44 minut

28. září 2015

Obsah dílu

Peníze za zdraví — Výdaje ve zdravotnictví — Finanční problémy lékáren — Sýrie středem zájmu světových státníků — Skandál Volkswagenu — Národní svatováclavská pouť — Slavnosti sv. Václava — Klíčový útok Talibanu v Afghánistánu — Zmařený útěk Radovana Krejčíře — Návraty z prodlouženého víkendu — Film Masaryk — Snížení doplatků na bydlení — Na Marsu je tekoucí voda — Ostraha hranice — Demonstrace ve státní svátek — Ekologické kotle — (Ne)farmářské potraviny — Kontroly farmářských a předvánočních trhů — Složení kosmetických přípravků — Příběh veterána zraněného v Afghánistánu — Cena Václava Havla — Katalánské volby skončily patem — Aktuálně z Afghánistánu — Krvavý Měsíc

Části dílu

00:34
Peníze za zdraví
  Češi za své zdraví zaplatili víc - loni skoro o miliardu oproti roku předchozímu. A to přesto, že stát zrušil stokorunový poplatek v nemocnici.
  03:25
  Výdaje ve zdravotnictví
   Češi mají třetí nejnižší spoluúčast mezi ekonomicky vyspělými zeměmi OECD.
   03:57
   Finanční problémy lékáren
    Byť pacienti za volně prodejné medikamenty utrácejí víc, samotným lékárníkům se nelíbí, že jim stát plně nenahradil výpadek peněz za zrušené regulační poplatky.
    06:28
    Sýrie středem zájmu světových státníků
     Syrský konflikt ve středu pozornosti světových státníků na Valném shromáždění OSN. Barack Obama ve svém projevu řekl, že je připraven na řešení krize spolupracovat s Íránem i Ruskem. Živý vstup Martina Řezníčka.
     10:55
     Skandál Volkswagenu
      Skandál s měřením emisí se týká také milionu dvou set tisíc vozů vyrobených Škodou Auto. Kolik dotčených vozů bylo prodáno v Česku, Škoda stále zjišťuje.
      13:10
      Národní svatováclavská pouť
       Až pět a půl tisíce lidí si dnes ve Staré Boleslavi připomnělo bratrovraždu patrona naší země, svatého Václava.
       15:15
       Slavnosti sv. Václava
        Zavraždění svatého Václava v roce 935 si dnes připomínali lidé po celé zemi. Živý vstup Petry Tuháčkové.
        16:01
        Klíčový útok Talibanu v Afghánistánu
         Členové radikálního hnutí Taliban dobyli většinu strategicky významného města Kunduz na severu Afghánistánu. Jde o nejvážnější útok Talibanu od svržení jeho režimu před 14 lety.
         17:44
         Zmařený útěk Radovana Krejčíře
          Policie dnes znovu prohledává celu Radovana Krejčíře. Jihoafričtí detektivové tvrdí, že o víkendu zmařili už jeho čtvrtý pokus o útěk.
          18:05
          Návraty z prodlouženého víkendu
           Končí prodloužený víkend, auta zaplnila hlavní tahy. Provoz zhoustl jak na opravovaných úsecích D1, tak před některými velkými městy. Živý vstup Kateřiny Polákové.
           19:42
           Film Masaryk
            Dva roky, které předcházely druhé světové válce, ukáže v novém česko-slovenském filmu Masaryk režisér Julius Ševčík.
            22:05
            Snížení doplatků na bydlení
             Podle nevládních organizací může novela zákona o pomoci v hmotné nouzi dostat do problémů desítky tisíc lidí. Ministerstvo práce chce snížit doplatek na bydlení.
             24:19
             Na Marsu je tekoucí voda
              Převratný objev v podvečer oznámil americký Národní úřad pro letectví a vesmír. Podle vědců to znamená přinejmenším možnost, že by na Rudé planetě mohl být život.
              24:41
              Ostraha hranice
               Ministr vnitra Milan Chovanec zvažuje v případě potřeby výrazné posílení ostrahy tuzemského hraničního pásma. Dnes se byl poučit u východních sousedů.
               26:52
               Demonstrace ve státní svátek
                V Česku se dnes na řadě míst demonstrovalo.
                27:59
                Ekologické kotle
                 Evropská komise zpřísnila ekologické požadavky na kotle a některé typy mají potíže je splnit.
                 30:07
                 (Ne)farmářské potraviny
                  Farmářské potraviny, které ale mají s typickým statkem jen málo společného. Třeba mléčné výrobky z provozu, kde nechovají ani jednu krávu. I tak ale zákon porušen není.
                  32:56
                  Kontroly farmářských a předvánočních trhů
                   Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni prověřila přes 500 farmářských a předvánočních trhů.
                   33:31
                   Složení kosmetických přípravků
                    Průměrná žena sahá denně po devíti různých přípravcích, což představuje přes 120 ingrediencí, které přicházejí do styku s kůží.
                    36:03
                    Příběh veterána zraněného v Afghánistánu
                     Armádním leteckým speciálem dnes do Spojených států neletěla jen delegace premiéra, ale i zraněný válečný veterán z Afghánistánu.
                     37:58
                     Cena Václava Havla
                      Cenu Václava Havla dnes ve Štrasburku získala dlouholetá bojovnice za lidská práva v Rusku Ljudmila Alexejevová.
                      38:18
                      Katalánské volby skončily patem
                       Strany usilující o odtržení od Španělska získaly většinu poslaneckých mandátů. V absolutních číslech si ale nadpoloviční většinu hlasů připsaly ty, které chtějí zůstat součástí Španělska.
                       40:32
                       Aktuálně z Afghánistánu
                        40:52
                        Krvavý Měsíc
                         Několik tisíc lidí po celé republice sledovalo nad ránem takzvaný Krvavý Měsíc.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž49 minut
                         Další díl
                         29. září 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         21. únor

                         Headlines — Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                         21. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         21. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         20. únor

                         Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                         20. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         20. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         19. únor

                         Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                         19. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         19. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         18. únor

                         Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                         18. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         18. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         17. únor

                         Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                         17. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         17. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 2. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám