Události

17. únor 2014

46 minut

17. únor 2014

Obsah dílu

Headlines — Vláda v předvečer hlasování o důvěře — Situace na Ukrajině — Nový italský premiér — Státní zaměstnanci čekají na zvýšení platů — Návštěva prezidenta Zemana v jižních Čechách — Film Piknik — Zemřel Richard Hes — Šance pro Amazon v Brně — Třetí stříbro ze Soči – od biatlonistky Soukalové — Počasí v Soči — Teroristický útok v Egyptě — Rittig vs. Bradáčová — Dražší zboží z dovozu — Sklady plné kradených věcí — Život se zlatou medailí na krku — Český snowboarding — Neplatiči výživného bez řidičských průkazů — Falšování v německém autoklubu — Vesmírný modul — Soud v kauze metanol — Krkonošské názvosloví

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Vláda v předvečer hlasování o důvěře
   Kabinet sociální demokracie, hnutí ANO a KDU-ČSL by měl podporu bez potíží získat. Ve sněmovně se opírá o většinu 111 hlasů. Ruku naopak určitě nezvedne skoro celá opozice, jediný, kdo váhá, je Úsvit.
   05:45
   Situace na Ukrajině
    Na Ukrajině začala formálně platit amnestie pro zadržené nebo na dálku stíhané opoziční aktivisty. Mnozí z nich ale slibům úřadů nevěří.
    08:17
    Nový italský premiér
     Novou italskou vládu sestaví předseda středolevé Demokratické strany Matteo Renzi.
     08:20
     Státní zaměstnanci čekají na zvýšení platů
      Učitelé, hasiči, ale třeba i státní úředníci zatím marně čekají na dvouprocentní zvýšení svých platů. A to přesto, že minulá i současná vláda jim víc peněz slíbila a státní rozpočet s tím počítá.
      10:27
      Návštěva prezidenta Zemana v jižních Čechách
       Cestu prezidenta Zemana po Jihočeském kraji sledovala Veronika Kabátová.
       13:03
       Film Piknik
        Jak to vypadá, když devět bývalých politických vězňů vyrazí na výlet do uranového dolu v Jáchymově. Snímek Piknik podle povídky Jiřího Stránského se vrací ke zločinům padesátých let.
        14:58
        Zemřel Richard Hes
         Zemřel Richard Hes. Zakladatel skupiny UNO podlehl v padesáti letech rakovině slinivky.
         15:16
         Šance pro Amazon v Brně
          Jednání o stavbě Amazonu v Brně pokračují. Zastupitelstvo sice významný projekt nečekaně odmítlo, developer a radní budou ale v nejbližších dnech znovu dohadovat podmínky, za nichž by logistické centrum ve městě vzniknout mohlo.
          17:13
          Třetí stříbro ze Soči – od biatlonistky Soukalové
           Česko má třetí stříbrnou medaili na olympijských hrách v Soči. Biatlonistka Gabriela Soukalová ji vybojovala v závodu s hromadným startem na 12 a půl kilometru.
           19:05
           Počasí v Soči
            Odloženo, start se posouvá – tato slova ráno v lyžařském areálu nahradila povzbuzování. Místo o medaile se bojuje s počasím.
            21:38
            Teroristický útok v Egyptě
             Egypt vyděsil včerejší teroristický útok v přímořském letovisku Taba. Výbuch nálože, který zabil tři Jihokorejce a místního řidiče, je vůbec prvním útokem proti turistům za posledních osm let.
             23:56
             Rittig vs. Bradáčová
              Ivo Rittig versus Lenka Bradáčová - úřad vrchní žalobkyně stíhá lobbistu ve spojitosti s tiskem jízdenek pro pražskou hromadnou dopravu. A podnikatel se před dvěma lety zřejmě snažil zabránit jmenování tehdy ústecké státní zástupkyně do současné funkce.
              26:04
              Dražší zboží z dovozu
               Zboží z dovozu v lednu citelně zdražilo. Potraviny o 4 procenta, víc stojí i stroje a dopravní prostředky.
               27:50
               Sklady plné kradených věcí
                Policejní sklady jsou plné věcí odcizených z rekreačních chat a domů a zabavených zlodějům. Jde především o obrazy, televize, počítače, sekačky a pily. V loni bylo vykradeno přes 60 tisíc objektů.
                30:08
                Život se zlatou medailí na krku
                 Teď už nic nebude jako dřív. Cílem olympijského závodu projíždí jako první a ve zlaté bundě přebírá zlatou medaili. Nominální hodnota kovu je 12 tisíc 300 Kč, skutečná hodnota nevyčíslitelná. Jen olympijský výbor za ni Evě Samkové vyplatí milion a půl.
                 33:06
                 Český snowboarding
                  Snowboardistů, i když ne olympijských parametrů, je v ČR půl milionu.
                  35:48
                  Neplatiči výživného bez řidičských průkazů
                   Víc než 2 tisíce neplatičů výživného už přišly o řidičské průkazy. Netradiční a citelný postih platí právě rok a osvědčil se.
                   37:45
                   Falšování v německém autoklubu
                    Německý autoklub falšoval výsledky ankety o nejoblíbenější vůz už od roku 2009.
                    38:15
                    Vesmírný modul
                     První český testovací vesmírný modul se výrazně přiblížil dokončení. Objekt bude pod vodou napodobovat dlouhé lety do kosmu a zkoumat během nich všechno možné.
                     40:03
                     Soud v kauze metanol
                      Napila se domácího rumu a zemřela, její otec oslepl. Kvůli těmto obětem metanolové aféry stanuli před soudem manželé z Českého Těšína. Podle obžaloby pančovali alkohol spolu se 4 dalšími lidmi právě oni.
                      43:32
                      Krkonošské názvosloví
                       Správa národního parku chce sjednotit různá jména tamních kopců, údolí nebo chalup. Míst, která mají několik názvů, jsou v horách stovky a to mate nejen turisty.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž46 minut
                       Další díl
                       18. únor 2014

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       24. květen

                       Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                       24. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       24. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       24. 5. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       23. květen

                       Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                       23. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       23. 5. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       22. květen

                       Růst cen — Reakce vlády na zdražování — Jednorázový příspěvek rodinám — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Situace v Charkově — Požár domu v Ivančicích — Sucho v Česku — Biden v Japonsku — Úspěšný český sklář — Vládní krize v Izraeli — Majetek Putinova poradce v Česku — Debaty o novém národním parku — Opičí neštovice — Zdražení letních dovolených — Dovolená v tuzemsku — Populární lokality v Česku — Rozšiřování NATO — Oprava železničního mostu — Nedostatek papíru — Vysychání rybníka v Plzni — Festival na hradě Helfštýn — Tradiční ukrajinská košile — Střídání vlád v Austrálii — Festival v Cannes

                       22. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       22. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       22. 5. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám