44 minut

24. květen 2015

Obsah dílu

Kondice českého zdravotnictví — Kapacity lékařů a sester — Prezidentské volby v Polsku — Komorowski vs. Duda — Poláci volící v Ostravě — Vadná voda v pražských Dejvicích — Varování před pitím vody v Dejvicích — Nálož zabila vůdce luhanských separatistů — Mírnější požadavky sudetoněmeckého Landsmannschaftu — Letní sezona na českých horách — Splácení řeckých dluhů — Chytilová vs. Forman — Závěry sjezdu KDU-ČSL — Boj s rakovinou jako téma divadelní hry — Výhrady odborů k ČNB — Ovčí vlna jako odpad — Pokuty místo správního řízení — Letní brigády — Nabídky brigád — Nejčastější brigády — Testování žáků — Další vlna protestů v USA — Trest pro invalidu — Vítěz Eurovize — Festival Khamoro

Části dílu

00:33
Kondice českého zdravotnictví
  Zdravotnictví nemá podle ministra Němečka dost peněz.
  03:52
  Kapacity lékařů a sester
   Česko nemá přesná čísla o pohybu sester ani lékařů v praxi - pomoct by měl nově připravovaný registr.
   04:47
   Prezidentské volby v Polsku
    Poláci volí ve druhém kole nového prezidenta.
    05:09
    Komorowski vs. Duda
     Ve volebním štábu Bronislawa Komorowského sleduje hlasování Josef Pazderka.
     07:25
     Poláci volící v Ostravě
      A Poláci mohou volit také prezidenta na zahraničních ambasádách a konzulátech. Velký zájem je například o volby v Ostravě. Živý vstup Ivy Kubankové.
      08:16
      Vadná voda v pražských Dejvicích
       Nevolností a průjmy trpí v pražských Dejvicích desítky obyvatel. Může za to vadná voda z kohoutku, která se pravděpodobně dostala až do 32 tisíc domácností a firem.
       10:25
       Varování před pitím vody v Dejvicích
        Správce začal s protiopatřeními: začal vodu výrazně víc chlorovat a také proplachuje potrubí. Živý vstup Jana Beránka.
        11:47
        Nálož zabila vůdce luhanských separatistů
         Proruští separatisté ve východoukrajinském Luhansku přišli o jednoho ze svých předních vůdců. Alexeje Mozgovoje zabila nálož v jeho autě.
         12:07
         Mírnější požadavky sudetoněmeckého Landsmannschaftu
          Historický průlom na sudetoněmeckých dnech. Jejich účastníci v Augsburgu podpořili radikální změnu stanov sudetoněmeckého Landsmannschaftu.
          14:29
          Letní sezona na českých horách
           Už za týden většina horských středisek odstartuje letní sezonu. Ta je kvůli mírným zimám pro provozovatele areálů rok od roku důležitější.
           16:04
           Splácení řeckých dluhů
            Řecká vláda podle tamního ministra vnitra nezaplatí mezinárodnímu měnovému fondu červnovou splátku, protože ve státní kase nejsou peníze.
            16:24
            Chytilová vs. Forman
             Retrospektiva filmů Věry Chytilové nabídla divákům v Moskvě jedinečný snímek. Dokument Chytilová versus Forman z roku 1981 existoval v jediném exempláři, kterou vlastnila Belgická královská cinematéka.
             19:12
             Závěry sjezdu KDU-ČSL
              Na závěr zlínského sjezdu dnes lidovci kritizovali způsob, jakým hnutí ANO vede ministerstvo dopravy. Mluvili také o připravovaných změnách důchodového systému.
              22:23
              Boj s rakovinou jako téma divadelní hry
               Duševní stav nemocného má u rakoviny velký vliv na průběh léčby. Pomoct může třeba i kreslení nebo psaní. Jako u sedmnáctileté Markéty, která bojovala s rakovinou.
               24:35
               Výhrady odborů k ČNB
                Zástupci zaměstnanců kritizují kroky České národní banky.
                25:45
                Ovčí vlna jako odpad
                 Zatímco stále víc lidí si ovce pořizuje kvůli spásání trávy a roste zájem o jehněčí maso, problém je s vlnou, která se právě v těchto měsících stříhá.
                 28:05
                 Pokuty místo správního řízení
                  Bloková pokuta bez možnosti správního řízení - tak chce stát bojovat proti řidičům-recidivistům, kteří se opakovaně vyhýbají trestu.
                  30:21
                  Letní brigády
                   Do začátku letních prázdnin už zbývá jen pět týdnů. Nabídka vhodných prací pro přivýdělek nejen pro studenty se tak začíná zužovat.
                   32:53
                   Nabídky brigád
                    Poptávka firem po brigádnících se v průběhu let mění.
                    33:31
                    Nejčastější brigády
                     Nejběžnějšími brigádami nejen pro studenty - hlavně v Praze - jsou práce v supermarketech.
                     35:28
                     Testování žáků
                      Přírodopis, chemie, fyzika, dějepis, zeměpis a výchova k občanství. Právě z těchto předmětů letos testuje žáky Česká školní inspekce.
                      37:35
                      Další vlna protestů v USA
                       Amerikou znovu zmítají protesty proti policejní brutalitě. Tentokrát je rozvířil osvobozující verdikt pro policistu, který před třemi lety střílel na neozbrojený černošský pár.
                       39:21
                       Trest pro invalidu
                        Na půl roku přišel o řidičský průkaz invalidní řidič, odkázaný na vozík a auto. Za to, že neměl registrační značku na autě, ale za sklem, dostal stejný trest, jako by řídil s půl promile alkoholu v krvi.
                        41:39
                        Vítěz Eurovize
                         Vítězem letošní Eurovize se stalo Švédsko.
                         42:02
                         Festival Khamoro
                          Začíná letošní festival romské hudby a tance Khamoro. Živý vstup Ondřeje Koutského.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          25. květen 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          23. září

                          Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                          23. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          23. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          22. září

                          Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                          22. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          22. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                          21. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                          20. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          19. září

                          Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                          19. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 9. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám