49 minut

22. duben 2014

Obsah dílu

Majetková přiznání — Majetková přiznání politiků — Majetková přiznání politiků — Majetková přiznání politiků — Ruští vojáci na Ukrajině — Ruští vojáci na Ukrajině — Čeští pozorovatelé na Ukrajině — Oběti nehody trajektu — Prázdné potravinové banky — Útlum těžby v Dole Paskov — Trest za krácení daní — Svatá válka na sociálních sítích — Nejkrásnější česká kniha roku 2013 — Přijímací zkoušky na střední školy — Jednání tripartity — Krupobití na Strakonicku — Pomoc s nevyléčitelně nemocnými dětmi — Malé obchody se smíšeným zbožím pomalu mizí — Akce Ve zdravé ČR zdravý zub — Akce Ve zdravé ČR zdravý zub — Mrtvé tělo na dně Orlické přehrady — Václav Klaus o situaci na Ukrajině — Nebezpečný opuštěný důl — Šerpové odmítají další výstupy na Mt. Everest — Starostové proti rušení pošt — Záchrana netopýrů — Američané a 1. světová válka

Části dílu

00:33
Majetková přiznání
  Vláda se chce zaměřit na všechny, kdo si žijí nad poměry. Připravuje zákon, který umožní úřadům prozkoumat, jestli si člověk mohl na svůj majetek legálně vydělat.
  03:33
  Majetková přiznání politiků
   Před třemi týdny museli zveřejnit a dodat svá majetková přiznání exministři Rusnokovy vlády i politici, kteří už ve sněmovně nesedí.
   04:27
   Majetková přiznání politiků
    Hostem Událostí je ministr pro lidská práva a šéf Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/.
    07:09
    Majetková přiznání politiků
     Zatímco bývalí politici museli prokázat majetek do konce března, ti aktivní na to mají ještě čas. Současní poslanci a senátoři musí příjmy a výdaje doložit do konce června.
     07:36
     Ruští vojáci na Ukrajině
      Washington zveřejnil fotografie, které mají dokazovat, že na Ukrajině působí ruské zvláštní jednotky. Moskvě proto hrozí novými sankcemi.
      09:59
      Ruští vojáci na Ukrajině
       Živý vstup zpravodaje v USA Martina Řezníčka.
       11:22
       Čeští pozorovatelé na Ukrajině
        Spojené státy a Česko smějí provést pozorovací let nad územím Ruska i u hranic s Ukrajinou. Mise má pomoct uklidnit spor mezi Moskvou a NATO.
        13:26
        Oběti nehody trajektu
         Obětí ze ztroskotaného jihokorejského trajektu už je 113. Dvakrát tolik lidí se ale dál pohřešuje. Loď, která vezla stovky dětí, šla ke dnu minulou středu.
         13:47
         Prázdné potravinové banky
          Potravinové banky hlásí téměř prázdné sklady. Za první čtyři měsíce letošního roku zatím vybraly pouze necelých 28 tun potravin.
          15:32
          Útlum těžby v Dole Paskov
           Živý vstup redaktorky Pavlíny Daňkové.
           18:16
           Trest za krácení daní
            Na třináct let zvýšil Vrchní soud v Olomouci trest šéfovi gangu překupníků pohonných hmot Radomíru Vybíralovi. Ten společně se synem a dalšími komplici podle obžaloby způsobil státu machinacemi s DPH škodu za víc než půl miliardy korun.
            19:06
            Svatá válka na sociálních sítích
             V Sýrii přibývá bojovníků ze zahraničí. Od předloňska se k povstalcům připojily skoro 2 tisíce muslimů z Evropy. Ke svaté válce se snaží přimět další pomocí sociálních sítí.
             21:12
             Nejkrásnější česká kniha roku 2013
              Do Památníku národního písemnictví, který soutěž vyhlašuje, dorazilo 250 knih od stovky vydavatelů. Porota pak v 6 kategoriích obsadila stupně vítězů.
              23:31
              Přijímací zkoušky na střední školy
               Začaly přijímačky na střední školy. Povinně k nim museli žáci v osmi krajích, ve zbylých je rozhodnutí na ředitelích, jestli je vypíší nebo ne.
               24:27
               Jednání tripartity
                Tripartita dnes jednala o platech i zdravotnictví.
                26:41
                Krupobití na Strakonicku
                 Ještě během dneška uklízeli lidé ve Strakonicích následky krupobití a přívalového deště. Ten zasáhl část jižních Čech včera v podvečer.
                 27:00
                 Pomoc s nevyléčitelně nemocnými dětmi
                  Jsou jediní, kteří zdarma pomáhají rodinám s nevyléčitelně nemocnými dětmi v domácnosti. Teď se lidé z hospicu Ondrášek domluvili s městem Ostravou a otevřou stacionář, kde budou moci rodiče děti přes den nechat v péči odborníků.
                  28:55
                  Malé obchody se smíšeným zbožím pomalu mizí
                   30:47
                   Akce Ve zdravé ČR zdravý zub
                    Studenti zubního lékařství vyrazili do ulic. Místo transparentů se vyzbrojili zubními kartáčky a ukazovali lidem, jak pečovat o chrup. Zuby si totiž špatně čistí čtyři pětiny lidí.
                    34:10
                    Akce Ve zdravé ČR zdravý zub
                     Nejméně lékařů na počet obyvatel je ve středních Čechách, v Ústeckém a Karlovarském kraji.
                     36:06
                     Mrtvé tělo na dně Orlické přehrady
                      Policisté našli na dně přehrady Orlík tělo muže. Jeho totožnost neznají.
                      37:55
                      Václav Klaus o situaci na Ukrajině
                       39:03
                       Nebezpečný opuštěný důl
                        Nejdřív uran, potom prasata. Opuštěný uranový důl nedaleko Bernartic v Krkonoších láká dnes už jen zloděje kovů a zvědavce. Návštěva zchátralého areálu ale může být velmi nebezpečná. Vlastníka ale osud budov ani náhodných turistů příliš nezajímá.
                        40:53
                        Šerpové odmítají další výstupy na Mt. Everest
                         Horolezecká sezona na Everestu je v ohrožení. Zatím se zastavily všechny výpravy. Vláda se totiž nedohodla s místními průvodci na zvýšení bezpečnosti.
                         42:49
                         Starostové proti rušení pošt
                          Živý vstup redaktorky Terezy Schejbalové.
                          44:06
                          Záchrana netopýrů
                           Stovky vzácných druhů netopýrů dnes zachránili zoologové v břidlicových štolách u Hrubé Vody na Olomoucku. Zloději totiž ukradli železné vzpěry, které chránily vchod do podzemí, a ten se zřítil.
                           45:13
                           Američané a 1. světová válka
                            Američtí ateisté se obrátili na federální soud, aby nechal odstranit památník vojákům z první světové války ve městě Bladensburg u Washingtonu.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            23. duben 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž49 minut

                            3. březen

                            Headlines — Bydlení na vesnicích — Zájem lidí o život na vsi — Místo pracoviště — Rozhovory o příměří v Gaze — Republikánské primárky — Propad dolu v Hůrce — Vývoj cen komodit — Ceny plynu a elektřiny — Policejní manévry kvůli fotbalu — Zmizelý let MH370 — Pátrání po členech RAFu — To se vysvětlí, soudruzi! — Odškodnění za očkování proti covidu — Vývoj mezd v r. 2023 — Sněhová bouře v Kalifornii — 30 let od zpřístupnění svazků StB — Rekordně teplý den — Srážky aut s vlky — Mezinárodní den sluch — Porucha vládního letadla — Aktivity Felixe Ikoňikova v Karlových Varech — Čistý zisk tří největších bank v Česku — Vytírání mníka jednovousého — Demolice mostu — Slezština jako regionální jazyk — Nehoda na železničním přejezdu ve Zlíně — Nové postupy v léčbě ortopedických pacientů — Czech Grand Design

                            3. 3. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            3. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            3. 3. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            2. březen

                            Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                            2. 3. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            2. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            2. 3. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            1. březen

                            Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky na střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Ve Štětíně najel řidič do lidí — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                            1. 3. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            1. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            1. 3. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            29. únor

                            Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                            29. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            29. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            29. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            28. únor

                            Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                            28. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            28. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            28. 2. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám