44 minut

18. ledna 2015

Obsah dílu

Rok vlády premiéra Sobotky — Hledání tzv. superúředníka — Protiteroristická opatření v Evropě — Boje o Doněck — Horská služba o zimní sezoně — Horské službě chybí peníze — Spory o mýtný systém — Drogy v poštovních zásilkách — Nominace na nejvyšší posty v ČSSD — Izraelsko-palestinský dokument Ohnivé linie — Rekordní účast na mši papeže — Knihovna maltézkých rytířů — Vzpomínka na Jana Palacha — Úklid po těžbě uranu — Kurz koruny a vliv na ekonomiku — Lyžařské školy — Pytláctví v číslech — Dluhy nemocnic kvůli neplacení poplatků — Zlevňování pohonných hmot — Auta na alternativní pohon — Kalendář slaných žen — Sčítání ptáků — Fikce v autobiografii Severokorejce — Islamisté propustili dvě stě jezídů — Mongolský prezident na návštěvě Česka — Úspěch české vědkyně

Části dílu

00:32
Rok vlády premiéra Sobotky
  Rok Bohuslava Sobotky ve funkci premiéra. Kabinetu vytýká zpoždění s přípravou několika zákonů a naopak ho oceňuje za stabilitu, kterou zemi přinesl.
  03:58
  Hledání tzv. superúředníka
   Nikdo z deseti kandidátů, kteří postoupili do finálního výběru na takzvaného superúředníka, nevyužil pětidenní lhůty pro odvolání.
   05:49
   Protiteroristická opatření v Evropě
    Teroristická hrozba v Německu – policie zakázala veškeré pondělní venkovní akce v Drážďanech. Do ulic měli vyjít odpůrci údajné islamizace. Svou demonstraci ale kvůli riziku útoku zrušili už dříve.
    07:57
    Boje o Doněck
     Ukrajinská armáda tvrdí, že znovu dobyla mezinárodní letiště v Doněcku. Ještě před dvěma dny ho téměř ovládli proruští separatisté. Podle prezidenta Porošenka ale nezískají už ani kousek ukrajinské půdy.
     08:17
     Horská služba o zimní sezoně
      Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
      09:18
      Horské službě chybí peníze
       Financování Horské služby chce změnit ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Chce, aby záchranáři měli pevnou kolonku ve státním rozpočtu a nemuseli jen žádat o dotace.
       10:53
       Spory o mýtný systém
        Stát má veškeré dokumenty k provozu mýtného systému už léta k dispozici. Výkonný ředitel společnosti Kapsch Jiří Černý takto reagoval na tvrzení ministra dopravy, že stát dostane data k systému až po vypršení smlouvy.
        12:01
        Drogy v poštovních zásilkách
         Za poslední rok vzrostl počet poštovních zásilek obsahujících drogy na pražském Letišti Václava Havla o čtyřicet procent. Podle celníků je to jeden z nejčastějších způsobů pašování.
         13:48
         Nominace na nejvyšší posty v ČSSD
          Bohuslav Sobotka získal další nominaci na obhajobu křesla předsedy ČSSD. Podpořily ho dosud všechny krajské konference – v neděli i ta v Plzni.
          14:10
          Izraelsko-palestinský dokument Ohnivé linie
           Ve společné produkci zachycuje příběh skupiny palestinských hasičů, kteří se dobrovolně zúčastnili boje proti katastrofickým lesním požárům v Izraeli před třemi lety.
           16:45
           Rekordní účast na mši papeže
            Na mši papeže Františka v Manile přišlo rekordních šest milionů Filipínců. Hlava katolické církve ji zasvětila hlavně chudým dětem. Podle údajů OSN jich v zemi žije na ulici víc než milion.
            17:03
            Knihovna maltézkých rytířů
             Národní archiv získal další unikát. Svoji knihovnu, která je kulturní památkou, sem uložili maltézští rytíři. Jedna z největších světových sbírek písemností, týkajících se kdysi mocného církevního řádu, obsahuje zhruba 400 listin a přes 20 tisíc knih.
             19:52
             Vzpomínka na Jana Palacha
              Živý vstup redaktorky Zuzany Smieškové.
              21:49
              Úklid po těžbě uranu
               Úklid po těžbě uranu na Českolipsku. Vláda schválila další čtyři a půl miliardy, aby sanace mohla pokračovat. Pomohou i evropské dotace.
               23:42
               Kurz koruny a vliv na ekonomiku
                Výkyvy kurzu koruny neovlivní hospodářskou politiku vlády. Dnes to řekl premiér Bohuslav Sobotka v pořadu Otázky Václava Moravce.
                24:21
                Lyžařské školy
                 V českých horách přibývá dětských lyžařských parků. Rodiče se snaží dětem nahradit chybějící lyžařské kurzy ve školách, a proto je vozí na soukromé lekce.
                 26:04
                 Pytláctví v číslech
                  V Česku vzrostl počet případů pytláctví. Za celý rok 2013 jich bylo 86, za loňských prvních 11 měsíců už 90. Vyplývá to z policejních statistik.
                  26:24
                  Dluhy nemocnic kvůli neplacení poplatků
                   Pacienti dluží desítky milionů. Částky za nezaplacené regulační poplatky v některých velkých nemocnicích přesahují i pět milionů korun.
                   28:39
                   Zlevňování pohonných hmot
                    I přes slabou korunu pohonné hmoty stále zlevňují. Nafta je aktuálně za 31 korun. Benzín dokonce ještě pod touto hranicí.
                    31:39
                    Auta na alternativní pohon
                     Auta s alternativním pohonem jsou ale pořád výrazně dražší než ta klasická.
                     33:45
                     Kalendář slaných žen
                      Když jsou malí, říká se jim slané děti. Řeč je o nemocných cystickou fibrózou – chorobou, kterou zatím lékaři nedokáží vyléčit. Že se s touto nemocí potýkají i dospělí, se snaží upozornit kalendář s fotografiemi slaných žen.
                      35:53
                      Sčítání ptáků
                       Kormoránů, na které si rybáři často stěžovali, začíná ubývat. Vyplývá to ze sčítání vodních ptáků za poslední léta. Právě o tomto víkendu se do akce zapojily stovky ornitologů a dobrovolníků v Česku a tisícovky na celém světě.
                       36:28
                       Fikce v autobiografii Severokorejce
                        Je jediným člověkem, o kterém se ví, že se narodil v obávaném severokorejském vězení a uprchl. Sin Tong-hjok teď přiznal, že si část příběhu vymyslel.
                        38:38
                        Islamisté propustili dvě stě jezídů
                         Radikálové Islámského státu propustili nejméně dvě stě příslušníků náboženské menšiny jezídů na severu Iráku. Většinou starší lidi, nemocné děti a zraněné převzaly poblíž města Kirkúk kurdské jednotky.
                         38:55
                         Mongolský prezident na návštěvě Česka
                          Živý vstup redaktorky Terezy Schejbalové.
                          40:15
                          Úspěch české vědkyně
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           19. ledna 2015

                           Přehled dílů

                           8329 dostupných
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                           23. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                           22. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                           21. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                           20. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                           19. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám