45 minut

17. ledna 2015

Obsah dílu

Teroristické útoky a bezpečnost v ulicích — Odklad miliardových eurodotací — Škody v lesích — Obsazení nejvyšších postů v ČSSD — Novorozenci s drogovou závislostí — Rusko vojensky posiluje — Papež zkrátil návštěvu Filipín — Rekonstrukce lázní v Třeboni — Prodražené servisní smlouvy armády — Politička na protiislámské demonstraci — Nebezpečná wi-fi — Zásoby v potravinové bance — Rekonstrukce Průmyslového paláce — Operace mozku při vědomí — Plzeň: evropské město kultury — Retrospektiva Jiřího Trnky — Problémy škol kvůli nekvalifikovaným učitelům — Požár nákladního auta v tunelu pod Lamanšským průlivem — Česká genetická banka živočichů — Problémy amerických výrobců klavírů

Části dílu

00:34
Teroristické útoky a bezpečnost v ulicích
  05:07
  Odklad miliardových eurodotací
   Sto dvacet miliard korun určených pro zdejší firmy zůstává v Bruselu. Hrozí, že peníze, které měly úřady přerozdělit už loni, budou moci podniky čerpat nejdřív příští rok.
   08:20
   Škody v lesích
    Lesníci odklízejí škody po kalamitě, kterou zavinilo počasí z minulých dnů. Poškodilo tisíce stromů – jejich cena padá na půlku. Mezi nejvíc zasažené regiony patří Karlovarsko.
    10:32
    Obsazení nejvyšších postů v ČSSD
     Další nominace pro Bohuslava Sobotku a Milana Chovance – zlínská a moravskoslezská ČSSD je podpořily na post předsedy a místopředsedy strany.
     11:32
     Novorozenci s drogovou závislostí
      Přibývá novorozenců závislých na drogách. Nárůst vysledovaly porodnice a dětská centra napříč republikou. Za posledních pět let výrazně narostl počet matek, které užívají drogy v těhotenství.
      13:41
      Rusko vojensky posiluje
       Rusko bude podle velitele amerických pozemních jednotek v Evropě brzy schopné vést několik zahraničních operací najednou. Jak dodal, podobně jako na Ukrajinu by mohlo během několika let tlačit na Pobaltí nebo Gruzii.
       16:03
       Papež zkrátil návštěvu Filipín
        O několik hodin musel papež František zkrátit návštěvu filipínské provincie, kde loni udeřil tajfun Haiyan. Do oblasti znovu míří silná bouře. Pontifik proto přeletěl do hlavního města Manily, kde zítra návštěvu země zakončí bohoslužbou.
        16:40
        Rekonstrukce lázní v Třeboni
         Do rekonstrukce za 41 milionů korun se přes zimu pustily třeboňské městské Lázně Berta. Práce je hodně a čas na ni omezený. První klienti přijedou už v polovině března.
         18:57
         Prodražené servisní smlouvy armády
          Stamilionové servisní smlouvy na opravy techniky tíží armádní rozpočet – a náčelník generálního štábu Petr Pavel přitom upozorňuje, že některé jsou pro vojsko nevýhodné.
          21:08
          Politička na protiislámské demonstraci
           Někteří politici kritizují účast Jany Černochové na včerejší demonstraci proti islámu.
           22:16
           Nebezpečná wi-fi
            Pozor na nezabezpečené wi-fi připojení – třeba v restauracích nebo kavárnách. Útočníci z něj mohou snadno získat osobní data a ta zneužít.
            23:59
            Zásoby v potravinové bance
             Jen za poslední měsíc 30 tun jídla, potravinová banka má momentálně největší zásoby za pět let. Supermarkety od prosince nemusejí z darů odvádět 15% daň.
             26:05
             Rekonstrukce Průmyslového paláce
              Pražský Průmyslový palác se začne opravovat za dva roky – oznámil radní pro kulturu Jan Wolf. Město má v plánu dostavět část, která před šesti roky kompletně vyhořela.
              26:24
              Operace mozku při vědomí
               Operace mozku při plném vědomí – ostravští neurochirurgové takhle odstranili nádor už jedenácti lidem, všichni jsou bez obtíží a žijí jako dřív.
               28:16
               Plzeň: evropské město kultury
                33:37
                Retrospektiva Jiřího Trnky
                 Retrospektiva bude jednou z nejzajímavějších akcí v Plzni. Půjde částečně o výstavu, částečně o filmový atelier.
                 36:02
                 Problémy škol kvůli nekvalifikovaným učitelům
                  Komplikace při zajištění výuky, časté suplování a výdaje navíc. Školy mají problémy kvůli nekvalifikovaným učitelům, kteří si doplňují odpovídající vysokoškolské vzdělání.
                  38:07
                  Požár nákladního auta v tunelu pod Lamanšským průlivem
                   38:25
                   Česká genetická banka živočichů
                    Vzorky ohrožených živočichů i národních plemen začali experti sbírat pod záštitou Přírodovědecké fakulty UK v Praze.
                    40:57
                    Problémy amerických výrobců klavírů
                     Výrobce tradičních nástrojů ničí konkurence z Číny a také kulturní změny v americké společnosti. Natáčel Martin Řezníček.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž44 minut
                     Další díl
                     18. ledna 2015

                     Přehled dílů

                     Stopáž50 minut

                     15. června

                     Headlines — Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Barokní večer v Mariánské Týnici

                     15. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     15. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     15. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     14. června

                     Headlines — Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Tima Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                     14. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     14. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     14. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     13. června

                     Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                     13. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     13. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     13. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     12. června

                     Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                     12. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     12. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     12. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     11. června

                     Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                     11. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     11. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     11. 6. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám