidátem na post ústavního soudce je vedoucí katedry občanského práva brněnské Právnické fakulty Masarykovy univerzity Josef Fiala. České televizi jméno potvrdil předseda Senátu Milan Štěch.
       13:01
       Kůrovcová kalamita v lesích
        Lesy v Česku decimuje kůrovec. Lesníci na mnoha místech mluví dokonce o kalamitě. Na vině je především horké a suché léto, kvůli kterému se dřevokazný brouk přemnožil.
        14:44
        Stížnost obviněných v kauze Vidkun
         Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
         17:02
         Válkou zdevastované Aleppo
          Velká část běženců v Evropě pochází ze Sýrie. Tam Rusové pokračují v náletech pod taktovkou vlády Bašára Asada. Letadla udeřila na části Aleppa - ty nedrží Islámský stát, ale povstalci, kteří proti němu bojují.
          18:57
          Nový kanadský premiér
           Novým kanadským premiérem bude Justin Trudeau. Liberálové pod vedením třiačtyřicetiletého lídra jasně porazili konzervativce, kteří v zemi vládli posledních devět let.
           19:19
           Mnichovská dohoda v české režii
            Slavnostní premiéru má nová komedie Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově. Jejím hrdinou je francouzský papoušek, který měl před skoro osmdesáti lety patřit premiéru Daladierovi a být s ním u podpisu Mnichovské dohody.
            21:52
            Osud horníků z lomu ČSA
             Těžaři se chystají zastavit největší české rypadlo. Blíží se k hranici těžebních limitů, které vláda na dole ČSA odmítla prolomit. O práci příští rok tak zřejmě přijdou první desítky horníků.
             24:05
             Nejoblíbenější česká jména
              Eliška a Jakub - většina rodičů podle aktuální statistiky při hledání jména stále sází na klasiku. Žebříček doplňují Anna a Tereza spolu s Janem a Tomášem.
              26:28
              Výroba osobních automobilů
               Výroba osobních aut v Česku roste. Za prvních devět měsíců roku stoupla meziročně o čtyři procenta. Do konce září tak z výrobních linek sjelo už skoro milion vozů.
               26:39
               Šíření nemocí mezi lidmi bez domova
                Podle charitativních organizací v Česku chybí ambulantní zdravotní centra pro lidi bez domova. Třeba podle Armády spásy zůstaly vládní plány ohledně zdravotní péče o bezdomovce jen na papíře.
                29:12
                O Vánocích bez velkých nákupů?
                 Obchodní řetězce asi budou muset mít o některých svátcích zavřeno. Zákon o omezení pracovní doby ve velkých prodejnách dnes prošel prvním čtením ve sněmovně.
                 33:38
                 Do práce i ve svátek
                  Je řada profesí, které chodí do práce celý rok. Změna zákona se jich samozřejmě ani nedotkne.
                  35:46
                  Senátní výbory o registru smluv
                   Klíčovou protikorupční normu - zákon o povinném zveřejňování smluv - hodnotí senátoři. Na programu ji měl hospodářský výbor a výbor pro veřejnou správu.
                   36:32
                   Rehabilitace politického vězně
                    Ústavní soud se zastal Alberta Foldyny, který požaduje soudní rehabilitaci svého otce - politického vězně. Ten zemřel v rukách Státní bezpečnosti v padesátých letech.
                    38:52
                    Izraelský prezident v Praze
                     Izraelský prezident Reuven Rivlin přilétá na oficiální návštěvu do Prahy. Do pátku se sejde s prezidentem, premiérem a předsedy obou komor Parlamentu. U památníku v Terezíně pak uctí památku obětí druhé světové války.
                     39:39
                     Povinná registrace dronů
                      Americká vláda rozhodla, že majitelé malých bezpilotních letounů budou muset své stroje registrovat - do konce listopadu určí přesná pravidla.
                      41:56
                      Odsuzený atlet v domácím vězení
                       Odsouzený paralympionik Oscar Pistorius je po necelém roce za mřížemi v domácím vězení. Jihoafrický atlet si má zbývající část pětiletého trestu za zabití přítelkyně odpykat v domě svého strýce.
                       42:20
                       Politická jednání na Hradě
                        Živý vstup redaktorky Jitky Szászové..
                        43:24
                        Comenia Script vs. vázané písmo
                         Píší jím děti na dvou stech školách, jak ho učit už se dozvěděly na dva tisíce učitelů. Řeč je o písmu Comenia Script, které se podobá tiskacímu a poprvé se objevilo před pěti lety.
                         45:30
                         Ceny pro nejlepší skláře
                          Japonka Tami Išia vyhrála hlavní cenu mezinárodní sklářské soutěže Stanislava Libenského. Odkazuje na jednoho z nejvýraznějších českých výtvarníků, který zemřel před třinácti lety.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          21. října 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                          17. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                          16. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          15. června

                          Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                          15. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          15. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          15. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          14. června

                          Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                          14. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          14. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          14. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          13. června

                          Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                          13. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          13. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          13. 6. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám