16. srpen 2014

Obsah dílu

Prague Pride — Průzkum o toleranci — Adopce dětí — Adopce dětí — Situace na Ukrajině — Protesty v USA — Čerpání Evropských peněz — Prezident a služební zákon — Výluka na železnici — Velká cena v Brně — Drogově závislí — Výstava k první světové válce — Zákaz kouření v restauracích — Papež v Soulu — Situace v Iráku — Zdražení silničního mýta — Rozmrazené maso — Nechladnější prázdninový víkend — Špatný nákup brýlí — Děti, které špatně vidí — Uprchlíci z Ukrajiny — Kradené zboží na internetu — Vydávání majetku rodu Czerninů — Letadlo na elektrický pohon

Části dílu

00:33
Prague Pride
  Největší festival sexuálních menšin ve střední Evropě - průvod hrdosti gayů a leseb Prague Pride prošel Prahou už počtvrté.
  03:18
  Průzkum o toleranci
   Češi patří ve světě v postoji ke gayům a lesbám k tolerantním národům.
   04:06
   Adopce dětí
    I když tedy české zákony gayům a lesbám stále neumožňují adoptovat děti, podle odhadu jich žije v Česku u párů stejného pohlaví zhruba tisícovka.
    06:07
    Adopce dětí
     A jaké šance má návrh, který by adopce dětí v párech stejného pohlaví umožňoval?
     06:36
     Situace na Ukrajině
      Povstalci na východě Ukrajiny hlásí posily z Ruska. 1 200 vojáků je podle jednoho z vůdců separatistů nedaleko.
      08:43
      Protesty v USA
       Na předměstí Saint Louis se v noci vrátili těžkooděnci z jednotky rychlého nasazení. Zasahovali proti desítkám lidí, kteří zase rabovali obchody.
       09:13
       Čerpání Evropských peněz
        Ministerstvo pro místní rozvoj má další plán, jak zlepšit čerpání Evropských peněz. Vzniknout má akademie veřejných investic.
        11:21
        Prezident a služební zákon
         Miloš Zeman bude zřejmě vetovat služební zákon, pokud projde současný návrh. Potvrdil to prezidentův mluvčí.
         12:17
         Výluka na železnici
          Největší za posledních pětatřicet let. Tak mluví železničáři o výluce, která ochromila asi nejdůležitější trať v Česku – z Prahy přes Českou Třebovou dál na Moravu.
          14:12
          Velká cena v Brně
           Živý vstup Dušana Vrbeckého.
           16:58
           Drogově závislí
            Příští rok bude v Praze až 16 tisíc drogově závislých. Vyplývá to z výroční zprávy k protidrogové politice pražského magistrátu.
            17:15
            Výstava k první světové válce
             Místo pohybů armád - malé příběhy a taky předměty, které měnily každodenní život. Německé historické muzeum v Berlíně otevřelo výstavu ke stému výročí první světové války.
             20:10
             Zákaz kouření v restauracích
              Zákaz kouření v restauracích má velkou šanci projít. Naznačuje to průzkum České televize mezi poslanci.
              22:43
              Papež v Soulu
               Na milion věřících vítalo v Soulu papeže Františka. Vrchol jeho jihokorejské cesty - mši slouženou pod širým nebem, ale přímo viděla jen pětina z nich.
               23:10
               Situace v Iráku
                Islamisté v Iráku zmasakrovali na 80 mužů z náboženské menšiny jezídů. Unesli taky asi stovku tamních žen a dětí.
                25:10
                Zdražení silničního mýta
                 Vláda chystá zvýšení mýtného pro nákladní auta, a to už od začátku příštího roku. Podle dokumentů, které má Česká televize k dispozici, půjdou ceny nahoru až o deset procent.
                 26:00
                 Rozmrazené maso
                  Po pečivu by se cedulkou rozmrazeno nově mělo označovat i maso - počítá s tím vyhláška, kterou teď ve spolupráci s ministerstvem zemědělství chystá potravinářská komora a veterinární správa.
                  27:38
                  Nechladnější prázdninový víkend
                   Česko prožívá zatím nechladnější prázdninový víkend. Na horách - třeba na Černé hoře v Krkonoších bylo - odpoledne jen sedm stupňů Celsia.
                   30:09
                   Špatný nákup brýlí
                    Při výběru brýlí lidé stále často jako hlavní kritérium vnímají cenu. Přitom při nákupu té nejlevnější varianty bez ohledu na potřeby očí hrozí bolesti hlavy nebo i zhoršení vidění.
                    33:44
                    Děti, které špatně vidí
                     K očnímu lékaři by mělo přijít každé dítě ještě před nástupem školní docházky. Některou z vad může mít až čtvrtina z nich a rodiče to podle oftalmologů vůbec nemusí poznat.
                     36:02
                     Uprchlíci z Ukrajiny
                      Roste počet ukrajinských uprchlíků, kteří v Česku žádají o azyl. Podle ministerstva vnitra za to mohou už více než půl roku přetrvávající nepokoje.
                      37:58
                      Kradené zboží na internetu
                       Výhodný nákup, který se může vymstít. Češi se na internetu stále častěji setkávají s kradeným zbožím.
                       40:13
                       Vydávání majetku rodu Czerninů
                        Pozemkový úřad zastavil vydávání majetku rodu Czerninů. Píše o tom dnešní Právo.
                        40:28
                        Letadlo na elektrický pohon
                         Unikátní projekt českých letců a experiment. Nebe nad republikou křižuje letadlo na elektrický pohon. Tým odborníků na něm pracuje už čtvrtý rok.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         17. srpen 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         2. červen

                         Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                         2. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         2. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         2. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         1. červen

                         Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                         1. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         1. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         1. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         31. květen

                         Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                         31. 5. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         31. květen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         31. 5. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám