44 minut

28. září 2015

Obsah dílu

Peníze za zdraví — Výdaje ve zdravotnictví — Finanční problémy lékáren — Sýrie středem zájmu světových státníků — Skandál Volkswagenu — Národní svatováclavská pouť — Slavnosti sv. Václava — Klíčový útok Talibanu v Afghánistánu — Zmařený útěk Radovana Krejčíře — Návraty z prodlouženého víkendu — Film Masaryk — Snížení doplatků na bydlení — Na Marsu je tekoucí voda — Ostraha hranice — Demonstrace ve státní svátek — Ekologické kotle — (Ne)farmářské potraviny — Kontroly farmářských a předvánočních trhů — Složení kosmetických přípravků — Příběh veterána zraněného v Afghánistánu — Cena Václava Havla — Katalánské volby skončily patem — Aktuálně z Afghánistánu — Krvavý Měsíc

Části dílu

00:34
Peníze za zdraví
  Češi za své zdraví zaplatili víc - loni skoro o miliardu oproti roku předchozímu. A to přesto, že stát zrušil stokorunový poplatek v nemocnici.
  03:25
  Výdaje ve zdravotnictví
   Češi mají třetí nejnižší spoluúčast mezi ekonomicky vyspělými zeměmi OECD.
   03:57
   Finanční problémy lékáren
    Byť pacienti za volně prodejné medikamenty utrácejí víc, samotným lékárníkům se nelíbí, že jim stát plně nenahradil výpadek peněz za zrušené regulační poplatky.
    06:28
    Sýrie středem zájmu světových státníků
     Syrský konflikt ve středu pozornosti světových státníků na Valném shromáždění OSN. Barack Obama ve svém projevu řekl, že je připraven na řešení krize spolupracovat s Íránem i Ruskem. Živý vstup Martina Řezníčka.
     10:55
     Skandál Volkswagenu
      Skandál s měřením emisí se týká také milionu dvou set tisíc vozů vyrobených Škodou Auto. Kolik dotčených vozů bylo prodáno v Česku, Škoda stále zjišťuje.
      13:10
      Národní svatováclavská pouť
       Až pět a půl tisíce lidí si dnes ve Staré Boleslavi připomnělo bratrovraždu patrona naší země, svatého Václava.
       15:15
       Slavnosti sv. Václava
        Zavraždění svatého Václava v roce 935 si dnes připomínali lidé po celé zemi. Živý vstup Petry Tuháčkové.
        16:01
        Klíčový útok Talibanu v Afghánistánu
         Členové radikálního hnutí Taliban dobyli většinu strategicky významného města Kunduz na severu Afghánistánu. Jde o nejvážnější útok Talibanu od svržení jeho režimu před 14 lety.
         17:44
         Zmařený útěk Radovana Krejčíře
          Policie dnes znovu prohledává celu Radovana Krejčíře. Jihoafričtí detektivové tvrdí, že o víkendu zmařili už jeho čtvrtý pokus o útěk.
          18:05
          Návraty z prodlouženého víkendu
           Končí prodloužený víkend, auta zaplnila hlavní tahy. Provoz zhoustl jak na opravovaných úsecích D1, tak před některými velkými městy. Živý vstup Kateřiny Polákové.
           19:42
           Film Masaryk
            Dva roky, které předcházely druhé světové válce, ukáže v novém česko-slovenském filmu Masaryk režisér Julius Ševčík.
            22:05
            Snížení doplatků na bydlení
             Podle nevládních organizací může novela zákona o pomoci v hmotné nouzi dostat do problémů desítky tisíc lidí. Ministerstvo práce chce snížit doplatek na bydlení.
             24:19
             Na Marsu je tekoucí voda
              Převratný objev v podvečer oznámil americký Národní úřad pro letectví a vesmír. Podle vědců to znamená přinejmenším možnost, že by na Rudé planetě mohl být život.
              24:41
              Ostraha hranice
               Ministr vnitra Milan Chovanec zvažuje v případě potřeby výrazné posílení ostrahy tuzemského hraničního pásma. Dnes se byl poučit u východních sousedů.
               26:52
               Demonstrace ve státní svátek
                V Česku se dnes na řadě míst demonstrovalo.
                27:59
                Ekologické kotle
                 Evropská komise zpřísnila ekologické požadavky na kotle a některé typy mají potíže je splnit.
                 30:07
                 (Ne)farmářské potraviny
                  Farmářské potraviny, které ale mají s typickým statkem jen málo společného. Třeba mléčné výrobky z provozu, kde nechovají ani jednu krávu. I tak ale zákon porušen není.
                  32:56
                  Kontroly farmářských a předvánočních trhů
                   Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni prověřila přes 500 farmářských a předvánočních trhů.
                   33:31
                   Složení kosmetických přípravků
                    Průměrná žena sahá denně po devíti různých přípravcích, což představuje přes 120 ingrediencí, které přicházejí do styku s kůží.
                    36:03
                    Příběh veterána zraněného v Afghánistánu
                     Armádním leteckým speciálem dnes do Spojených států neletěla jen delegace premiéra, ale i zraněný válečný veterán z Afghánistánu.
                     37:58
                     Cena Václava Havla
                      Cenu Václava Havla dnes ve Štrasburku získala dlouholetá bojovnice za lidská práva v Rusku Ljudmila Alexejevová.
                      38:18
                      Katalánské volby skončily patem
                       Strany usilující o odtržení od Španělska získaly většinu poslaneckých mandátů. V absolutních číslech si ale nadpoloviční většinu hlasů připsaly ty, které chtějí zůstat součástí Španělska.
                       40:32
                       Aktuálně z Afghánistánu
                        40:52
                        Krvavý Měsíc
                         Několik tisíc lidí po celé republice sledovalo nad ránem takzvaný Krvavý Měsíc.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž49 minut
                         Další díl
                         29. září 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         22. května

                         Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                         22. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         22. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         21. května

                         Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                         21. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         21. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         20. května

                         Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                         20. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         20. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         19. května

                         Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                         19. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         19. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         18. května

                         Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                         18. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         18. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 5. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám