49 minut

26. srpen 2013

Obsah dílu

Headlines — Volební kampaň ve znamení daní — Zájem o Václava Klause — Dramatická situace v Sýrii — Setkání velvyslanců a konzulů v ČR — Obvinění kvůli sobotním demonstracím — Výrazný pokles počtu exekucí — Účet za gripeny — Pokuty pro černé pasažéry — Dražší mléko — Nárůst kriminality po amnestii — Sezona v Národním začala — Soud s Po Si-lajem — Vypouštění úhořů — Rázně proti bolševníku — Posilovna pod širým nebem — Portréty Boba Dylana

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  00:41
  Volební kampaň ve znamení daní
   Politické strany budou mít na kampaň před volbami jen dva měsíce. Většina proto tento nebo příští týden dokončí program, s kterým bude chtít bojovat o přízeň voličů.
   06:19
   Zájem o Václava Klause
    O bývalého prezidenta Václava Klause je v těchto dnech enormní zájem. Vyjednává s ním například šéfka Suverenity Jana Bobošíková.
    12:00
    Dramatická situace v Sýrii
     Kvůli podezření z chemického útoku Spojené státy a jejich spojenci stále intenzivněji zvažují vojenský zásah.
     14:27
     Setkání velvyslanců a konzulů v ČR
      Komplikovaná politická situace v Česku má podle Jiřího Rusnoka dopad na obraz naší země v zahraničí. Premiér v demisi to přiznal na každoroční poradě velvyslanců.
      16:51
      Obvinění kvůli sobotním demonstracím
       Živý vstup Venduly Horníkové.
       19:34
       Výrazný pokles počtu exekucí
        Exekucí v Česku výrazně ubývá. V prvním pololetí jich bylo zahájeno přes 300 tisíc. V porovnání s loňskem jde bezmála o třetinový pokles.
        21:58
        Účet za gripeny
         Současná vláda neuzavře novou smlouvu na pronájem gripenů. Se Švédskem ale bude dál vyjednávat.
         24:11
         Pokuty pro černé pasažéry
          Černí pasažéři, které odhalí revizor v hromadné dopravě, si od září v mnoha městech připlatí. Pokuty podraží například v Brně, Ostravě nebo Olomouci.
          26:16
          Dražší mléko
           Mléko a mléčné výrobky v obchodech zdražují - třeba máslo je nejdražší za 5 let. Chovatelé krav za ně ale přesto nedostávají tolik, kolik by si představovali.
           28:47
           Nárůst kriminality po amnestii
            Po letech poklesu v Česku opět roste kriminalita. Přibývá kapesních krádeží, vloupání do bytů nebo loupeží v obchodech. A podle policie za to může hlavně lednová amnestie Václava Klause.
            35:33
            Sezona v Národním začala
             Národní divadlo zahájilo svou 131. sezonu a Jan Burian se už definitivně stal jeho ředitelem.
             37:32
             Soud s Po Si-lajem
              Přísný trest žádá žalobce pro prominentního čínského politika Po Si-laje obviněného z korupce a zneužití moci.
              39:20
              Vypouštění úhořů
               Rybáři z Malé Skály vysadili do Jizery úhoře. Tento dravec je totiž v Evropě kriticky ohrožený.
               41:32
               Rázně proti bolševníku
                Rekordní sumu, přes sto milionů korun, zaplatí z dotací Karlovarský kraj za boj s nebezpečnou rostlinou zvanou bolševník.
                43:44
                Posilovna pod širým nebem
                 Velké oblibě se v ukrajinském Kyjevě těší místo zvané Kačalka - veřejná posilovna pod širým nebem. Před 40 lety ji ze starého železa postavili boxeři a kulturisté.
                 46:04
                 Portréty Boba Dylana
                  Muzikant Bob Dylan coby malíř - portrétista. Londýnská National Portrait Gallery vystavuje jeho nové plátna.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž48 minut
                  Další díl
                  27. srpen 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž55 minut

                  28. únor

                  Headlines — Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                  28. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  28. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  28. 2. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  27. únor

                  Headlines — Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                  27. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  27. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  27. 2. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  26. únor

                  Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Jednání zástupců vlády, firem a zaměstnanců — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                  26. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  26. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  26. 2. 2024 na ČT24
                  Stopáž51 minut

                  25. únor

                  Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                  25. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž51 minut

                  25. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  25. 2. 2024 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  24. únor

                  Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                  24. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  24. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  24. 2. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám