44 minut

3. listopadu 2013

Obsah dílu

Headlines — Podrobnosti lánské schůzky — Podpora Bohuslavu Sobotkovi — Rozloučení s Tadeuszem Mazowieckim — Co je projev poslance? — Rozparcelovaná země — Bytové domy a sklady — Projekt Férová škola — Mariánský sloup na Staroměstském náměstí — Zavraždění novináři v Mali — John Kerry v Egyptě — Cukrová řepa — Zkoumání nápojů — Tichý asfalt versus klasický povrch — EU proti igelitovým taškám — Obchodníci se připravují na Vánoce — Prodej předmětů spojených s holocaustem — Havárie trajektu u Thajska — Alkoholismus mezi ženami — Ohřev vody elektřinou zdraží — Příroda v mateřských školách — Testování ultralehké stíhačky

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Podrobnosti lánské schůzky
   Týden po utajovaném povolebním setkání špiček sociální demokracie a Miloše Zemana v Lánech vycházejí na povrch další podrobnosti. Podle jednoho z účastníků - místopředsedy Milana Chovance - jednání inicioval jihomoravský hejtman Michal Hašek.
   02:45
   Podpora Bohuslavu Sobotkovi
    Pozice šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky mezitím ve straně sílí. Už včera získal podporu od krajských organizací v Plzeňskem kraji a na Vysočině.
    05:55
    Rozloučení s Tadeuszem Mazowieckim
     Tisíce Poláků se naposledy rozloučily s Tadeuszem Mazowieckim. Katolický disident, jeden z vůdců Solidarity a první nekomunistický premiér, patří mezi nejvýraznější osobnosti novodobé polské historie.
     08:17
     Co je projev poslance?
      Kauza kolem trojice exposlanců ODS otevřela otázku, co všechno je chráněný projev poslance.
      10:30
      Rozparcelovaná země
       Každý den se v Česku zastaví asi šest hektarů půdy. A dalšímu ztenčování zemědělského půdního fondu nezabránily ani vyšší poplatky, které hradí developeři, když chtějí stavět na úrodné půdě.
       12:47
       Bytové domy a sklady
        Nejvíc zemědělské půdy zmizí kvůli stavbě bytových domů a skladových center.
        17:03
        Projekt Férová škola
         Spravedlivé prostředí pro všechny děti - nehledě na rasu, tělesný nebo mentální handicap. Takové školy už šest let oceňuje projekt Férová škola.
         17:05
         Mariánský sloup na Staroměstském náměstí
          Dnes je to přesně pětadevadesát let, co na pražském Staroměstském náměstí nestojí barokní Mariánský sloup.
          19:20
          Zavraždění novináři v Mali
           Francie je pobouřená vraždou dvou rozhlasových reportérů na severu Mali.
           21:15
           John Kerry v Egyptě
            Den před soudem se svrženým islamistickým prezidentem Mursím přijel do Egypta americký ministr zahraničí John Kerry.
            21:33
            Cukrová řepa
             Cukrová řepa se ve velkém vrací na česká pole. Po dramatickém propadu v jejím pěstování, který způsobila cukerná reforma Evropské unie, ji zemědělci opět začínají sázet.
             23:12
             Zkoumání nápojů
              Na katedře chemické fyziky a optiky vyvinuli přístroj, který může pomoci třeba výrobcům piva nebo vína. Přes stěnu zavřené láhve dokáže zkontrolovat, jestli je obsah ještě poživatelný.
              24:58
              Tichý asfalt versus klasický povrch
               Na tuzemských silnicích je to stále častější souboj. Nový typ asfaltu s příměsí gumy, který pohlcuje hluk projíždějících automobilů, je už na 30 úsecích silnic.
               26:50
               EU proti igelitovým taškám
                Brusel chce bojovat proti nadbytečnému používání igelitových tašek. V unii plánuje zavést jednotná pravidla, aby se jejich spotřeba v obchodech snížila.
                29:17
                Obchodníci se připravují na Vánoce
                 Obchodníci už se začínají připravovat na Vánoce. I když do nich zbývá 51 dnů, už teď plní sklady, chystají vánoční výzdobu a uklízejí.
                 33:50
                 Prodej předmětů spojených s holocaustem
                  Aukční server eBay stáhl inzeráty, které nabízely předměty spojené s holocaustem. Třeba oblečení nebo kufry vězňů zemřelých v koncentračních táborech.
                  35:19
                  Havárie trajektu u Thajska
                   U thajského turistického letoviska Pattaya havaroval přeplněný trajekt. Nejmíň šest lidí se utopilo.
                   35:36
                   Alkoholismus mezi ženami
                    Třináct procent žen má v tuzemsku problém s alkoholem. V Havířově teď zkoušejí pilotní projekt: těm, které absolvovaly ústavní léčbu, má pomoci vrátit se do společnosti.
                    37:13
                    Ohřev vody elektřinou zdraží
                     Až 3 tisíce si za elektřinu letos připlatí každá česká domácnost, která s ní ohřívá i vodu. Kvůli vyšší spotřebě totiž platí víc na obnovitelné zdroje.
                     39:15
                     Příroda v mateřských školách
                      Vrátit děti do přírody, rozvíjet jejich tvořivost a umožnit jim pohyb venku. Nadace Proměny toho chce dosáhnout přestavbou zahrad v mateřských školách na přírodní parky.
                      41:19
                      Testování ultralehké stíhačky
                       Jedinečná ultralehká stíhačka, která vzniká na pražském ČVUT jako studentská práce, prošla prvními ostrými testy motoru. Skupina doktorandů stroj poprvé pověsila do aerodynamického tunelu a v něm simulovala let.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       4. listopadu 2013

                       Přehled dílů

                       8329 dostupných
                       Stopáž53 minut

                       23. července

                       Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                       23. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž53 minut

                       23. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       22. července

                       Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                       22. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       22. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                       21. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                       20. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       19. července

                       Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                       19. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       19. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám