48 minut

5. prosinec 2013

Obsah dílu

Headlines — Předseda ČSSD jednal se Zemanem — Rozpočet 2014 — Orkán Xaver v Evropě — Orkán Xaver v Evropě — Pokuta za inzerát proti Schwarzenbergovi — Nahrávky ze střelby v Newtonu — Mezinárodní organizace na Ukrajině — Mikulášská nadílka — Odposlechy v kauze Rath u soudu — Spor kvůli tunelu Blanka u rozhodčího soudu — Likvidace nebezpečných hraček — Rychlá jízda jako trestný čin — Neslyšící dívka začíná slyšet — Zdražování po intervenci ČNB — Novoroční projevy prezidentů — Novoroční projevy prezidentů — Novoroční projevy prezidentů — O VIP SPZ není zájem — Travel Service odkoupí podíl v ČSA — Svědectví z pracovních táborů v KLDR — Šumava s novým značením — Demolice paneláku v Kutné Hoře — Peníze pro mladé vědce — Sbírka pro zoo — Nová deska Jany Kirschner

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Předseda ČSSD jednal se Zemanem
   Prezident Zeman připustil, že může odmítnout některé navržené kandidáty do vlády. Zároveň dodal, že v případě referenda o vládě v ČSSD jmenuje Bohuslava Sobotku premiérem nejdříve v lednu.
   05:05
   Rozpočet 2014
    Poslanci zítra začnou v pátek v 1. čtení projednávat státní rozpočet na rok 2014. Česko by se podle něj mělo příští rok zadlužit o dalších 112 mld. korun. ČSSD, ANO a lidovci hodlají rozpočet navržený Rusnokem schválit.
    08:08
    Orkán Xaver v Evropě
     Jedna z nejsilnějších bouří posledních let zasáhla Evropu. Trajekty, železniční spoje i letecká doprava se v částech kontinentu zastavily.
     10:11
     Orkán Xaver v Evropě
      Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
      11:46
      Pokuta za inzerát proti Schwarzenbergovi
       Pražský advokát Vladimír Zavadil má zaplatit pokutu 850 tisíc korun za to, že během prezidentských voleb zadal do novin inzerát, aby lidi nevolili Karla Schwarzenberga.
       14:34
       Nahrávky ze střelby v Newtonu
        V americkém Connecticutu zveřejnili nahrávky z tísňového volání, ve kterých zaměstnanci školy v Newtownu prosí o pomoc. Jejich publikování si nepřály ani rodiny obětí, ani státní zástupce. Soud však dal za pravdu novinářům, že jde o veřejný zájem.
        17:02
        Mezinárodní organizace na Ukrajině
         Na pozadí demonstrací proti ukrajinské vládě začala v Kyjevě schůzka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Přijeli i kritici víkendového tvrdého zásahu proti protestujícím.
         17:22
         Mikulášská nadílka
          Živý vstup redaktorky Terezy Schejbalové
          20:25
          Odposlechy v kauze Rath u soudu
           Už třetí den zaznívají u Krajského soudu v Praze odposlechy z kauzy Rath. Dokazovat mají úplatky a manipulaci s veřejnými zakázkami.
           22:26
           Spor kvůli tunelu Blanka u rozhodčího soudu
            Metrostav se kvůli sporům o financování tunelu Blanka obrátil na rozhodčí soud - žaluje u něj pražský magistrát.
            22:44
            Likvidace nebezpečných hraček
             Skoro 20 tisíc nebezpečných panenek zabavili celníci ve spolupráci s hygieniky. Akce Princezna, zaměřená na hračky dovezené ze zahraničí, trvala dva měsíce.
             24:24
             Rychlá jízda jako trestný čin
              Riskantní a rychlá jízda může být vyhodnocena jako trestný čin obecného ohrožení, rozhodl Nejvyšší soud v konkrétní kauze.
              24:40
              Neslyšící dívka začíná slyšet
               Od narození neslyší, do běžného života by ji ale mohl vrátit kochleární implantát. Nutnou operaci podstoupila patnáctiměsíční Emilie před šesti týdny v ostravské fakultní nemocnici. Do pěti let by měla normálně slyšet i mluvit.
               26:36
               Zdražování po intervenci ČNB
                Intervence ČNB dopadne na všechny zákazníky, kteří si rádi dopřávají zahraniční speciality, na rozdíl od prodejců elektroniky se nemohou zásobit předem.
                29:16
                Novoroční projevy prezidentů
                 Po 65 letech v Česku končí tradice novoročních projevů hlavy státu. Prezident Miloš Zeman se rozhodl, že k lidem promluví už 26. 12.
                 31:23
                 Novoroční projevy prezidentů
                  Ukázky projevů.
                  33:56
                  Novoroční projevy prezidentů
                   A zatímco prezidenti ke konci roku připravují své projevy, jejich manželky se ve stejný čas už tradičně zaměřují především na charitu.
                   35:41
                   O VIP SPZ není zájem
                    O tzv. luxusní registrační značky většinou řidiči nemají zájem. Na úřadech, které jim umožňují zvolit si kombinaci čísel, spíš poptávají míň nápadné variace.
                    37:36
                    Travel Service odkoupí podíl v ČSA
                     Společnost Travel Service odkoupí třetinový podíl v Českých aeroliniích. Po Korean Air, kterým zůstane 44 procent akcií, se tak stane druhým největším akcionářem ČSA. Transakci ještě musí schválit ÚOHS.
                     37:55
                     Svědectví z pracovních táborů v KLDR
                      Totalitní režim v Severní Koreji rozšiřuje své pracovní tábory. Největší lágr je už skoro čtyřikrát větší než Osvětim. Dokazují to satelitní snímky, které zveřejnila organizace Amnesty International.
                      39:52
                      Šumava s novým značením
                       Šumavský národní park představil nové graficky sjednocené značení a poutače. Správci se inspirovali ve Skotsku.
                       41:35
                       Demolice paneláku v Kutné Hoře
                        Po padesáti letech se v centru Kutné Hory bourá osmipatrový činžovní dům. Podle památkářů hyzdil pohled na historickou část města a obyvatele taky často trápily plísně a vlhkost.
                        43:20
                        Peníze pro mladé vědce
                         Nejnadanější studenti přírodovědných oborů získali podporu pro další bádání. Od Nadace Jana Horáčka dostalo 18 začínajících vědců dohromady 340 tisíc korun.
                         45:00
                         Sbírka pro zoo
                          Pražská zoo po třech letech uzavřela jedno ze svých sbírkových kont na záchranu ohrožených druhů. Vybranými penězi pomohla například gaviálům.
                          45:36
                          Nová deska Jany Kirschner
                           Slovenská zpěvačka Jana Kirschner vydává novou desku.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           6. prosinec 2013

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           13. srpen

                           Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                           13. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           13. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           13. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           12. srpen

                           Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                           12. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           12. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           12. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                           11. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           11. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám