44 minut

13. září 2015

Část: Otevření obchvatu Českých Budějovic

Obsah dílu

Dočasné kontroly na německo-rakouských hranicích — Kontroly na hraničních přechodech — Opatření na hranicích — České ne kvótám — Uprchlíci v italských táborech — Případ rodiny Michalákových — Peníze na dopravní stavby — Otevření obchvatu Českých Budějovic — Spor o romské školáky — Krkonoše před zimní sezónou — Al-Káida o terorismu — Muzeum z nacistického doupětě — Příspěvky krajům a obcím z daní — Volební model — Nové metody operací prostaty — Zdražování elektroniky — Celoplošný zákaz volného pobíhání psů — Dunajská jízda amerického konvoje — Vojenská kolona ve Vyškově — Cvičení aliančních vojsk — Uprchlická krize — Sušenky a limonády ve školních automatech — Nepokoje u Al Aksá — Pátrání po nezvěstných — Mezinárodní festival Divadlo

Části dílu

00:33
Dočasné kontroly na německo-rakouských hranicích
  Německo dočasně znovu zavádí hraniční kontroly. Zatím na společné hranici s Rakouskem. Odtamtud taky od pěti hodin odpoledne zastavilo železniční dopravu. Podle spolkového ministra vnitra nezvládá nápor uprchlíků, kteří do země míří.
  01:23
  Kontroly na hraničních přechodech
   Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše z Berlína.
   03:39
   Opatření na hranicích
    Rozhovor s ministrem vnitra Milanem Chovancem /ČSSD/.
    05:13
    České ne kvótám
     Česká republika i v předvečer jednání ministrů vnitra nadále trvá na odmítavém postoji k zavedení kvót na přijímaní uprchlíků. Premiér Bohuslav Sobotka to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce. Podle něj největší vlna migrantů opadne na konci října.
     09:27
     Uprchlíci v italských táborech
      Lodě ve Středozemním moři zachraňují skoro každý den desítky běženců. Z italského pobřeží pak úřady rozvážejí uprchlíky po celé zemi podle určených kvót do provizorních zařízení, které v drtivé většině provozují charitativní organizace.
      12:08
      Případ rodiny Michalákových
       Mladšího syna viděla Eva Michaláková po pěti měsících. Staršího neviděla rok. V Norsku proběhlo další setkání české matky s jedním ze synů, které jí v roce 2011 tamní sociální pracovníci odebrali kvůli podezření ze zneužívání.
       14:29
       Peníze na dopravní stavby
        Na stavbu a opravy dopravních cest šlo letos do poloviny srpna 36,5 miliardy korun. O zhruba 15 miliard víc než vloni. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy pro vládu.
        14:53
        Otevření obchvatu Českých Budějovic
         Živý vstup redaktorky Veroniky Kabátové.
         16:18
         Spor o romské školáky
          Demokracie a vzdělávání – téma letošní konference Forum 2000. Ta začala v Praze diskusí o segregaci ve školství. Česká televize v pondělí upozornila na situaci v Krásné Lípě na Šluknovsku.
          17:18
          Krkonoše před zimní sezónou
           Letní sezóna na horách byla letos historicky nejlepší, ta zimní bude zřejmě nejdražší. První střediska už zveřejnila ceny, za které se v zimě bude lyžovat. A lidé si proti loňsku připlatí.
           19:11
           Al-Káida o terorismu
            Vůdce Al-Káidy Ajmán Zavahrí vyzval muslimy ve Spojených státech a jinde na Západě k teroristickým útokům. Vzkaz tzv. osamělým vlkům zveřejnil v nahrávce na internetu.
            19:29
            Muzeum z nacistického doupětě
             Během 2. světové války se stala symbolem krutých poprav a nacistického běsnění. Pardubická Larischova vila neboli Zámeček se teď postupně mění v muzeum domácího a zahraničního odboje.
             22:06
             Příspěvky krajům a obcím z daní
              Kraje a obce by měly příští rok dostat z daní víc peněz než letos. V Otázkách Václava Moravce to uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Někteří starostové a hejtmani ale slibům nevěří.
              22:57
              Volební model
               24:10
               Nové metody operací prostaty
                Každý den zemřou v Česku na rakovinu prostaty čtyři muži. Dalších dvacet čtyři od lékaře vyslechne zprávu o této diagnóze. Ti, kteří přijdou včas, mají stále lepší vyhlídky.
                26:10
                Zdražování elektroniky
                 Na trhu se spotřební elektronikou nastal obrat – její ceny přestaly po dlouhých letech výrazně klesat. Například televize letos do srpna zdražily v průměru o procento. Počítače a notebooky sice zlevnily, ale jen o půl druhého procenta.
                 26:36
                 Celoplošný zákaz volného pobíhání psů
                  Vyhláška, která má zakázat volné pobíhání psů v hlavním městě – návrh, který mezi Pražany budí kontroverze. Dnes je poslední den, kdy se k němu mají vyjádřit i jednotlivé radnice.
                  28:40
                  Dunajská jízda amerického konvoje
                   Po necelém půlroce se přes Česko opět přesouvají po silnicích američtí vojáci. Je jich zhruba 550 a míří na cvičení Severoatlantické aliance v Maďarsku.
                   31:28
                   Vojenská kolona ve Vyškově
                    Živý vstup redaktora Jakuba Ščurkeviče.
                    33:37
                    Cvičení aliančních vojsk
                     NATO teď cvičí častěji. Důvod – konflikt na Ukrajině, manévry Ruska i vzestup tzv. Islámského státu. Bezpečnostní situace v Evropě a na jejích hranicích se podle expertů i armád změnila.
                     35:47
                     Uprchlická krize
                      36:41
                      Sušenky a limonády ve školních automatech
                       Automaty s nezdravými potravinami a nápoji stále zůstávají ve školách. Podle novely zákona by tam přitom od 1. září být neměly. Jenže novela je příliš obecná a ministerstvo školství stále nevydalo prováděcí vyhlášku.
                       38:33
                       Nepokoje u Al Aksá
                        V jeruzalémské mešitě Al-Aksá se střetli izraelští policisté s Palestinci. Ti strážníky napadli poté, co do muslimské svatyně vstoupili. Potyčky pokračovaly i mimo budovu.
                        38:53
                        Pátrání po nezvěstných
                         Japonští záchranáři stále pátrají po desítce nezvěstných, kteří se tento týden ztratili během ničivých záplav. Nejméně sedm lidí zemřelo. Povodně, které zemi vycházejícího slunce postihly, jsou podle meteorologů nejničivější za posledních šedesát let.
                         40:43
                         Mezinárodní festival Divadlo
                          Garáže, univerzitní prostory nebo třeba nádraží. Plzeňský festival Divadlo se o víkendu vydal mimo kamenné scény. Diváci tak musí zapomenout na pohodlné sedačky, představení většinou sledují za chůze.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          14. září 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          30. září

                          Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                          30. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          30. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          30. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          29. září

                          Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                          29. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                          28. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          28. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          27. září

                          Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                          27. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          26. září

                          Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                          26. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 9. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám