4. červenec 2015

Obsah dílu

Dva Češi byli zavražděni v albánských horách — Řecko den před referendem — Řecko den před referendem — Dopad řecké krize na Česko — Tropy sužují Česko — Horka v zahraničí — Přípravy na Velehrad — Demonstrace proti islámu — Preníze pro dobrovolné hasiče — Husova socha v Kostnici — MFF Karlovy Vary — Zánik Českého Aeroholdingu? — Dopravní omezení v metropoli — Proplácení péče o handicapované — Špatný zrak za volantem — Karlovy Vary pod kontrolou — Kontrola auta před dovolenou — Brigády na poslední chvíli — Studentské stáže ve firmách — Policejní tým proti internetovým podvodníkům — Požár výrobní haly — Trampoty Donalda Trumpa — Uprchlíci v Calais — Nová značka kvality pro neziskové organizace — Koně Převalského v Mongolsku — Rock for People Europe

Části dílu

00:33
Dva Češi byli zavražděni v albánských horách
  04:22
  Řecko den před referendem
   Řecký ministr financí Varufakis označil věřitele, kterým jeho země dluží, za teroristy, co šíří strach. Dohoda o další finanční pomoci podle něj bude hotova v pondělí.
   07:00
   Řecko den před referendem
    Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského z Atén.
    08:35
    Dopad řecké krize na Česko
     Českou ekonomiku možný řecký bankrot neohrozí, ujišťuje premiér Bohuslav Sobotka. Změny spojené s eventuálním řeckým odchodem z eurozóny by Česko, podle něj, pocítilo jen nepřímo.
     09:14
     Tropy sužují Česko
      Dnešní tropické teploty v Praze se přiblížily historickému rekordu z roku 1957, tehdy bylo v Klementinu naměřeno 36 stupňů. Záchranáři i dnes vyjížděli ke kolapsům z vedra.
      11:37
      Horka v zahraničí
       Extrémní horka trápí také velkou část Evropy. Na mnoha místech v Německu překročily teploty čtyřicítku ještě před polednem. Tropická vedra se nevyhnula ani Itálii, Francii nebo Španělsku.
       11:57
       Přípravy na Velehrad
        Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
        14:02
        Demonstrace proti islámu
         Podle ministerstva vnitra byl při demonstraci proti islámu a migraci v Praze porušen zákon. Několik účastníků na ni přineslo makety šibenic.
         15:22
         Preníze pro dobrovolné hasiče
          Nový způsob financování slíbili dobrovolným hasičům na jejich 5. sjezdu v Pardubicích premiér, šéf státní pokladny i ministr vnitra. Zvláštní fond už v příštím roce rozdělí venkovským hasičům 400 milionů korun.
          17:18
          Husova socha v Kostnici
           17:40
           MFF Karlovy Vary
            Živý vstup redaktora Jakuba Železného.
            20:12
            Zánik Českého Aeroholdingu?
             Letiště Praha čekají v příštích měsících výrazné změny. Ministerstvo financí plánuje, že by se firma mohla spojit s mateřským Českým Aeroholdingem, a tím zaniknout.
             22:13
             Dopravní omezení v metropoli
              Dvě velká dopravní omezení dnes začala platit v Praze. První se týká cestujících používajících metro na trase C. Z Jižního Města - největšího českého sídliště, dnes obousměrně přestaly jezdit vlakové soupravy do zastávky Kačerov.
              23:19
              Proplácení péče o handicapované
               Domácí péči o postižené lidi komplikují nejasnosti v zákonu. Přesně totiž neurčuje, kdo a za jakých podmínek by měl proplácet pomůcky, léky nebo neustálou péči.
               25:31
               Špatný zrak za volantem
                Sedm procent z devíti set řidičů, kteří se nechali testovat na čerpacích stanicích, mělo špatný zrak. Nikdo z nich přitom neměl brýle.
                25:47
                Karlovy Vary pod kontrolou
                 Česká obchodní inspekce odstartovala jednu z nejrozsáhlejších kontrolních akcí v dějinách Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. V lázních jsou desítky inspektorů, na pomoc přijely posily z celých Čech.
                 27:29
                 Kontrola auta před dovolenou
                  Stovky aut míří teď před dovolenou do servisů. Jde o tzv. bezpečnostní kontroly, při kterých se zjišťuje stav vozu před cestou do zahraničí. Mechanici se zaměřují i na výbavu, jako jsou reflexní vesty.
                  29:07
                  Brigády na poslední chvíli
                   Poslední šance pro ty, kteří si chtějí přes léto přivydělat. Většina brigád už je k prvnímu červencovému víkendu rozebraná. V celé republice je na červenec volných jen pět tisíc míst.
                   32:43
                   Studentské stáže ve firmách
                    V létě si ale studenti můžou přivydělávat i jiným způsobem než jen brigádami. A ještě u toho získat praxi v oboru. Letos firmy nabízejí dvakrát tolik stáží než loni.
                    34:48
                    Policejní tým proti internetovým podvodníkům
                     Česká policie teď rozhodla, že od října bude mít speciální tým na internetovou kriminalitu. Reaguje tak na zvýšený počet takových zločinů.
                     37:08
                     Požár výrobní haly
                      Škodu skoro čtyři miliony korun způsobil ranní požár výrobní haly v Oslavanech na Brněnsku. Na místě zasahovalo dvanáct jednotek hasičů.
                      37:23
                      Trampoty Donalda Trumpa
                       Hispánští vůdci ve Spojených státech varovali před obrovskými škodami republikánskou stranu, pokud se jasně nedistancuje od slov miliardáře a kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa.
                       39:26
                       Uprchlíci v Calais
                        Zhruba 150 nelegálních uprchlíků znovu narušilo dopravu pod kanálem La Manche. V noci se snažili proniknout do terminálu ve francouzském Calais.
                        39:41
                        Nová značka kvality pro neziskové organizace
                         Zaručit dárcům, že jejich věnované peníze nebudou zneužity, má nová značka kvality. Na tuzemském trhu je totiž 120 tisíc registrovaných neziskových organizací a rozpoznat mezi nimi podvodníky bývá složité.
                         41:33
                         Koně Převalského v Mongolsku
                          Armádní letoun CASA dnes naložil čtyři klisny koně Převalského, které přepraví do Mongolska. Do Bulgan Sumu by měly dorazit zítra kolem osmé ráno.
                          41:53
                          Rock for People Europe
                           Živý vstup redaktora Davida Havleny.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           5. červenec 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           4. červen

                           Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                           4. 6. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           4. červen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           4. 6. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           3. červen

                           Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                           3. 6. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           3. červen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           3. 6. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           2. červen

                           Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                           2. 6. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           2. červen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           2. 6. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám