44 minut

25. října 2014

Obsah dílu

Peníze z uhlí — Předvečer voleb na Ukrajině — Hrady a zámky uzavírají úspěšnou sezónu — Státní vyznamenání — Referendum o hazardu — Rozplétání zmanipulovaných zakázek — Kontrola na Úřadu práce — Vinaři z Česka v Číně — Poprava v Íránu — Cimrmani v angličtině — Změna času — Sražení chodci — Celorepublikové zasedání Pirátů — Obědy pro děti — Podvody při prodeji topiva — Výstava psů — Psí byznys — Úklid psích výkalů — Zubní náhrady — Primátor Českých Budějovic — Tankem za ochranu přírody — Rekordní seskok z vesmíru — Návštěva v největším muzeu 1. světové války

Části dílu

00:32
Peníze z uhlí
  Mezi těžaři a státem graduje spor, ve kterém jde o velké peníze a případné masové propouštění. Plán ministerstva financí vybrat od firem miliardy korun se zastavil na necelých šesti stech milionech.
  04:38
  Předvečer voleb na Ukrajině
   Živý vstup zpravodajů Josefa Pazderky z Kyjeva a Miroslava Karase z Doněcku.
   10:06
   Hrady a zámky uzavírají úspěšnou sezónu
    Po několika letech útlumu se vydařila. Památky, které vlastní stát, navštívilo o 150 tisíc lidí víc než za celý loňský rok. Zisk ze vstupného, který se vrací do oprav a údržby, je díky tomu už o 30 milionů vyšší.
    11:43
    Státní vyznamenání
     Státní vyznamenání dostane i slovenský premiér Robert Fico. Píše to Mladá fronta Dnes.
     11:57
     Referendum o hazardu
      Živý vstup redaktora Filipa Zdražila.
      13:31
      Rozplétání zmanipulovaných zakázek
       Tým, který bude rozplétat zmanipulované konkurzy a insolvenční řízení, chystá ministerstvo spravedlnosti.
       15:32
       Kontrola na Úřadu práce
        Předběžná zjištění kontrolorů NKÚ na Úřadu práce. Podle nich nákup nového sídla instituce skoro za 300 milionů provázela řada chyb.
        16:50
        Vinaři z Česka v Číně
         Trh v Číně rychle roste. Jednou z oblastí, která se rychle rozvíjí a nabízí příležitosti i českým podnikatelům, je vinařství.
         19:01
         Poprava v Íránu
          V Íránu přes mezinárodní kampaň za odklad trestu popravili oběšením 26 letou ženu. V roce 2007 bodla a zabila muže.
          19:19
          Cimrmani v angličtině
           Jára Cimrman v angličtině – hru Záskok nastudoval soubor Cimrman English Studio.
           22:15
           Změna času
            Dnešní noc bude o hodinu delší. Končí letní čas a ve tři ráno se tak ručičky hodin vrátí o 60 minut zpět na dvě hodiny.
            22:39
            Sražení chodci
             V podzimních měsících rapidně přibývá sražených chodců. Můžou za to mlhy i špatné počasí. Dříve se stmívá a na silnicích je tak zhoršená viditelnost.
             24:18
             Celorepublikové zasedání Pirátů
              Výsledky voleb, rozpočet na další rok a pozici svých zastupitelů dnes hodnotila Česká pirátská strana na zasedání celorepublikového výboru v Olomouci.
              25:13
              Obědy pro děti
               Na školy se obrací stále víc rodičů, kteří nemají na zaplacení obědů svých dětí. Na problém před rokem upozornila ČT.
               27:19
               Podvody při prodeji topiva
                29:04
                Výstava psů
                 Patnáct tisíc psů bude bojovat o titul nejkrásnějšího psa v Evropě, zbytek se představuje na národní výstavě.
                 31:04
                 Psí byznys
                  Stačí jedno zaštěkání a i spořiví Češi už otevírají peněženku. Vyrábět krmivo a nabízet doplňky a služby pro chovatele psů je v tuzemsku obrovský byznys.
                  33:35
                  Úklid psích výkalů
                   Dva miliony psů, které podle odhadu lidé v Česku chovají, se musí také několikrát denně venčit. A to je problém, který se stal i tématem nedávné volební kampaně.
                   35:39
                   Zubní náhrady
                    Zubní protézu má v Česku víc než milion lidí. A právě výroba celkových náhrad plně hrazených z veřejného pojištění je teď v ohrožení.
                    37:39
                    Primátor Českých Budějovic
                     38:32
                     Tankem za ochranu přírody
                      Tanky a obrněné transportéry rozjezdily chráněnou přírodní lokalitu Plachta v Hradci Králové. Aby pomohly ohroženým obojživelníkům a rostlinám.
                      40:07
                      Rekordní seskok z vesmíru
                       Viceprezident internetové společnosti Google Alan Eustace překonal dva roky staré rekordy v seskoku padákem. Do stratosféry ho vynesl balon naplněný héliem. K Zemi se pak vrhl z výšky víc než 41 kilometrů.
                       40:27
                       Návštěva v největším muzeu 1. světové války
                        Americký zpravodaj Martin Řezníček v Kansas City zjišťoval, jak se muzeum snaží ukázat první světovou válku a její hrůzy.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž45 minut
                        Další díl
                        26. října 2014

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        20. dubna

                        Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                        20. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        20. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 4. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        19. dubna

                        Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                        19. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        19. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        19. 4. 2024 na ČT24
                        Stopáž56 minut

                        18. dubna

                        Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                        18. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž56 minut

                        18. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        18. 4. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        17. dubna

                        Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                        17. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        17. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        17. 4. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        16. dubna

                        Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                        16. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        16. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        16. 4. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám