49 minut

5. prosince 2013

Obsah dílu

Headlines — Předseda ČSSD jednal se Zemanem — Rozpočet 2014 — Orkán Xaver v Evropě — Orkán Xaver v Evropě — Pokuta za inzerát proti Schwarzenbergovi — Nahrávky ze střelby v Newtonu — Mezinárodní organizace na Ukrajině — Mikulášská nadílka — Odposlechy v kauze Rath u soudu — Spor kvůli tunelu Blanka u rozhodčího soudu — Likvidace nebezpečných hraček — Rychlá jízda jako trestný čin — Neslyšící dívka začíná slyšet — Zdražování po intervenci ČNB — Novoroční projevy prezidentů — Novoroční projevy prezidentů — Novoroční projevy prezidentů — O VIP SPZ není zájem — Travel Service odkoupí podíl v ČSA — Svědectví z pracovních táborů v KLDR — Šumava s novým značením — Demolice paneláku v Kutné Hoře — Peníze pro mladé vědce — Sbírka pro zoo — Nová deska Jany Kirschner

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Předseda ČSSD jednal se Zemanem
   Prezident Zeman připustil, že může odmítnout některé navržené kandidáty do vlády. Zároveň dodal, že v případě referenda o vládě v ČSSD jmenuje Bohuslava Sobotku premiérem nejdříve v lednu.
   05:05
   Rozpočet 2014
    Poslanci zítra začnou v pátek v 1. čtení projednávat státní rozpočet na rok 2014. Česko by se podle něj mělo příští rok zadlužit o dalších 112 mld. korun. ČSSD, ANO a lidovci hodlají rozpočet navržený Rusnokem schválit.
    08:08
    Orkán Xaver v Evropě
     Jedna z nejsilnějších bouří posledních let zasáhla Evropu. Trajekty, železniční spoje i letecká doprava se v částech kontinentu zastavily.
     10:11
     Orkán Xaver v Evropě
      Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
      11:46
      Pokuta za inzerát proti Schwarzenbergovi
       Pražský advokát Vladimír Zavadil má zaplatit pokutu 850 tisíc korun za to, že během prezidentských voleb zadal do novin inzerát, aby lidi nevolili Karla Schwarzenberga.
       14:34
       Nahrávky ze střelby v Newtonu
        V americkém Connecticutu zveřejnili nahrávky z tísňového volání, ve kterých zaměstnanci školy v Newtownu prosí o pomoc. Jejich publikování si nepřály ani rodiny obětí, ani státní zástupce. Soud však dal za pravdu novinářům, že jde o veřejný zájem.
        17:02
        Mezinárodní organizace na Ukrajině
         Na pozadí demonstrací proti ukrajinské vládě začala v Kyjevě schůzka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Přijeli i kritici víkendového tvrdého zásahu proti protestujícím.
         17:22
         Mikulášská nadílka
          Živý vstup redaktorky Terezy Schejbalové
          20:25
          Odposlechy v kauze Rath u soudu
           Už třetí den zaznívají u Krajského soudu v Praze odposlechy z kauzy Rath. Dokazovat mají úplatky a manipulaci s veřejnými zakázkami.
           22:26
           Spor kvůli tunelu Blanka u rozhodčího soudu
            Metrostav se kvůli sporům o financování tunelu Blanka obrátil na rozhodčí soud - žaluje u něj pražský magistrát.
            22:44
            Likvidace nebezpečných hraček
             Skoro 20 tisíc nebezpečných panenek zabavili celníci ve spolupráci s hygieniky. Akce Princezna, zaměřená na hračky dovezené ze zahraničí, trvala dva měsíce.
             24:24
             Rychlá jízda jako trestný čin
              Riskantní a rychlá jízda může být vyhodnocena jako trestný čin obecného ohrožení, rozhodl Nejvyšší soud v konkrétní kauze.
              24:40
              Neslyšící dívka začíná slyšet
               Od narození neslyší, do běžného života by ji ale mohl vrátit kochleární implantát. Nutnou operaci podstoupila patnáctiměsíční Emilie před šesti týdny v ostravské fakultní nemocnici. Do pěti let by měla normálně slyšet i mluvit.
               26:36
               Zdražování po intervenci ČNB
                Intervence ČNB dopadne na všechny zákazníky, kteří si rádi dopřávají zahraniční speciality, na rozdíl od prodejců elektroniky se nemohou zásobit předem.
                29:16
                Novoroční projevy prezidentů
                 Po 65 letech v Česku končí tradice novoročních projevů hlavy státu. Prezident Miloš Zeman se rozhodl, že k lidem promluví už 26. 12.
                 31:23
                 Novoroční projevy prezidentů
                  Ukázky projevů.
                  33:56
                  Novoroční projevy prezidentů
                   A zatímco prezidenti ke konci roku připravují své projevy, jejich manželky se ve stejný čas už tradičně zaměřují především na charitu.
                   35:41
                   O VIP SPZ není zájem
                    O tzv. luxusní registrační značky většinou řidiči nemají zájem. Na úřadech, které jim umožňují zvolit si kombinaci čísel, spíš poptávají míň nápadné variace.
                    37:36
                    Travel Service odkoupí podíl v ČSA
                     Společnost Travel Service odkoupí třetinový podíl v Českých aeroliniích. Po Korean Air, kterým zůstane 44 procent akcií, se tak stane druhým největším akcionářem ČSA. Transakci ještě musí schválit ÚOHS.
                     37:55
                     Svědectví z pracovních táborů v KLDR
                      Totalitní režim v Severní Koreji rozšiřuje své pracovní tábory. Největší lágr je už skoro čtyřikrát větší než Osvětim. Dokazují to satelitní snímky, které zveřejnila organizace Amnesty International.
                      39:52
                      Šumava s novým značením
                       Šumavský národní park představil nové graficky sjednocené značení a poutače. Správci se inspirovali ve Skotsku.
                       41:35
                       Demolice paneláku v Kutné Hoře
                        Po padesáti letech se v centru Kutné Hory bourá osmipatrový činžovní dům. Podle památkářů hyzdil pohled na historickou část města a obyvatele taky často trápily plísně a vlhkost.
                        43:20
                        Peníze pro mladé vědce
                         Nejnadanější studenti přírodovědných oborů získali podporu pro další bádání. Od Nadace Jana Horáčka dostalo 18 začínajících vědců dohromady 340 tisíc korun.
                         45:00
                         Sbírka pro zoo
                          Pražská zoo po třech letech uzavřela jedno ze svých sbírkových kont na záchranu ohrožených druhů. Vybranými penězi pomohla například gaviálům.
                          45:36
                          Nová deska Jany Kirschner
                           Slovenská zpěvačka Jana Kirschner vydává novou desku.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           6. prosince 2013

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Headlines — Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Migrace z Běloruska do Polska — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Seniorka zahnala lupiče — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                           19. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                           18. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. června

                           Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                           17. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           16. června

                           Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                           16. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           16. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           15. června

                           Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                           15. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           15. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 6. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám