49 minut

22. dubna 2014

Obsah dílu

Majetková přiznání — Majetková přiznání politiků — Majetková přiznání politiků — Majetková přiznání politiků — Ruští vojáci na Ukrajině — Ruští vojáci na Ukrajině — Čeští pozorovatelé na Ukrajině — Oběti nehody trajektu — Prázdné potravinové banky — Útlum těžby v Dole Paskov — Trest za krácení daní — Svatá válka na sociálních sítích — Nejkrásnější česká kniha roku 2013 — Přijímací zkoušky na střední školy — Jednání tripartity — Krupobití na Strakonicku — Pomoc s nevyléčitelně nemocnými dětmi — Malé obchody se smíšeným zbožím pomalu mizí — Akce Ve zdravé ČR zdravý zub — Akce Ve zdravé ČR zdravý zub — Mrtvé tělo na dně Orlické přehrady — Václav Klaus o situaci na Ukrajině — Nebezpečný opuštěný důl — Šerpové odmítají další výstupy na Mt. Everest — Starostové proti rušení pošt — Záchrana netopýrů — Američané a 1. světová válka

Části dílu

00:33
Majetková přiznání
  Vláda se chce zaměřit na všechny, kdo si žijí nad poměry. Připravuje zákon, který umožní úřadům prozkoumat, jestli si člověk mohl na svůj majetek legálně vydělat.
  03:33
  Majetková přiznání politiků
   Před třemi týdny museli zveřejnit a dodat svá majetková přiznání exministři Rusnokovy vlády i politici, kteří už ve sněmovně nesedí.
   04:27
   Majetková přiznání politiků
    Hostem Událostí je ministr pro lidská práva a šéf Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/.
    07:09
    Majetková přiznání politiků
     Zatímco bývalí politici museli prokázat majetek do konce března, ti aktivní na to mají ještě čas. Současní poslanci a senátoři musí příjmy a výdaje doložit do konce června.
     07:36
     Ruští vojáci na Ukrajině
      Washington zveřejnil fotografie, které mají dokazovat, že na Ukrajině působí ruské zvláštní jednotky. Moskvě proto hrozí novými sankcemi.
      09:59
      Ruští vojáci na Ukrajině
       Živý vstup zpravodaje v USA Martina Řezníčka.
       11:22
       Čeští pozorovatelé na Ukrajině
        Spojené státy a Česko smějí provést pozorovací let nad územím Ruska i u hranic s Ukrajinou. Mise má pomoct uklidnit spor mezi Moskvou a NATO.
        13:26
        Oběti nehody trajektu
         Obětí ze ztroskotaného jihokorejského trajektu už je 113. Dvakrát tolik lidí se ale dál pohřešuje. Loď, která vezla stovky dětí, šla ke dnu minulou středu.
         13:47
         Prázdné potravinové banky
          Potravinové banky hlásí téměř prázdné sklady. Za první čtyři měsíce letošního roku zatím vybraly pouze necelých 28 tun potravin.
          15:32
          Útlum těžby v Dole Paskov
           Živý vstup redaktorky Pavlíny Daňkové.
           18:16
           Trest za krácení daní
            Na třináct let zvýšil Vrchní soud v Olomouci trest šéfovi gangu překupníků pohonných hmot Radomíru Vybíralovi. Ten společně se synem a dalšími komplici podle obžaloby způsobil státu machinacemi s DPH škodu za víc než půl miliardy korun.
            19:06
            Svatá válka na sociálních sítích
             V Sýrii přibývá bojovníků ze zahraničí. Od předloňska se k povstalcům připojily skoro 2 tisíce muslimů z Evropy. Ke svaté válce se snaží přimět další pomocí sociálních sítí.
             21:12
             Nejkrásnější česká kniha roku 2013
              Do Památníku národního písemnictví, který soutěž vyhlašuje, dorazilo 250 knih od stovky vydavatelů. Porota pak v 6 kategoriích obsadila stupně vítězů.
              23:31
              Přijímací zkoušky na střední školy
               Začaly přijímačky na střední školy. Povinně k nim museli žáci v osmi krajích, ve zbylých je rozhodnutí na ředitelích, jestli je vypíší nebo ne.
               24:27
               Jednání tripartity
                Tripartita dnes jednala o platech i zdravotnictví.
                26:41
                Krupobití na Strakonicku
                 Ještě během dneška uklízeli lidé ve Strakonicích následky krupobití a přívalového deště. Ten zasáhl část jižních Čech včera v podvečer.
                 27:00
                 Pomoc s nevyléčitelně nemocnými dětmi
                  Jsou jediní, kteří zdarma pomáhají rodinám s nevyléčitelně nemocnými dětmi v domácnosti. Teď se lidé z hospicu Ondrášek domluvili s městem Ostravou a otevřou stacionář, kde budou moci rodiče děti přes den nechat v péči odborníků.
                  28:55
                  Malé obchody se smíšeným zbožím pomalu mizí
                   30:47
                   Akce Ve zdravé ČR zdravý zub
                    Studenti zubního lékařství vyrazili do ulic. Místo transparentů se vyzbrojili zubními kartáčky a ukazovali lidem, jak pečovat o chrup. Zuby si totiž špatně čistí čtyři pětiny lidí.
                    34:10
                    Akce Ve zdravé ČR zdravý zub
                     Nejméně lékařů na počet obyvatel je ve středních Čechách, v Ústeckém a Karlovarském kraji.
                     36:06
                     Mrtvé tělo na dně Orlické přehrady
                      Policisté našli na dně přehrady Orlík tělo muže. Jeho totožnost neznají.
                      37:55
                      Václav Klaus o situaci na Ukrajině
                       39:03
                       Nebezpečný opuštěný důl
                        Nejdřív uran, potom prasata. Opuštěný uranový důl nedaleko Bernartic v Krkonoších láká dnes už jen zloděje kovů a zvědavce. Návštěva zchátralého areálu ale může být velmi nebezpečná. Vlastníka ale osud budov ani náhodných turistů příliš nezajímá.
                        40:53
                        Šerpové odmítají další výstupy na Mt. Everest
                         Horolezecká sezona na Everestu je v ohrožení. Zatím se zastavily všechny výpravy. Vláda se totiž nedohodla s místními průvodci na zvýšení bezpečnosti.
                         42:49
                         Starostové proti rušení pošt
                          Živý vstup redaktorky Terezy Schejbalové.
                          44:06
                          Záchrana netopýrů
                           Stovky vzácných druhů netopýrů dnes zachránili zoologové v břidlicových štolách u Hrubé Vody na Olomoucku. Zloději totiž ukradli železné vzpěry, které chránily vchod do podzemí, a ten se zřítil.
                           45:13
                           Američané a 1. světová válka
                            Američtí ateisté se obrátili na federální soud, aby nechal odstranit památník vojákům z první světové války ve městě Bladensburg u Washingtonu.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            23. dubna 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            14. června

                            14. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            14. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            13. června

                            Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                            13. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            13. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            13. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            12. června

                            Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                            12. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            12. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            12. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            11. června

                            Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                            11. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            11. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            11. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            10. června

                            Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                            10. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            10. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            10. 6. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám