44 minut

25. prosinec 2013

Obsah dílu

Headlines — V pohotovosti i na Štědrý den — Vánoční bohoslužby — Urbi et orbi — Nových dálnic bude méně — Tisíce Britů bez elektřiny — Muslimské bratrstvo mezi teroristy — Hory bez sněhu — Hory bez sněhu — Korupční skandál v Turecku — Aktivisté Greenpeace na svobodě — Dluhy na nájemném — Knižní novinky - komiksy Vlastislava Tomana — Děti z dětských domovů na horách — České gripeny pohlídají Island — Zbitá ukrajinská novinářka — Vánoční krádeže v obchodech — Zavirované stránky celebrit — Vánoční tradice — Vánoce v Zálezlicích — Netradiční pojištění zdraví — Oprava Kapitolu — Do práce i o svátcích — Český revoluční mikroskop — Češi pomáhají v Africe

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  V pohotovosti i na Štědrý den
   Požáry vánočních stromků způsobený nekvalitním osvětlením, nebo oheň v kuchyni při přípravě štědrovečerní večeře. K takovým případům nejčastěji vyjížděli hasiči po celé republice.
   03:22
   Vánoční bohoslužby
    Věřící i ti, kteří běžně do kostela nechodí, se v pozdních hodinách Štědrého večera vydali na bohoslužbu. A nejen tu půlnoční, koledy i kázání zněly z chrámů už od odpoledních hodin.
    05:06
    Urbi et orbi
     Papež František v tradičním požehnání Urbi et orbi vyzval k ukonční násilí.
     07:13
     Nových dálnic bude méně
      Českým řidičům se příští rok otevře pouze 8,5 km nových dálnic a rychlostních silnic. To je nejmíň za posledních deset let. Podle správce silnic za to může šetření na přípravě projektů a také odložení některých důležitých staveb.
      09:17
      Tisíce Britů bez elektřiny
       Západ Evropy postihly silné bouřky. Ve Velké Británii způsobily záplavy a výpadek elektřiny.
       10:52
       Muslimské bratrstvo mezi teroristy
        Egyptská vláda zařadila Muslimské bratrstvo mezi teroristické organizace. Obviňuje ho z úterního útoku na policejní stanici. Zemřelo při něm 16 lidí.
        11:12
        Hory bez sněhu
         Oddechem od vánočních tradic bývá pro řadu lidí lyžování. K tomu jsou ale letos na horách velmi špatné podmínky.
         13:25
         Hory bez sněhu
          Živý vstup redaktorky Venduly Horníkové
          15:31
          Korupční skandál v Turecku
           Obří korupční skandál, kterému čelí turecká vláda srazil dalšího člena kabinetu premiéra Recepa Tayyipa Erdogana. Po ministrech vnitra a hospodářství dnes rezignoval i ministr životního prostředí. V cele skončil i ředitel státní banky Halkbank.
           17:34
           Aktivisté Greenpeace na svobodě
            Kreml zrušil stíhání aktivistů Greenpeace, vztahuje se na ně amnestie Vladimíra Putina.
            17:53
            Dluhy na nájemném
             V Česku přibývá měst, kterým se daří snižovat dluhy lidí na nájemném. Třeba ve Vyškově za poslední rok klesly o půl milionu a ve Vsetíně o 300 tisíc.
             19:46
             Knižní novinky - komiksy Vlastislava Tomana
              Přes třicet let byl šéfredaktorem časopisu ABC a taky autorem některých komiksů, které v něm vycházely. Vymyslel dnes už kultovní seriál Příhody Malého boha nebo Kruanova dobrodružství.
              22:08
              Děti z dětských domovů na horách
               Kluci a holky z několika dětských domovů vyjeli na hory. Speciální akci pro ně připravila skupina dobrovolníků z Institutu zážitkové pedagogiky.
               23:48
               České gripeny pohlídají Island
                České gripeny budou příští rok hlídat vůbec poprvé vzdušný prostor cizího státu, Islandu. Až šest stíhaček bude létat v této severské zemi od září 2014.
                25:51
                Zbitá ukrajinská novinářka
                 Neznámí útočníci surově zbili opoziční aktivistku a investigativní novinářku Teťjanu Čornovolovou. Ženu vytáhli z auta, ztloukli a nechali ležet v příkopu. Má otřes mozku, zlomený nos a pohmožděniny.
                 26:15
                 Vánoční krádeže v obchodech
                  Desítky zadržených zlodějů, kteří ukradli zboží za stovky tisíc korun. Obchodní řetězce do boje s nimi před Vánoci nasadily i speciální mobilní jednotky.
                  28:28
                  Zavirované stránky celebrit
                   Internetoví piráti se stále častěji snaží dostat k citlivým údajům uživatelů webu přes stránky celebrit. Žebříček těch nejnebezpečnějších každoročně sestavuje společnost McAfee.
                   30:06
                   Vánoční tradice
                    Tradice a zvyky českých a československých Vánoc - které roky z naší historie nejvíc ovlivnily podobu současných svátků?
                    32:59
                    Vánoce v Zálezlicích
                     Poslední půl rok byl pro ně obzvlášť těžký. Přesto si tam svátky užívají. Řeč je o obcích a městech, které letos zasáhla povodeň. Vánoce v postižených oblastech jsou navíc pro mnohé první dny odpočinku.
                     34:41
                     Netradiční pojištění zdraví
                      V Česku roste zájem o pojištění zdraví. Služby nabízené pro případ vážné nemoci jsou čím dál pestřejší.
                      36:57
                      Oprava Kapitolu
                       Světoznámá dominanta Washingtonu, sídlo amerického Kongresu, se teď zahalí do lešení, čeká ho rekonstrukce. Do příští prezidentské inaugurace v roce 2017 už má být oprava hotová.
                       39:15
                       Do práce i o svátcích
                        Někteří lidé musejí do práce bez ohledu na svátky. Například na popeláře čekají po Vánocích přeplněné kontejnery. Odpadu je kvůli rozbalování dárků víc než v jiných dnech.
                        40:51
                        Český revoluční mikroskop
                         Mikroskop, který ukazuje buňky v jejich přirozeném prostředí, a to prostorově, vymysleli čeští vědci. Je určený například pro laboratoře, kde se vyvíjejí nové léky.
                         42:21
                         Češi pomáhají v Africe
                          Pomáhat slonům v Africe se rozhodl pětadvacetiletý Arthur Sněgon z Třince. Ve spolupráci s tamními národními parky pátrá po pytlácích.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          26. prosinec 2013

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          25. červen

                          Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                          25. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          25. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 6. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. červen

                          Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                          24. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          24. 6. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          23. červen

                          Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

                          23. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          23. 6. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám