45 minut

17. leden 2015

Obsah dílu

Teroristické útoky a bezpečnost v ulicích — Odklad miliardových eurodotací — Škody v lesích — Obsazení nejvyšších postů v ČSSD — Novorozenci s drogovou závislostí — Rusko vojensky posiluje — Papež zkrátil návštěvu Filipín — Rekonstrukce lázní v Třeboni — Prodražené servisní smlouvy armády — Politička na protiislámské demonstraci — Nebezpečná wi-fi — Zásoby v potravinové bance — Rekonstrukce Průmyslového paláce — Operace mozku při vědomí — Plzeň: evropské město kultury — Retrospektiva Jiřího Trnky — Problémy škol kvůli nekvalifikovaným učitelům — Požár nákladního auta v tunelu pod Lamanšským průlivem — Česká genetická banka živočichů — Problémy amerických výrobců klavírů

Části dílu

00:34
Teroristické útoky a bezpečnost v ulicích
  05:07
  Odklad miliardových eurodotací
   Sto dvacet miliard korun určených pro zdejší firmy zůstává v Bruselu. Hrozí, že peníze, které měly úřady přerozdělit už loni, budou moci podniky čerpat nejdřív příští rok.
   08:20
   Škody v lesích
    Lesníci odklízejí škody po kalamitě, kterou zavinilo počasí z minulých dnů. Poškodilo tisíce stromů – jejich cena padá na půlku. Mezi nejvíc zasažené regiony patří Karlovarsko.
    10:32
    Obsazení nejvyšších postů v ČSSD
     Další nominace pro Bohuslava Sobotku a Milana Chovance – zlínská a moravskoslezská ČSSD je podpořily na post předsedy a místopředsedy strany.
     11:32
     Novorozenci s drogovou závislostí
      Přibývá novorozenců závislých na drogách. Nárůst vysledovaly porodnice a dětská centra napříč republikou. Za posledních pět let výrazně narostl počet matek, které užívají drogy v těhotenství.
      13:41
      Rusko vojensky posiluje
       Rusko bude podle velitele amerických pozemních jednotek v Evropě brzy schopné vést několik zahraničních operací najednou. Jak dodal, podobně jako na Ukrajinu by mohlo během několika let tlačit na Pobaltí nebo Gruzii.
       16:03
       Papež zkrátil návštěvu Filipín
        O několik hodin musel papež František zkrátit návštěvu filipínské provincie, kde loni udeřil tajfun Haiyan. Do oblasti znovu míří silná bouře. Pontifik proto přeletěl do hlavního města Manily, kde zítra návštěvu země zakončí bohoslužbou.
        16:40
        Rekonstrukce lázní v Třeboni
         Do rekonstrukce za 41 milionů korun se přes zimu pustily třeboňské městské Lázně Berta. Práce je hodně a čas na ni omezený. První klienti přijedou už v polovině března.
         18:57
         Prodražené servisní smlouvy armády
          Stamilionové servisní smlouvy na opravy techniky tíží armádní rozpočet – a náčelník generálního štábu Petr Pavel přitom upozorňuje, že některé jsou pro vojsko nevýhodné.
          21:08
          Politička na protiislámské demonstraci
           Někteří politici kritizují účast Jany Černochové na včerejší demonstraci proti islámu.
           22:16
           Nebezpečná wi-fi
            Pozor na nezabezpečené wi-fi připojení – třeba v restauracích nebo kavárnách. Útočníci z něj mohou snadno získat osobní data a ta zneužít.
            23:59
            Zásoby v potravinové bance
             Jen za poslední měsíc 30 tun jídla, potravinová banka má momentálně největší zásoby za pět let. Supermarkety od prosince nemusejí z darů odvádět 15% daň.
             26:05
             Rekonstrukce Průmyslového paláce
              Pražský Průmyslový palác se začne opravovat za dva roky – oznámil radní pro kulturu Jan Wolf. Město má v plánu dostavět část, která před šesti roky kompletně vyhořela.
              26:24
              Operace mozku při vědomí
               Operace mozku při plném vědomí – ostravští neurochirurgové takhle odstranili nádor už jedenácti lidem, všichni jsou bez obtíží a žijí jako dřív.
               28:16
               Plzeň: evropské město kultury
                33:37
                Retrospektiva Jiřího Trnky
                 Retrospektiva bude jednou z nejzajímavějších akcí v Plzni. Půjde částečně o výstavu, částečně o filmový atelier.
                 36:02
                 Problémy škol kvůli nekvalifikovaným učitelům
                  Komplikace při zajištění výuky, časté suplování a výdaje navíc. Školy mají problémy kvůli nekvalifikovaným učitelům, kteří si doplňují odpovídající vysokoškolské vzdělání.
                  38:07
                  Požár nákladního auta v tunelu pod Lamanšským průlivem
                   38:25
                   Česká genetická banka živočichů
                    Vzorky ohrožených živočichů i národních plemen začali experti sbírat pod záštitou Přírodovědecké fakulty UK v Praze.
                    40:57
                    Problémy amerických výrobců klavírů
                     Výrobce tradičních nástrojů ničí konkurence z Číny a také kulturní změny v americké společnosti. Natáčel Martin Řezníček.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž44 minut
                     Další díl
                     18. leden 2015

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     21. únor

                     Headlines — Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                     21. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     21. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     20. únor

                     Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                     20. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     20. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     19. únor

                     Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                     19. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     19. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     19. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     18. únor

                     Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                     18. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     18. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     18. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     17. únor

                     Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                     17. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     17. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     17. 2. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám