17. leden 2015

Obsah dílu

Teroristické útoky a bezpečnost v ulicích — Odklad miliardových eurodotací — Škody v lesích — Obsazení nejvyšších postů v ČSSD — Novorozenci s drogovou závislostí — Rusko vojensky posiluje — Papež zkrátil návštěvu Filipín — Rekonstrukce lázní v Třeboni — Prodražené servisní smlouvy armády — Politička na protiislámské demonstraci — Nebezpečná wi-fi — Zásoby v potravinové bance — Rekonstrukce Průmyslového paláce — Operace mozku při vědomí — Plzeň: evropské město kultury — Retrospektiva Jiřího Trnky — Problémy škol kvůli nekvalifikovaným učitelům — Požár nákladního auta v tunelu pod Lamanšským průlivem — Česká genetická banka živočichů — Problémy amerických výrobců klavírů

Části dílu

00:34
Teroristické útoky a bezpečnost v ulicích
  05:07
  Odklad miliardových eurodotací
   Sto dvacet miliard korun určených pro zdejší firmy zůstává v Bruselu. Hrozí, že peníze, které měly úřady přerozdělit už loni, budou moci podniky čerpat nejdřív příští rok.
   08:20
   Škody v lesích
    Lesníci odklízejí škody po kalamitě, kterou zavinilo počasí z minulých dnů. Poškodilo tisíce stromů – jejich cena padá na půlku. Mezi nejvíc zasažené regiony patří Karlovarsko.
    10:32
    Obsazení nejvyšších postů v ČSSD
     Další nominace pro Bohuslava Sobotku a Milana Chovance – zlínská a moravskoslezská ČSSD je podpořily na post předsedy a místopředsedy strany.
     11:32
     Novorozenci s drogovou závislostí
      Přibývá novorozenců závislých na drogách. Nárůst vysledovaly porodnice a dětská centra napříč republikou. Za posledních pět let výrazně narostl počet matek, které užívají drogy v těhotenství.
      13:41
      Rusko vojensky posiluje
       Rusko bude podle velitele amerických pozemních jednotek v Evropě brzy schopné vést několik zahraničních operací najednou. Jak dodal, podobně jako na Ukrajinu by mohlo během několika let tlačit na Pobaltí nebo Gruzii.
       16:03
       Papež zkrátil návštěvu Filipín
        O několik hodin musel papež František zkrátit návštěvu filipínské provincie, kde loni udeřil tajfun Haiyan. Do oblasti znovu míří silná bouře. Pontifik proto přeletěl do hlavního města Manily, kde zítra návštěvu země zakončí bohoslužbou.
        16:40
        Rekonstrukce lázní v Třeboni
         Do rekonstrukce za 41 milionů korun se přes zimu pustily třeboňské městské Lázně Berta. Práce je hodně a čas na ni omezený. První klienti přijedou už v polovině března.
         18:57
         Prodražené servisní smlouvy armády
          Stamilionové servisní smlouvy na opravy techniky tíží armádní rozpočet – a náčelník generálního štábu Petr Pavel přitom upozorňuje, že některé jsou pro vojsko nevýhodné.
          21:08
          Politička na protiislámské demonstraci
           Někteří politici kritizují účast Jany Černochové na včerejší demonstraci proti islámu.
           22:16
           Nebezpečná wi-fi
            Pozor na nezabezpečené wi-fi připojení – třeba v restauracích nebo kavárnách. Útočníci z něj mohou snadno získat osobní data a ta zneužít.
            23:59
            Zásoby v potravinové bance
             Jen za poslední měsíc 30 tun jídla, potravinová banka má momentálně největší zásoby za pět let. Supermarkety od prosince nemusejí z darů odvádět 15% daň.
             26:05
             Rekonstrukce Průmyslového paláce
              Pražský Průmyslový palác se začne opravovat za dva roky – oznámil radní pro kulturu Jan Wolf. Město má v plánu dostavět část, která před šesti roky kompletně vyhořela.
              26:24
              Operace mozku při vědomí
               Operace mozku při plném vědomí – ostravští neurochirurgové takhle odstranili nádor už jedenácti lidem, všichni jsou bez obtíží a žijí jako dřív.
               28:16
               Plzeň: evropské město kultury
                33:37
                Retrospektiva Jiřího Trnky
                 Retrospektiva bude jednou z nejzajímavějších akcí v Plzni. Půjde částečně o výstavu, částečně o filmový atelier.
                 36:02
                 Problémy škol kvůli nekvalifikovaným učitelům
                  Komplikace při zajištění výuky, časté suplování a výdaje navíc. Školy mají problémy kvůli nekvalifikovaným učitelům, kteří si doplňují odpovídající vysokoškolské vzdělání.
                  38:07
                  Požár nákladního auta v tunelu pod Lamanšským průlivem
                   38:25
                   Česká genetická banka živočichů
                    Vzorky ohrožených živočichů i národních plemen začali experti sbírat pod záštitou Přírodovědecké fakulty UK v Praze.
                    40:57
                    Problémy amerických výrobců klavírů
                     Výrobce tradičních nástrojů ničí konkurence z Číny a také kulturní změny v americké společnosti. Natáčel Martin Řezníček.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž44 minut
                     Další díl
                     18. leden 2015

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     29. květen

                     29. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     29. květen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     29. 5. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     28. květen

                     Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                     28. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     28. květen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     28. 5. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     27. květen

                     Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                     27. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     27. květen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     27. 5. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám