28. září 2015

Obsah dílu

Peníze za zdraví — Výdaje ve zdravotnictví — Finanční problémy lékáren — Sýrie středem zájmu světových státníků — Skandál Volkswagenu — Národní svatováclavská pouť — Slavnosti sv. Václava — Klíčový útok Talibanu v Afghánistánu — Zmařený útěk Radovana Krejčíře — Návraty z prodlouženého víkendu — Film Masaryk — Snížení doplatků na bydlení — Na Marsu je tekoucí voda — Ostraha hranice — Demonstrace ve státní svátek — Ekologické kotle — (Ne)farmářské potraviny — Kontroly farmářských a předvánočních trhů — Složení kosmetických přípravků — Příběh veterána zraněného v Afghánistánu — Cena Václava Havla — Katalánské volby skončily patem — Aktuálně z Afghánistánu — Krvavý Měsíc

Části dílu

00:34
Peníze za zdraví
  Češi za své zdraví zaplatili víc - loni skoro o miliardu oproti roku předchozímu. A to přesto, že stát zrušil stokorunový poplatek v nemocnici.
  03:25
  Výdaje ve zdravotnictví
   Češi mají třetí nejnižší spoluúčast mezi ekonomicky vyspělými zeměmi OECD.
   03:57
   Finanční problémy lékáren
    Byť pacienti za volně prodejné medikamenty utrácejí víc, samotným lékárníkům se nelíbí, že jim stát plně nenahradil výpadek peněz za zrušené regulační poplatky.
    06:28
    Sýrie středem zájmu světových státníků
     Syrský konflikt ve středu pozornosti světových státníků na Valném shromáždění OSN. Barack Obama ve svém projevu řekl, že je připraven na řešení krize spolupracovat s Íránem i Ruskem. Živý vstup Martina Řezníčka.
     10:55
     Skandál Volkswagenu
      Skandál s měřením emisí se týká také milionu dvou set tisíc vozů vyrobených Škodou Auto. Kolik dotčených vozů bylo prodáno v Česku, Škoda stále zjišťuje.
      13:10
      Národní svatováclavská pouť
       Až pět a půl tisíce lidí si dnes ve Staré Boleslavi připomnělo bratrovraždu patrona naší země, svatého Václava.
       15:15
       Slavnosti sv. Václava
        Zavraždění svatého Václava v roce 935 si dnes připomínali lidé po celé zemi. Živý vstup Petry Tuháčkové.
        16:01
        Klíčový útok Talibanu v Afghánistánu
         Členové radikálního hnutí Taliban dobyli většinu strategicky významného města Kunduz na severu Afghánistánu. Jde o nejvážnější útok Talibanu od svržení jeho režimu před 14 lety.
         17:44
         Zmařený útěk Radovana Krejčíře
          Policie dnes znovu prohledává celu Radovana Krejčíře. Jihoafričtí detektivové tvrdí, že o víkendu zmařili už jeho čtvrtý pokus o útěk.
          18:05
          Návraty z prodlouženého víkendu
           Končí prodloužený víkend, auta zaplnila hlavní tahy. Provoz zhoustl jak na opravovaných úsecích D1, tak před některými velkými městy. Živý vstup Kateřiny Polákové.
           19:42
           Film Masaryk
            Dva roky, které předcházely druhé světové válce, ukáže v novém česko-slovenském filmu Masaryk režisér Julius Ševčík.
            22:05
            Snížení doplatků na bydlení
             Podle nevládních organizací může novela zákona o pomoci v hmotné nouzi dostat do problémů desítky tisíc lidí. Ministerstvo práce chce snížit doplatek na bydlení.
             24:19
             Na Marsu je tekoucí voda
              Převratný objev v podvečer oznámil americký Národní úřad pro letectví a vesmír. Podle vědců to znamená přinejmenším možnost, že by na Rudé planetě mohl být život.
              24:41
              Ostraha hranice
               Ministr vnitra Milan Chovanec zvažuje v případě potřeby výrazné posílení ostrahy tuzemského hraničního pásma. Dnes se byl poučit u východních sousedů.
               26:52
               Demonstrace ve státní svátek
                V Česku se dnes na řadě míst demonstrovalo.
                27:59
                Ekologické kotle
                 Evropská komise zpřísnila ekologické požadavky na kotle a některé typy mají potíže je splnit.
                 30:07
                 (Ne)farmářské potraviny
                  Farmářské potraviny, které ale mají s typickým statkem jen málo společného. Třeba mléčné výrobky z provozu, kde nechovají ani jednu krávu. I tak ale zákon porušen není.
                  32:56
                  Kontroly farmářských a předvánočních trhů
                   Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni prověřila přes 500 farmářských a předvánočních trhů.
                   33:31
                   Složení kosmetických přípravků
                    Průměrná žena sahá denně po devíti různých přípravcích, což představuje přes 120 ingrediencí, které přicházejí do styku s kůží.
                    36:03
                    Příběh veterána zraněného v Afghánistánu
                     Armádním leteckým speciálem dnes do Spojených států neletěla jen delegace premiéra, ale i zraněný válečný veterán z Afghánistánu.
                     37:58
                     Cena Václava Havla
                      Cenu Václava Havla dnes ve Štrasburku získala dlouholetá bojovnice za lidská práva v Rusku Ljudmila Alexejevová.
                      38:18
                      Katalánské volby skončily patem
                       Strany usilující o odtržení od Španělska získaly většinu poslaneckých mandátů. V absolutních číslech si ale nadpoloviční většinu hlasů připsaly ty, které chtějí zůstat součástí Španělska.
                       40:32
                       Aktuálně z Afghánistánu
                        40:52
                        Krvavý Měsíc
                         Několik tisíc lidí po celé republice sledovalo nad ránem takzvaný Krvavý Měsíc.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         29. září 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         30. březen

                         Headlines — Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                         30. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         30. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         30. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         29. březen

                         Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                         29. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         29. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         29. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         28. březen

                         Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                         28. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         28. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         28. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám