48 minut

28. května 2014

Obsah dílu

Headlines — Rozpočet 2015 — Rozpočet 2015 — Střety na Ukrajině — Střety na Ukrajině — Obama o Ukrajině — Tým tzv. kobry začal pracovat — Investiční pobídky pro firmy — Výtvarná soutěž v Lidicích — Folková hudba — Tomáš Březina na kauci z vazby — Uprchlický tábor v Calais — Podomní a pochůzkový prodej — Podomní prodej elektřiny — Blesková povodeň — Lokální povodně v Česku — Lokální povodně v Česku — Lokální povodně v Česku — Chudoba v Česku — Chudoba v Česku — Výročí Edvarda Beneše — Roztroušená skleróza — Sražený chodec — Portugalci utíkají do Angoly — Další národní kulturní památky

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Rozpočet 2015
   Vláda může utratit příští rok o 16 miliard korun víc, než původně plánovala. I přesto má být schodek státního rozpočtu v roce 2015 sto miliard korun.
   04:25
   Rozpočet 2015
    Kvůli snížení DPH na vybrané zboží přijde stát ročně o víc než čtyři miliardy. Zákon, který mění sazbu z 15 na 10 procent u léků, knih a nenahraditelné dětské výživy, má Ministerstvo financí hotový.
    06:49
    Střety na Ukrajině
     Střelba v milionovém Doněcku neutichá. Nový ukrajinský prezident povstalcům ustoupit nehodlá. Den po nejtvrdším úderu armády proti separatistům prohlásil pro deník Bild, že teď vojenská operace opravdu začala.
     08:48
     Střety na Ukrajině
      Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase z Doněcku.
      10:30
      Obama o Ukrajině
       Prezident Obama obhajoval v klíčovém projevu o zahraniční politice postup Spojených států vůči Ukrajině. Podle něj se podařilo společným úsilím různých zemí a organizací Rusko izolovat.
       12:32
       Tým tzv. kobry začal pracovat
        První členové tzv. týmu kobra už začali pracovat na odhalování krácení spotřební daně a podvodů s DPH. Oficiální start kobry bude v polovině června.
        14:53
        Investiční pobídky pro firmy
         46 milionů korun pro firmu Lego jako investiční pobídku dnes schválila vláda. Podobných žádostí letos přijala agentura CzechInvest přibližně stovku.
         16:48
         Výtvarná soutěž v Lidicích
          Dětské fotografie z ukrajinského Doněcku a Krymu zvítězily ve výtvarné soutěži, kterou pořádá lidická galerie.
          17:10
          Folková hudba
           Období socialistické normalizace pohledem folkové hudby. To je cíl knihy s titulem Intelektuální protest, nebo masová zábava?
           20:10
           Tomáš Březina na kauci z vazby
            Bratr údajného šéfa lihové mafie Tomáš Březina může po půldruhém roce z vazby. Rozhodl o tom Krajský soud v Olomouci. Patnáctimilionovou kauci složila jeho rodina.
            20:43
            Uprchlický tábor v Calais
             Policie ráno začala rozebírat tábor uprchlíků v severofrancouzském Calais. Stovky běženců hlavně z asijských zemí doufají, že se odsud dostanou do Velké Británie.
             22:25
             Podomní a pochůzkový prodej
              Města a obce mají právo zakázat na svém území podomní a pochůzkový prodej. Na příkladu nařízení Františkových Lázní to potvrdil Ústavní soud.
              23:09
              Podomní prodej elektřiny
               Obcí, které na svém území zakázaly podomní prodej, už je v Česku 86 a stále přibývají. Od dveří bytů a domů tak nevykázaly jen obchodníky s dekami nebo kosmetikou, ale také prodejce pojištění nebo elektřiny a plynu.
               25:07
               Blesková povodeň
                Blesková povodeň dnes v noci zasáhla obce a domácnosti na Rokycansku. Od úterního večera tady spadlo až osmdesát milimetrů srážek.
                28:06
                Lokální povodně v Česku
                 V Plzeňském kraji, konkrétně na Rokycansku, je situace vůbec nejhorší. Třetí, tedy nejvyšší stupeň aktivity tam platí od rána hned na třech místech.
                 29:40
                 Lokální povodně v Česku
                  Živý vstup redaktora Karla Rožánka.
                  32:01
                  Lokální povodně v Česku
                   Následky dešťů během celého dne odstraňovali na železnici i v obcích, které prudké lijáky zasáhly. Své domovy si museli uklízet lidé ve Středočeském i Moravskoslezském kraji.
                   34:14
                   Chudoba v Česku
                    Třičtvrtě Čechů je spokojených se svým životem. Nejvíc si jich pochvaluje vztahy, naopak nejmíň finanční situaci. Ukázala to data statistiků za loňský a předloňský rok.
                    37:28
                    Chudoba v Česku
                     Celkem chudoba a sociální vyloučení ohrožují v Česku skoro půl druhého milionu lidí, nejvíc velké rodiny, samoživitelky a samoživitele a taky penzisty.
                     39:48
                     Výročí Edvarda Beneše
                      V Sezimově Ústí dnes lidé uctili památku druhého československého prezidenta E. Beneše. Narodil se před 130 lety.
                      40:22
                      Roztroušená skleróza
                       Šéf KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek podpořil větší osvětu o roztroušené skleróze. Kromě něj se v Česku kvůli této chorobě léčí na 19 tisíc lidí.
                       42:34
                       Sražený chodec
                        K tragické dopravní nehodě došlo v noci na dnešek v Kladně. Jedenatřicetiletého muže srazil na přechodu strážník městské policie, který jel ke rvačce v blízkém nákupním středisku.
                        42:51
                        Portugalci utíkají do Angoly
                         Bývalé kolonie pomáhají Portugalsku z hospodářské krize. Statisíce Portugalců míří za prací do Afriky a Latinské Ameriky.
                         45:09
                         Další národní kulturní památky
                          Pětadvacet staveb je dneškem nově národní kulturní památkou. Na seznam teď vláda přidala hlavně technické památky a významná díla lidové architektury.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          29. května 2014

                          Přehled dílů

                          8323 dostupných
                          Stopáž49 minut

                          20. července

                          Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                          20. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          20. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          19. července

                          Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                          19. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          19. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          18. července

                          Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                          18. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          18. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. července

                          Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                          17. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. července

                          Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                          16. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 7. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám