Události

25. prosinec 2013

44 minut

25. prosinec 2013

Obsah dílu

Headlines — V pohotovosti i na Štědrý den — Vánoční bohoslužby — Urbi et orbi — Nových dálnic bude méně — Tisíce Britů bez elektřiny — Muslimské bratrstvo mezi teroristy — Hory bez sněhu — Hory bez sněhu — Korupční skandál v Turecku — Aktivisté Greenpeace na svobodě — Dluhy na nájemném — Knižní novinky - komiksy Vlastislava Tomana — Děti z dětských domovů na horách — České gripeny pohlídají Island — Zbitá ukrajinská novinářka — Vánoční krádeže v obchodech — Zavirované stránky celebrit — Vánoční tradice — Vánoce v Zálezlicích — Netradiční pojištění zdraví — Oprava Kapitolu — Do práce i o svátcích — Český revoluční mikroskop — Češi pomáhají v Africe

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  V pohotovosti i na Štědrý den
   Požáry vánočních stromků způsobený nekvalitním osvětlením, nebo oheň v kuchyni při přípravě štědrovečerní večeře. K takovým případům nejčastěji vyjížděli hasiči po celé republice.
   03:22
   Vánoční bohoslužby
    Věřící i ti, kteří běžně do kostela nechodí, se v pozdních hodinách Štědrého večera vydali na bohoslužbu. A nejen tu půlnoční, koledy i kázání zněly z chrámů už od odpoledních hodin.
    05:06
    Urbi et orbi
     Papež František v tradičním požehnání Urbi et orbi vyzval k ukonční násilí.
     07:13
     Nových dálnic bude méně
      Českým řidičům se příští rok otevře pouze 8,5 km nových dálnic a rychlostních silnic. To je nejmíň za posledních deset let. Podle správce silnic za to může šetření na přípravě projektů a také odložení některých důležitých staveb.
      09:17
      Tisíce Britů bez elektřiny
       Západ Evropy postihly silné bouřky. Ve Velké Británii způsobily záplavy a výpadek elektřiny.
       10:52
       Muslimské bratrstvo mezi teroristy
        Egyptská vláda zařadila Muslimské bratrstvo mezi teroristické organizace. Obviňuje ho z úterního útoku na policejní stanici. Zemřelo při něm 16 lidí.
        11:12
        Hory bez sněhu
         Oddechem od vánočních tradic bývá pro řadu lidí lyžování. K tomu jsou ale letos na horách velmi špatné podmínky.
         13:25
         Hory bez sněhu
          Živý vstup redaktorky Venduly Horníkové
          15:31
          Korupční skandál v Turecku
           Obří korupční skandál, kterému čelí turecká vláda srazil dalšího člena kabinetu premiéra Recepa Tayyipa Erdogana. Po ministrech vnitra a hospodářství dnes rezignoval i ministr životního prostředí. V cele skončil i ředitel státní banky Halkbank.
           17:34
           Aktivisté Greenpeace na svobodě
            Kreml zrušil stíhání aktivistů Greenpeace, vztahuje se na ně amnestie Vladimíra Putina.
            17:53
            Dluhy na nájemném
             V Česku přibývá měst, kterým se daří snižovat dluhy lidí na nájemném. Třeba ve Vyškově za poslední rok klesly o půl milionu a ve Vsetíně o 300 tisíc.
             19:46
             Knižní novinky - komiksy Vlastislava Tomana
              Přes třicet let byl šéfredaktorem časopisu ABC a taky autorem některých komiksů, které v něm vycházely. Vymyslel dnes už kultovní seriál Příhody Malého boha nebo Kruanova dobrodružství.
              22:08
              Děti z dětských domovů na horách
               Kluci a holky z několika dětských domovů vyjeli na hory. Speciální akci pro ně připravila skupina dobrovolníků z Institutu zážitkové pedagogiky.
               23:48
               České gripeny pohlídají Island
                České gripeny budou příští rok hlídat vůbec poprvé vzdušný prostor cizího státu, Islandu. Až šest stíhaček bude létat v této severské zemi od září 2014.
                25:51
                Zbitá ukrajinská novinářka
                 Neznámí útočníci surově zbili opoziční aktivistku a investigativní novinářku Teťjanu Čornovolovou. Ženu vytáhli z auta, ztloukli a nechali ležet v příkopu. Má otřes mozku, zlomený nos a pohmožděniny.
                 26:15
                 Vánoční krádeže v obchodech
                  Desítky zadržených zlodějů, kteří ukradli zboží za stovky tisíc korun. Obchodní řetězce do boje s nimi před Vánoci nasadily i speciální mobilní jednotky.
                  28:28
                  Zavirované stránky celebrit
                   Internetoví piráti se stále častěji snaží dostat k citlivým údajům uživatelů webu přes stránky celebrit. Žebříček těch nejnebezpečnějších každoročně sestavuje společnost McAfee.
                   30:06
                   Vánoční tradice
                    Tradice a zvyky českých a československých Vánoc - které roky z naší historie nejvíc ovlivnily podobu současných svátků?
                    32:59
                    Vánoce v Zálezlicích
                     Poslední půl rok byl pro ně obzvlášť těžký. Přesto si tam svátky užívají. Řeč je o obcích a městech, které letos zasáhla povodeň. Vánoce v postižených oblastech jsou navíc pro mnohé první dny odpočinku.
                     34:41
                     Netradiční pojištění zdraví
                      V Česku roste zájem o pojištění zdraví. Služby nabízené pro případ vážné nemoci jsou čím dál pestřejší.
                      36:57
                      Oprava Kapitolu
                       Světoznámá dominanta Washingtonu, sídlo amerického Kongresu, se teď zahalí do lešení, čeká ho rekonstrukce. Do příští prezidentské inaugurace v roce 2017 už má být oprava hotová.
                       39:15
                       Do práce i o svátcích
                        Někteří lidé musejí do práce bez ohledu na svátky. Například na popeláře čekají po Vánocích přeplněné kontejnery. Odpadu je kvůli rozbalování dárků víc než v jiných dnech.
                        40:51
                        Český revoluční mikroskop
                         Mikroskop, který ukazuje buňky v jejich přirozeném prostředí, a to prostorově, vymysleli čeští vědci. Je určený například pro laboratoře, kde se vyvíjejí nové léky.
                         42:21
                         Češi pomáhají v Africe
                          Pomáhat slonům v Africe se rozhodl pětadvacetiletý Arthur Sněgon z Třince. Ve spolupráci s tamními národními parky pátrá po pytlácích.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          26. prosinec 2013

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          27. květen

                          Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                          27. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          27. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                          26. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          26. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                          25. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          25. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám