45 minut

24. května 2015

Část: Chytilová vs. Forman

Obsah dílu

Kondice českého zdravotnictví — Kapacity lékařů a sester — Prezidentské volby v Polsku — Komorowski vs. Duda — Poláci volící v Ostravě — Vadná voda v pražských Dejvicích — Varování před pitím vody v Dejvicích — Nálož zabila vůdce luhanských separatistů — Mírnější požadavky sudetoněmeckého Landsmannschaftu — Letní sezona na českých horách — Splácení řeckých dluhů — Chytilová vs. Forman — Závěry sjezdu KDU-ČSL — Boj s rakovinou jako téma divadelní hry — Výhrady odborů k ČNB — Ovčí vlna jako odpad — Pokuty místo správního řízení — Letní brigády — Nabídky brigád — Nejčastější brigády — Testování žáků — Další vlna protestů v USA — Trest pro invalidu — Vítěz Eurovize — Festival Khamoro

Části dílu

00:33
Kondice českého zdravotnictví
  Zdravotnictví nemá podle ministra Němečka dost peněz.
  03:52
  Kapacity lékařů a sester
   Česko nemá přesná čísla o pohybu sester ani lékařů v praxi - pomoct by měl nově připravovaný registr.
   04:47
   Prezidentské volby v Polsku
    Poláci volí ve druhém kole nového prezidenta.
    05:09
    Komorowski vs. Duda
     Ve volebním štábu Bronislawa Komorowského sleduje hlasování Josef Pazderka.
     07:25
     Poláci volící v Ostravě
      A Poláci mohou volit také prezidenta na zahraničních ambasádách a konzulátech. Velký zájem je například o volby v Ostravě. Živý vstup Ivy Kubankové.
      08:16
      Vadná voda v pražských Dejvicích
       Nevolností a průjmy trpí v pražských Dejvicích desítky obyvatel. Může za to vadná voda z kohoutku, která se pravděpodobně dostala až do 32 tisíc domácností a firem.
       10:25
       Varování před pitím vody v Dejvicích
        Správce začal s protiopatřeními: začal vodu výrazně víc chlorovat a také proplachuje potrubí. Živý vstup Jana Beránka.
        11:47
        Nálož zabila vůdce luhanských separatistů
         Proruští separatisté ve východoukrajinském Luhansku přišli o jednoho ze svých předních vůdců. Alexeje Mozgovoje zabila nálož v jeho autě.
         12:07
         Mírnější požadavky sudetoněmeckého Landsmannschaftu
          Historický průlom na sudetoněmeckých dnech. Jejich účastníci v Augsburgu podpořili radikální změnu stanov sudetoněmeckého Landsmannschaftu.
          14:29
          Letní sezona na českých horách
           Už za týden většina horských středisek odstartuje letní sezonu. Ta je kvůli mírným zimám pro provozovatele areálů rok od roku důležitější.
           16:04
           Splácení řeckých dluhů
            Řecká vláda podle tamního ministra vnitra nezaplatí mezinárodnímu měnovému fondu červnovou splátku, protože ve státní kase nejsou peníze.
            16:24
            Chytilová vs. Forman
             Retrospektiva filmů Věry Chytilové nabídla divákům v Moskvě jedinečný snímek. Dokument Chytilová versus Forman z roku 1981 existoval v jediném exempláři, kterou vlastnila Belgická královská cinematéka.
             19:12
             Závěry sjezdu KDU-ČSL
              Na závěr zlínského sjezdu dnes lidovci kritizovali způsob, jakým hnutí ANO vede ministerstvo dopravy. Mluvili také o připravovaných změnách důchodového systému.
              22:23
              Boj s rakovinou jako téma divadelní hry
               Duševní stav nemocného má u rakoviny velký vliv na průběh léčby. Pomoct může třeba i kreslení nebo psaní. Jako u sedmnáctileté Markéty, která bojovala s rakovinou.
               24:35
               Výhrady odborů k ČNB
                Zástupci zaměstnanců kritizují kroky České národní banky.
                25:45
                Ovčí vlna jako odpad
                 Zatímco stále víc lidí si ovce pořizuje kvůli spásání trávy a roste zájem o jehněčí maso, problém je s vlnou, která se právě v těchto měsících stříhá.
                 28:05
                 Pokuty místo správního řízení
                  Bloková pokuta bez možnosti správního řízení - tak chce stát bojovat proti řidičům-recidivistům, kteří se opakovaně vyhýbají trestu.
                  30:21
                  Letní brigády
                   Do začátku letních prázdnin už zbývá jen pět týdnů. Nabídka vhodných prací pro přivýdělek nejen pro studenty se tak začíná zužovat.
                   32:53
                   Nabídky brigád
                    Poptávka firem po brigádnících se v průběhu let mění.
                    33:31
                    Nejčastější brigády
                     Nejběžnějšími brigádami nejen pro studenty - hlavně v Praze - jsou práce v supermarketech.
                     35:28
                     Testování žáků
                      Přírodopis, chemie, fyzika, dějepis, zeměpis a výchova k občanství. Právě z těchto předmětů letos testuje žáky Česká školní inspekce.
                      37:35
                      Další vlna protestů v USA
                       Amerikou znovu zmítají protesty proti policejní brutalitě. Tentokrát je rozvířil osvobozující verdikt pro policistu, který před třemi lety střílel na neozbrojený černošský pár.
                       39:21
                       Trest pro invalidu
                        Na půl roku přišel o řidičský průkaz invalidní řidič, odkázaný na vozík a auto. Za to, že neměl registrační značku na autě, ale za sklem, dostal stejný trest, jako by řídil s půl promile alkoholu v krvi.
                        41:39
                        Vítěz Eurovize
                         Vítězem letošní Eurovize se stalo Švédsko.
                         42:02
                         Festival Khamoro
                          Začíná letošní festival romské hudby a tance Khamoro. Živý vstup Ondřeje Koutského.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          25. května 2015

                          Přehled dílů

                          8309 dostupných
                          Stopáž51 minut

                          13. července

                          Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                          13. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž51 minut

                          13. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          13. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          12. července

                          Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                          12. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          12. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          12. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          11. července

                          Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                          11. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          11. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          11. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          10. července

                          Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                          10. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          10. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          10. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          9. července

                          Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                          9. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          9. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          9. 7. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám