48 minut

9. únor 2015

Obsah dílu

Platy soudců a rezignace ministryně spravedlnosti? — Jednání o Ukrajině — Jednání o Ukrajině — Soud se Schettinem — Lednová inflace — Případ odebraných dětí — Plošné kontroly kamionů — Klíčový člen IS po smrti — Ceny Grammy — Dotace pro soukromé školy — Život s epilepsií — Chřipková epidemie vrcholí — Účet za hromadnou nehodu — Intenzivní sněžení na Moravě — Nezaměstnanost v číslech — Radikální změna povolání — Dřívější odchod horníků do důchodu? — Zrušení daně z nabytí nemovitosti? — Návrat volyňských Čechů — Rozvodovost v Česku — Vyšetřování v HSBC — Plány nové řecké vlády — Přestřelka drogových gangů v Marseille — Záchranáři blíž lyžařům — Česko cílem turistů — Kontroverzní obchvat Bratislavy

Části dílu

00:34
Platy soudců a rezignace ministryně spravedlnosti?
  Ministryně spravedlnosti Helena Válková jednala s prezidentem Zemanem o své možné rezignaci. Jasné rozhodnutí o jejím dalším osudu ale zatím nepadlo. Na vládě si dnes přitom připsala úspěch.
  04:36
  Jednání o Ukrajině
   Ministři zahraničí Evropské unie odložili o týden zavedení nových protiruských sankcí. Chtějí počkat na výsledky současných diplomatických jednání. Těm vévodí aktivita Angely Merkelové.
   06:53
   Jednání o Ukrajině
    Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
    10:28
    Soud se Schettinem
     V italském Grossetu pokračuje soud s kapitánem ztroskotané výletní lodi Costa Concordia. Francescu Schettinovi, který loď opustil hned poté, co narazila na útes, hrozí až 26 let vězení.
     10:51
     Lednová inflace
      Místo deflace růst o desetinu procenta. Spotřebitelské ceny v lednu stoupaly, ačkoliv analytici očekávali opak. Zdražil alkohol a bydlení, levnější byl naopak benzín.
      12:56
      Případ odebraných dětí
       Do Prahy přijela Eva Michaláková, matka, které norské úřady kvůli údajnému zneužívání odebraly syny. Setkat by se v Česku měla s premiérem Bohuslavem Sobotkou a také se svými právníky, rodinou a podporovateli.
       13:40
       Plošné kontroly kamionů
        Živý vstup redaktorky Veroniky Kynčlové.
        16:37
        Klíčový člen IS po smrti
         Bezpilotní letoun zabil na jihu Afghánistánu významného bojovníka Islámského státu. Při útoku zemřel i jeho švagr a čtyři civilisté.
         16:59
         Ceny Grammy
          Fanoušci současné hudební scény za sebou mají probdělou noc. Kdo chtěl totiž v přímém přenosu sledovat předávání prestižních cen Grammy, musel si nařídit budík už na druhou hodinu ranní.
          19:44
          Dotace pro soukromé školy
           140 milionů na dotace pro soukromé školy dostane ministerstvo školství, schválila to vláda. Peníze by podle šéfa resortu Marcela Chládka měla dostat ta zařízení, která se věnují handicapovaným dětem nebo zaplňují mezeru na trhu.
           20:18
           Život s epilepsií
            Epilepsií v Česku trpí asi 70 tisíc lidí, dalších 160 tisíc zažilo epileptický záchvat nebo chorobou trpělo. Nemoc častěji postihuje muže. Většina pacientů je díky lékům stabilní, asi třetině nezabírají.
            22:33
            Chřipková epidemie vrcholí
             Chřipková epidemie v Česku by mohla příští týden dosáhnout vrcholu. Podle Národní referenční laboratoře pro chřipku pozvolna stoupá počet nemocných ve všech krajích.
             22:54
             Účet za hromadnou nehodu
              Nedělní hromadná dopravní nehoda na 118. kilometru dálnice D1 se zařadila mezi největší karamboly na nejvytíženější dopravní tepně u nás.
              24:34
              Intenzivní sněžení na Moravě
               Živý vstup redaktorky Lucie Poništové.
               27:17
               Nezaměstnanost v číslech
                Nezaměstnanost v Česku oproti prosinci vzrostla o 0,2 procenta, bez práce je teď víc než 550 tisíc lidí. Oproti minulému roku je ale nezaměstnaných méně.
                30:39
                Radikální změna povolání
                 Práci sice mají, víc než polovina ale nedělá to, co odpovídá jejich profesní kvalifikaci. Řeč je o vyučených a absolventech oborů s maturitou. Vyplývá to z posledního průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání.
                 32:49
                 Dřívější odchod horníků do důchodu?
                  Jít dříve do důchodu a vyhnout se tak úřadu práce. Zatím jen přání mnoha horníků, jejichž pracovní životnost končí mnohem dříve než u jiných profesí.
                  34:39
                  Zrušení daně z nabytí nemovitosti?
                   ODS přichází s prvním velkým daňovým plánem. Ve sněmovně navrhne poslancům zrušení daně z nabytí nemovitosti. Do státního rozpočtu přitom přinesla v uplynulém roce přes 9 miliard korun.
                   36:37
                   Návrat volyňských Čechů
                    Závazný zájem o přesídlení do Česka z Ukrajiny má k dnešnímu dni 164 krajanů. K návratu do bývalé vlasti se přihlásili v Oděse, kde ministerstvo zahraničí zřídilo přesně před týdnem dočasné konzulární oddělení.
                    37:05
                    Rozvodovost v Česku
                     Každé druhé manželství končí rozvodem. Trend, který v České republice platí už 15 let. A poslední statistiky ukazují, že se ho nedaří zvrátit.
                     39:25
                     Vyšetřování v HSBC
                      Švýcarská větev britské banky HSBC čelí obvinění, že některým zákazníkům pomáhala vyhýbat se placení daní.
                      39:50
                      Plány nové řecké vlády
                       Zvýšit minimální mzdu a znovu zaměstnat propuštěné státní zaměstnance – dva konkrétní kroky, které chystá nová řecká vláda. Navzdory závazkům vůči mezinárodním věřitelům.
                       41:47
                       Přestřelka drogových gangů v Marseille
                        V Marseille na jihu Francie vypukla přestřelka mezi gangy, kterou se snaží zastavit stovka policistů. Nejsou zprávy o případných zraněných.
                        42:08
                        Záchranáři blíž lyžařům
                         Záchranná služba míří na hory. Chce být blíž lyžařským střediskům, která se přes zimu mění na desetitisícová města. Jenže třeba krkonošští zdravotníci to teď mají ze svých základen ke zlomeninám na sjezdovkách i desítky kilometrů daleko.
                         44:12
                         Česko cílem turistů
                          Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Tuzemsko navštívilo víc než 8 milionů zahraničních návštěvníků. O tři a půl procenta víc než v roce 2013.
                          44:32
                          Kontroverzní obchvat Bratislavy
                           Slovensko se pustí do dalšího obřího projektu financovaného soukromníky. Po ohlášené stavbě nemocnice tentokrát nechá investory vybudovat obchvat Bratislavy.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           10. únor 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           7. červen

                           Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                           7. 6. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           7. červen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           7. 6. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           6. červen

                           Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                           6. 6. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           6. červen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           6. 6. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           5. červen

                           Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                           5. 6. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           5. červen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           5. 6. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám