Události

3. listopad 2013

44 minut

3. listopad 2013

Obsah dílu

Headlines — Podrobnosti lánské schůzky — Podpora Bohuslavu Sobotkovi — Rozloučení s Tadeuszem Mazowieckim — Co je projev poslance? — Rozparcelovaná země — Bytové domy a sklady — Projekt Férová škola — Mariánský sloup na Staroměstském náměstí — Zavraždění novináři v Mali — John Kerry v Egyptě — Cukrová řepa — Zkoumání nápojů — Tichý asfalt versus klasický povrch — EU proti igelitovým taškám — Obchodníci se připravují na Vánoce — Prodej předmětů spojených s holocaustem — Havárie trajektu u Thajska — Alkoholismus mezi ženami — Ohřev vody elektřinou zdraží — Příroda v mateřských školách — Testování ultralehké stíhačky

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Podrobnosti lánské schůzky
   Týden po utajovaném povolebním setkání špiček sociální demokracie a Miloše Zemana v Lánech vycházejí na povrch další podrobnosti. Podle jednoho z účastníků - místopředsedy Milana Chovance - jednání inicioval jihomoravský hejtman Michal Hašek.
   02:45
   Podpora Bohuslavu Sobotkovi
    Pozice šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky mezitím ve straně sílí. Už včera získal podporu od krajských organizací v Plzeňskem kraji a na Vysočině.
    05:55
    Rozloučení s Tadeuszem Mazowieckim
     Tisíce Poláků se naposledy rozloučily s Tadeuszem Mazowieckim. Katolický disident, jeden z vůdců Solidarity a první nekomunistický premiér, patří mezi nejvýraznější osobnosti novodobé polské historie.
     08:17
     Co je projev poslance?
      Kauza kolem trojice exposlanců ODS otevřela otázku, co všechno je chráněný projev poslance.
      10:30
      Rozparcelovaná země
       Každý den se v Česku zastaví asi šest hektarů půdy. A dalšímu ztenčování zemědělského půdního fondu nezabránily ani vyšší poplatky, které hradí developeři, když chtějí stavět na úrodné půdě.
       12:47
       Bytové domy a sklady
        Nejvíc zemědělské půdy zmizí kvůli stavbě bytových domů a skladových center.
        17:03
        Projekt Férová škola
         Spravedlivé prostředí pro všechny děti - nehledě na rasu, tělesný nebo mentální handicap. Takové školy už šest let oceňuje projekt Férová škola.
         17:05
         Mariánský sloup na Staroměstském náměstí
          Dnes je to přesně pětadevadesát let, co na pražském Staroměstském náměstí nestojí barokní Mariánský sloup.
          19:20
          Zavraždění novináři v Mali
           Francie je pobouřená vraždou dvou rozhlasových reportérů na severu Mali.
           21:15
           John Kerry v Egyptě
            Den před soudem se svrženým islamistickým prezidentem Mursím přijel do Egypta americký ministr zahraničí John Kerry.
            21:33
            Cukrová řepa
             Cukrová řepa se ve velkém vrací na česká pole. Po dramatickém propadu v jejím pěstování, který způsobila cukerná reforma Evropské unie, ji zemědělci opět začínají sázet.
             23:12
             Zkoumání nápojů
              Na katedře chemické fyziky a optiky vyvinuli přístroj, který může pomoci třeba výrobcům piva nebo vína. Přes stěnu zavřené láhve dokáže zkontrolovat, jestli je obsah ještě poživatelný.
              24:58
              Tichý asfalt versus klasický povrch
               Na tuzemských silnicích je to stále častější souboj. Nový typ asfaltu s příměsí gumy, který pohlcuje hluk projíždějících automobilů, je už na 30 úsecích silnic.
               26:50
               EU proti igelitovým taškám
                Brusel chce bojovat proti nadbytečnému používání igelitových tašek. V unii plánuje zavést jednotná pravidla, aby se jejich spotřeba v obchodech snížila.
                29:17
                Obchodníci se připravují na Vánoce
                 Obchodníci už se začínají připravovat na Vánoce. I když do nich zbývá 51 dnů, už teď plní sklady, chystají vánoční výzdobu a uklízejí.
                 33:50
                 Prodej předmětů spojených s holocaustem
                  Aukční server eBay stáhl inzeráty, které nabízely předměty spojené s holocaustem. Třeba oblečení nebo kufry vězňů zemřelých v koncentračních táborech.
                  35:19
                  Havárie trajektu u Thajska
                   U thajského turistického letoviska Pattaya havaroval přeplněný trajekt. Nejmíň šest lidí se utopilo.
                   35:36
                   Alkoholismus mezi ženami
                    Třináct procent žen má v tuzemsku problém s alkoholem. V Havířově teď zkoušejí pilotní projekt: těm, které absolvovaly ústavní léčbu, má pomoci vrátit se do společnosti.
                    37:13
                    Ohřev vody elektřinou zdraží
                     Až 3 tisíce si za elektřinu letos připlatí každá česká domácnost, která s ní ohřívá i vodu. Kvůli vyšší spotřebě totiž platí víc na obnovitelné zdroje.
                     39:15
                     Příroda v mateřských školách
                      Vrátit děti do přírody, rozvíjet jejich tvořivost a umožnit jim pohyb venku. Nadace Proměny toho chce dosáhnout přestavbou zahrad v mateřských školách na přírodní parky.
                      41:19
                      Testování ultralehké stíhačky
                       Jedinečná ultralehká stíhačka, která vzniká na pražském ČVUT jako studentská práce, prošla prvními ostrými testy motoru. Skupina doktorandů stroj poprvé pověsila do aerodynamického tunelu a v něm simulovala let.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       4. listopad 2013

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       27. květen

                       Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                       27. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       27. 5. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       26. květen

                       Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                       26. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       26. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       26. 5. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       25. květen

                       Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                       25. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       25. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       25. 5. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám