48 minut

26. srpen 2013

Obsah dílu

Headlines — Volební kampaň ve znamení daní — Zájem o Václava Klause — Dramatická situace v Sýrii — Setkání velvyslanců a konzulů v ČR — Obvinění kvůli sobotním demonstracím — Výrazný pokles počtu exekucí — Účet za gripeny — Pokuty pro černé pasažéry — Dražší mléko — Nárůst kriminality po amnestii — Sezona v Národním začala — Soud s Po Si-lajem — Vypouštění úhořů — Rázně proti bolševníku — Posilovna pod širým nebem — Portréty Boba Dylana

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  00:41
  Volební kampaň ve znamení daní
   Politické strany budou mít na kampaň před volbami jen dva měsíce. Většina proto tento nebo příští týden dokončí program, s kterým bude chtít bojovat o přízeň voličů.
   06:19
   Zájem o Václava Klause
    O bývalého prezidenta Václava Klause je v těchto dnech enormní zájem. Vyjednává s ním například šéfka Suverenity Jana Bobošíková.
    12:00
    Dramatická situace v Sýrii
     Kvůli podezření z chemického útoku Spojené státy a jejich spojenci stále intenzivněji zvažují vojenský zásah.
     14:27
     Setkání velvyslanců a konzulů v ČR
      Komplikovaná politická situace v Česku má podle Jiřího Rusnoka dopad na obraz naší země v zahraničí. Premiér v demisi to přiznal na každoroční poradě velvyslanců.
      16:51
      Obvinění kvůli sobotním demonstracím
       Živý vstup Venduly Horníkové.
       19:34
       Výrazný pokles počtu exekucí
        Exekucí v Česku výrazně ubývá. V prvním pololetí jich bylo zahájeno přes 300 tisíc. V porovnání s loňskem jde bezmála o třetinový pokles.
        21:58
        Účet za gripeny
         Současná vláda neuzavře novou smlouvu na pronájem gripenů. Se Švédskem ale bude dál vyjednávat.
         24:11
         Pokuty pro černé pasažéry
          Černí pasažéři, které odhalí revizor v hromadné dopravě, si od září v mnoha městech připlatí. Pokuty podraží například v Brně, Ostravě nebo Olomouci.
          26:16
          Dražší mléko
           Mléko a mléčné výrobky v obchodech zdražují - třeba máslo je nejdražší za 5 let. Chovatelé krav za ně ale přesto nedostávají tolik, kolik by si představovali.
           28:47
           Nárůst kriminality po amnestii
            Po letech poklesu v Česku opět roste kriminalita. Přibývá kapesních krádeží, vloupání do bytů nebo loupeží v obchodech. A podle policie za to může hlavně lednová amnestie Václava Klause.
            35:33
            Sezona v Národním začala
             Národní divadlo zahájilo svou 131. sezonu a Jan Burian se už definitivně stal jeho ředitelem.
             37:32
             Soud s Po Si-lajem
              Přísný trest žádá žalobce pro prominentního čínského politika Po Si-laje obviněného z korupce a zneužití moci.
              39:20
              Vypouštění úhořů
               Rybáři z Malé Skály vysadili do Jizery úhoře. Tento dravec je totiž v Evropě kriticky ohrožený.
               41:32
               Rázně proti bolševníku
                Rekordní sumu, přes sto milionů korun, zaplatí z dotací Karlovarský kraj za boj s nebezpečnou rostlinou zvanou bolševník.
                43:44
                Posilovna pod širým nebem
                 Velké oblibě se v ukrajinském Kyjevě těší místo zvané Kačalka - veřejná posilovna pod širým nebem. Před 40 lety ji ze starého železa postavili boxeři a kulturisté.
                 46:04
                 Portréty Boba Dylana
                  Muzikant Bob Dylan coby malíř - portrétista. Londýnská National Portrait Gallery vystavuje jeho nové plátna.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž48 minut
                  Další díl
                  27. srpen 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž50 minut

                  14. srpen

                  Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                  14. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  14. srpen

                  Ve znakovém jazyce

                  14. 8. 2022 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  13. srpen

                  Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                  13. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  13. srpen

                  Ve znakovém jazyce

                  13. 8. 2022 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  12. srpen

                  Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                  12. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  12. srpen

                  Ve znakovém jazyce

                  12. 8. 2022 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám