Události

13. září 2014

44 minut

13. září 2014

Obsah dílu

Headlines — Volný post ministra pro místní rozvoj — Příměří na Ukrajině — Protiruské sankce — Protiruské sankce — Výstraha před povodněmi — Nová zelená úsporám — Boj USA proti terorismu — Koalice proti teroru — Asistenční psi — Požáry na Pardubicku — Koncert skupiny Kabát — Dny otevřených dveří ve štolách — Senát o služebním zákoně — Třídění odpadu — Dárcovství krve — Sršni zaútočili na orientační běžce — Vinobraní otevírá vinařskou sezonu — Kompenzace za poplatky — Soumrak malých lékáren — 80 let Horské služby ČR — Ženy v kamizolách — Papežova pocta obětem války — Výročí války — Temná hmota

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:37
  Volný post ministra pro místní rozvoj
   Zatímco premiér chce jméno nástupce Věry Jourové znát během dnů, Andrej Babiš si na hledání dává čas do konce října. Je to totiž hnutí ANO, které má podle koaliční smlouvy právo obsadit tento resort.
   03:33
   Příměří na Ukrajině
    Letiště ve východoukrajinském Doněcku se navzdory platnému příměří ocitlo pod palbou. Informovala o tom ukrajinská armáda, která ho kontroluje.
    05:41
    Protiruské sankce
     Další stupňování protiruských sankcí nezmění politiku Moskvy vůči Ukrajině. Řekl to premiér Bohuslav Sobotka.
     06:29
     Protiruské sankce
      Hostem Událostí je ministr zemědělství Marian Jurečka /ANO/.
      09:53
      Výstraha před povodněmi
       Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové
       11:00
       Nová zelená úsporám
        I bytové domy hodlá ministr životního prostředí od příštího roku zahrnout do programu Nová zelená úsporám. Dosud stát podporoval zateplování jen těch rodinných.
        12:43
        Boj USA proti terorismu
         Většina Američanů podporuje letecké údery proti extremistům z hnutí Islámský stát, které nařídil prezident Obama.
         12:59
         Koalice proti teroru
          Ve stejný týden, kdy americký prezident ohlásil válku proti džihádistům v Sýrii a Iráku, proběhl v Izraeli za přísných bezpečnostních opatření světový summit boje proti terorismu.
          15:27
          Asistenční psi
           Stovky asistenčních psů pomáhají lidem překonat jejich nemoc. Pro jedenáct zvířat dnes výcvik skončil – sdružení HelpPes je oficálně předalo majitelům.
           17:22
           Požáry na Pardubicku
            Dva velké požáry likvidovali hasiči v pátek večer v Pardubickém kraji. Nejprve vyjížděli do Těchonína na Orlickoústecku, kde hořelo v místní tkalcovně. Třicet zaměstnanců stačilo z budovy utéct.
            18:18
            Koncert skupiny Kabát
             Živý vstup redaktora Jakuba Anděla
             20:06
             Dny otevřených dveří ve štolách
              Návštěvníkům severomoravského Štramberka se dnes v rámci Dnů evropského dědictví otevřely brány pokusných štol.
              21:59
              Senát o služebním zákoně
               Senát by podle svého předsedy Milana Štěcha už neměl měnit služební zákon – text prý neobsahuje vážné chyby. Na současné podobě novely se dohodla koalice s pravicovou opozicí.
               22:18
               Třídění odpadu
                Města se snaží lidi motivovat k třídění odpadu. Nabízejí kompostéry téměř zadarmo. V Třebíči pro velký zájem vytvořili dokonce pořadník.
                24:20
                Dárcovství krve
                 Počet dárců krve se v Česku snižuje. Ti pravidelní stárnou a z registrů postupně odcházejí.
                 26:18
                 Sršni zaútočili na orientační běžce
                  Hejno sršňů zaútočilo na závodníky Českého poháru štafet v orientačním běhu. Čtyři lidí skončili v nemocnici.
                  27:00
                  Vinobraní otevírá vinařskou sezonu
                   Ve Znojmě právě teď vrcholí tradiční historické vinobraní. Akci, kterou každoročně navštíví desítky tisíc lidí, letos ovlivnilo počasí.
                   28:56
                   Kompenzace za poplatky
                    S novým rokem přestanou lékárny vybírat poplatky za recept. Zvlášť pro ty malé to může být likvidační. Teď se ale lékárnící dohodli na kompenzaci přímo s Ministerstvem zdravotnictví.
                    32:27
                    Soumrak malých lékáren
                     Těžké časy pro malé lékárny. Jejich majitelé se kvůli velkým řetězcům dostávají pod tlak: Větší konkurence jim snižuje tržby i počty zákazníků.
                     34:27
                     80 let Horské služby ČR
                      Slaňují z vrtulníků, ošetřují zlomeniny a pátrají třeba po turistech ztracených v mlze a lavinách. Horská služba pomáhá už osmdesát let.
                      36:21
                      Ženy v kamizolách
                       Rekordní množství žen letos přibylo mezi myslivci. Českomoravská myslivecká jednota registruje už osm tisíc žen mezi devadesáti tisíci členy.
                       38:14
                       Papežova pocta obětem války
                        Papež František připomenul sté výročí začátku první světové války poutí k největšímu italskému hrobu jejích obětí.
                        38:42
                        Výročí války
                         Pohled do washingtonského domu prezidenta Woodrowa Wilsona, který stál v čele USA od roku 1913 do roku 1921. Výročí tam teď připomíná taky výstava obrazů z této války.
                         40:52
                         Temná hmota
                          Pro fyziky zatím velká neznámá. Přitom tvoří víc než 95 % kosmu. V Evropské laboratoři pro jaderný výzkum CERN právě kalibrují obří urychlovač tak, aby pomohl tuto záhadu odhalit.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          14. září 2014

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                          25. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. květen

                          Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                          24. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          24. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          23. květen

                          Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                          23. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          23. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám