Události

17. leden 2015

44 minut

17. leden 2015

Obsah dílu

Teroristické útoky a bezpečnost v ulicích — Odklad miliardových eurodotací — Škody v lesích — Obsazení nejvyšších postů v ČSSD — Novorozenci s drogovou závislostí — Rusko vojensky posiluje — Papež zkrátil návštěvu Filipín — Rekonstrukce lázní v Třeboni — Prodražené servisní smlouvy armády — Politička na protiislámské demonstraci — Nebezpečná wi-fi — Zásoby v potravinové bance — Rekonstrukce Průmyslového paláce — Operace mozku při vědomí — Plzeň: evropské město kultury — Retrospektiva Jiřího Trnky — Problémy škol kvůli nekvalifikovaným učitelům — Požár nákladního auta v tunelu pod Lamanšským průlivem — Česká genetická banka živočichů — Problémy amerických výrobců klavírů

Části dílu

00:34
Teroristické útoky a bezpečnost v ulicích
  05:07
  Odklad miliardových eurodotací
   Sto dvacet miliard korun určených pro zdejší firmy zůstává v Bruselu. Hrozí, že peníze, které měly úřady přerozdělit už loni, budou moci podniky čerpat nejdřív příští rok.
   08:20
   Škody v lesích
    Lesníci odklízejí škody po kalamitě, kterou zavinilo počasí z minulých dnů. Poškodilo tisíce stromů – jejich cena padá na půlku. Mezi nejvíc zasažené regiony patří Karlovarsko.
    10:32
    Obsazení nejvyšších postů v ČSSD
     Další nominace pro Bohuslava Sobotku a Milana Chovance – zlínská a moravskoslezská ČSSD je podpořily na post předsedy a místopředsedy strany.
     11:32
     Novorozenci s drogovou závislostí
      Přibývá novorozenců závislých na drogách. Nárůst vysledovaly porodnice a dětská centra napříč republikou. Za posledních pět let výrazně narostl počet matek, které užívají drogy v těhotenství.
      13:41
      Rusko vojensky posiluje
       Rusko bude podle velitele amerických pozemních jednotek v Evropě brzy schopné vést několik zahraničních operací najednou. Jak dodal, podobně jako na Ukrajinu by mohlo během několika let tlačit na Pobaltí nebo Gruzii.
       16:03
       Papež zkrátil návštěvu Filipín
        O několik hodin musel papež František zkrátit návštěvu filipínské provincie, kde loni udeřil tajfun Haiyan. Do oblasti znovu míří silná bouře. Pontifik proto přeletěl do hlavního města Manily, kde zítra návštěvu země zakončí bohoslužbou.
        16:40
        Rekonstrukce lázní v Třeboni
         Do rekonstrukce za 41 milionů korun se přes zimu pustily třeboňské městské Lázně Berta. Práce je hodně a čas na ni omezený. První klienti přijedou už v polovině března.
         18:57
         Prodražené servisní smlouvy armády
          Stamilionové servisní smlouvy na opravy techniky tíží armádní rozpočet – a náčelník generálního štábu Petr Pavel přitom upozorňuje, že některé jsou pro vojsko nevýhodné.
          21:08
          Politička na protiislámské demonstraci
           Někteří politici kritizují účast Jany Černochové na včerejší demonstraci proti islámu.
           22:16
           Nebezpečná wi-fi
            Pozor na nezabezpečené wi-fi připojení – třeba v restauracích nebo kavárnách. Útočníci z něj mohou snadno získat osobní data a ta zneužít.
            23:59
            Zásoby v potravinové bance
             Jen za poslední měsíc 30 tun jídla, potravinová banka má momentálně největší zásoby za pět let. Supermarkety od prosince nemusejí z darů odvádět 15% daň.
             26:05
             Rekonstrukce Průmyslového paláce
              Pražský Průmyslový palác se začne opravovat za dva roky – oznámil radní pro kulturu Jan Wolf. Město má v plánu dostavět část, která před šesti roky kompletně vyhořela.
              26:24
              Operace mozku při vědomí
               Operace mozku při plném vědomí – ostravští neurochirurgové takhle odstranili nádor už jedenácti lidem, všichni jsou bez obtíží a žijí jako dřív.
               28:16
               Plzeň: evropské město kultury
                33:37
                Retrospektiva Jiřího Trnky
                 Retrospektiva bude jednou z nejzajímavějších akcí v Plzni. Půjde částečně o výstavu, částečně o filmový atelier.
                 36:02
                 Problémy škol kvůli nekvalifikovaným učitelům
                  Komplikace při zajištění výuky, časté suplování a výdaje navíc. Školy mají problémy kvůli nekvalifikovaným učitelům, kteří si doplňují odpovídající vysokoškolské vzdělání.
                  38:07
                  Požár nákladního auta v tunelu pod Lamanšským průlivem
                   38:25
                   Česká genetická banka živočichů
                    Vzorky ohrožených živočichů i národních plemen začali experti sbírat pod záštitou Přírodovědecké fakulty UK v Praze.
                    40:57
                    Problémy amerických výrobců klavírů
                     Výrobce tradičních nástrojů ničí konkurence z Číny a také kulturní změny v americké společnosti. Natáčel Martin Řezníček.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž44 minut
                     Další díl
                     18. leden 2015

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     26. květen

                     26. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     26. květen

                     Ve znakovém jazyce

                     26. 5. 2022 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     25. květen

                     Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                     25. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     25. květen

                     Ve znakovém jazyce

                     25. 5. 2022 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     24. květen

                     Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                     24. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     24. květen

                     Ve znakovém jazyce

                     24. 5. 2022 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám