Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Definitivní podoba koaliční smlouvy

Předsedové možné trojkoalice se dohodli na definitivní podobě koaliční smlouvy. Z ní vyplývá, že ministerstva budou muset šetřit.

Definitivní podoba koaliční smlouvy

Rozhovor s předsedou Senátu Milanem Štěchem /ČSSD/

Rozpočtový výbor o škrtech

Sněmovní rozpočtový výbor doporučil ušetřit v rozpočtu na příští rok 5 mld. korun.

Ukrajina: schůzka opozice s Janukovyčem

Poprvé od začátku protivládních demonstrací na Ukrajině se tamní opozice sešla s prezidentem Janukovyčem a dalšími zástupci státu. Souhlasila potom, co soud propustil 9 lidí zatčených během protestů.

Odměny pro úředníky

Ministři v demisi rozdělili na vánočních prémiích přes 180 mil. korun. Úředníci jednotlivých ministerstev dostanou v průměru mezi šesti a třiceti tisíci.

10 milionů výpisů

Víc než 10 milionů úředních výpisů už prošlo přepážkami Czech POINT. Jubilejní vydala úřednice v Praze.

Severokorejské čistky

Režim KLDR popravil jednoho z nejmocnějších mužů v zemi, strýce komunistického vůdce Kim Čong-una. Na popravišti skončil Čang Song-tchek necelý týden po svém zadržení. Údajně chystal státní převrat.

Spor o českou egyptologii

Rektor Karlovy univerzity se ohradil proti rozhodnutí Akreditační komise, která odmítla povolit magisterské studium egyptologie. Prestižní obor se rozdělí na bakálřské a navazující magisterské studium.

Expo 2015

Na světové výstavě Expo 2015 budou Českou republiku reprezentovat kontejnery, a to s bazénem a parkem na střeše.

Nebezpečí lavin na českých horách

Prozkoumat riziko lavin vyrazili poprvé v zimní sezoně záchranáři v Jeseníkách. O víkendu tam má svítit slunce a nejvyšší moravské hory čekají množství lyžařů. Horská služba nabádá, aby se ti na běžkách drželi značených tras.

10 let od zatčení Husajna

Právě před deseti lety americké komando zatklo iráckého diktátora Saddáma Husajna. Z dědictví války se země dosud nevzpamatovala.

Pravčická brána už 50 let národní přírodní památkou

Tým horolezců neustále hlídá největší skalní most v Evropě - Pravčickou bránu. Unikátní přírodní památka se hýbe a hrozí, že se zřítí. Každý rok pod ní přitom projde asi 200 tisíc turistů.

Dražší paušální poplatky za elektřinu

Někteří dodavatelé elektřiny zvyšují od příští roku paušální poplatky. Obchodníci vysvětlují zdražení tím, že peníze potřebují, aby udrželi stávající kvalitu služeb.

Výprodeje začaly

První slevová vlna v obchodech už začala. Zatímco někteří obchodníci budou chtít ještě přes víkend ceny držet, jiní už postupně zlevňují.

Byty pod 100 tisíc korun

I když ceny bytů se letos ve větších městech odrazily ode dna, existují i místa, kde je tomu naopak. Jde hlavně o Ústecko a Ostravsko.

Nevidomým na Vysočině nevyhovují úpravy křižovatek

V Havlíčkově Brodě si například stěžují na nevhodně umístěné sloupy, které jim brání v chůzi a orientaci. V Jihlavě zase slepce trápí nefunkční klepače na semaforech.

Krejčíř zůstane ve vazbě

Soud v JAR zamítl žádost o propuštění českého podnikatle Radovana Krejčíře na kauci. Jeho třem údajným komplicům vyhověl.

Jedy z koksovny v řece Ostravici

Jedy z koksovny Svoboda ohrožují řeku Ostravici. Úřady se obávají ekologické havárie a inspektoři životního prostředí vyhlásili v oblasti naléhavý stav.

Bezdomovci jako herci

Světoznámé dílo Malý princ jako divadelní hra, tentokrát v netradičním podání. Herci jsou totiž lidé bez domova. Návštěvníkům chtějí ukázat, jak se snaží vzepřít osudu a odrazit se ze dna.

Oční vady u dětí

Každé dvanácté dítě má už ve čtyřech letech nezjištěnou oční vadu. Nejčastější je tzv. tupozrakost, při které mozek vnímá obraz z každého oka jiank. Oční a dětší lékaři teď ale přišli s novými technologiemi.

Český vánoční strom ve Vatikánu

Vatikán rozsvítil na Svatopetrském náměstí česko-německý vánoční strom. 25 metrů vysoký smrk vyrostl na Domažlicku, odkud se dostal do Waldmünchen v Bavorsku. Slavnostní akce se zúčastnili zástupci obou míst. Papež poutníkům za dar poděkoval.

Jeruzalém pod sněhem

Blízký východ bičuje nezvykle silná zimní bouře. Na mnoha místech jsou záplavy - desítky tisíc rodin přišly o elektřinu a v teplotách jen těsně nad nulou nemají jak topit. V Jeruzalémě napadlo nejvíc sněhu za posledních 60 let.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD