29. prosinec 2013

Obsah dílu

Headlines — Elektronizace státní správy se neuskuteční — Vznikající koalice a církevní restituce — Sebevražedný atentát ve Volgogradu — Vypnutí počeradské elektrárny — Pronásledování muže, který ujel od čerpací stanice bez zaplacení, skončilo tragicky — Nákazy boreliózou — Půjčky na vánoční dárky — Obětí alpských lavin přibylo — Další den protestů v Kyjevě — Peníze z nevybraných vkladních knížek — Sarkasmus Kurta Gebauera — Oblíbené londýnské taxíky — Superdaň ve Francii — Baťův Zlín v rozvalinách — Řidiči pražského metra — Události roku 2013 — Ekonomika v roce 2013 — Významné obchody v roce 2013 — Barelové bomby v Sýrii — Stahování vojáků z Afghánistánu — Nový způsob boje s nádory — Geniální dítě

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Elektronizace státní správy se neuskuteční
   Už jednou schválená elektronizace státní správy bude zrušena. Projekt jednotného inkasního místa, který podle exšéfa státní kasy Miroslava Kalouska mohl od roku 2015 fungovat, skončí pod stolem.
   03:09
   Vznikající koalice a církevní restituce
    Vznikající koalice zatím nehodlá zastavit vydávání církevního majetku. Pokračování církevních restitucí bylo při vyjednávání o vládě hlavně prioritou lidovců.
    05:54
    Sebevražedný atentát ve Volgogradu
     Na železničním nádraží v ruském Volgogradu se dnes odpálila sebevražedná atentátnice. Počet obětí se odhaduje na 14 až 18.
     07:55
     Vypnutí počeradské elektrárny
      Úplně novou elektrárnu za 16 miliard korun musí ČEZ místo slavnostního spuštění vypnout. Paroplynová elektrárna v Počeradech právě prochází zátěžovými testy.
      09:45
      Pronásledování muže, který ujel od čerpací stanice bez zaplacení, skončilo tragicky
       Žena z ujíždějící Felicie, která seděla nepřipoutaná za řidičem, vylétla z auta a narazila hlavou do zrcátka policejního auta. Na místě zemřela. Zraněni byli čtyři lidé - mezi nimi řidič ujíždějícího auta a policista.
       12:01
       Nákazy boreliózou
        V průměru dvanáct lidí za jediný den se letos nakazilo lymskou boreliózou. Klíšťaty přenášená bakterie zažívá v posledních měsících nebývalé „úspěchy“.
        14:09
        Půjčky na vánoční dárky
         Češi si zřejmě půjčili na vánoční dárky víc než loni. Podle prvních odhadů České leasingové a finanční asociace to bude přes 10 miliard korun, což jsou úvěry od nebankovních institucí.
         16:07
         Obětí alpských lavin přibylo
          Pád lavin v Alpách zabil o víkendu dalších pět lidí. Počet obětí se tak od čtvrtka zvýšil nejméně na deset.
          16:22
          Další den protestů v Kyjevě
           Desetitisíce protivládních demonstrantů se dnes shromáždily v centru Kyjeva. Protestovali proti nedávnému napadení opoziční aktivistky a novinářky Čornovolové.
           18:23
           Peníze z nevybraných vkladních knížek
            Peníze z nevybraných vkladních knížek pomáhají v základních školách. Zhruba jeden a půl miliardy korun, které na nich lidi nechali, poslouží například k tomu, aby výuka fyziky byla zábavnější.
            20:20
            Sarkasmus Kurta Gebauera
             Jeho ironické sochy dráždily minulý režim. Shovívavým sarkasmem ale oslovuje dodnes. Jednasedmdesátiletý Kurt Gebauer se pohybuje od politiky k erotice a proslul také vznášejícími se a plovoucími figurami.
             22:53
             Oblíbené londýnské taxíky
              Nejoblíbenější taxíky na světě jsou ty v Londýně. Myslí si to podle průzkumu jednoho z největších rezervačních hotelových serverů světa většina jeho zákazníků.
              25:02
              Superdaň ve Francii
               Milionářskou daň ve výši 75 procent schválila francouzská ústavní rada.
               25:18
               Baťův Zlín v rozvalinách
                Část historického baťovského areálu uprostřed Zlína končí v rozvalinách.
                27:29
                Řidiči pražského metra
                 Farář, hudebník nebo kriminalista – dnes řidiči metra. To je jen zlomek příkladů, kdy se z koníčka stalo povolání.
                 29:20
                 Události roku 2013
                  První přímá volba prezidenta, ale také první žaloba na hlavu státu za velezradu v historii České republiky – takové události přinesl končící rok.
                  33:20
                  Ekonomika v roce 2013
                   Rušno bylo letošní rok i ve světě financí. České domácnosti musely na nákupech vytáhnout z peněženek víc peněz, naopak na některých službách nečekaně ušetřily.
                   35:38
                   Významné obchody v roce 2013
                    Letošek se do ekonomických ročenek zapíše mimo jiné i rekordním obchodem v Česku.
                    36:25
                    Barelové bomby v Sýrii
                     Při náletech v severosyrské provincii Halab údajně za uplynulé dva týdny zemřelo 517 lidí. Syrská armáda při náletech údajně nasazuje takzvané barelové bomby.
                     36:47
                     Stahování vojáků z Afghánistánu
                      V Afghánistánu má teď Severoatlantická aliance zhruba 80 tisíc vojáků, z toho tvoří více než polovinu americké jednotky. Většina z nich má do konce roku 2014 ze země odejít.
                      38:55
                      Nový způsob boje s nádory
                       Nový způsob boje s nádory nabízí skupina českých vědců z 13 tuzemských pracovišť. Objevili látky, které umějí dopravit lék přímo a jen do rakovinných buněk a vedle toho ještě posilují obranyschopnost organismu.
                       40:34
                       Geniální dítě
                        Geniální dítě. Patnáctiletý klavírní virtuos Matyáš Novák z Hradce Králové má ještě jednu zálibu. Chová a šlechtí slepice.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        30. prosinec 2013

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        27. březen

                        Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                        27. 3. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        27. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        27. 3. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        26. březen

                        Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                        26. 3. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        26. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        26. 3. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        25. březen

                        Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                        25. 3. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        25. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        25. 3. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám