Události

21. červenec 2013

44 minut

21. červenec 2013

Obsah dílu

Stíhání poslanců z kauzy Nagyová — Vazební podmínky — Nový král Belgie — O podpoře vlády v Lánech — Riziko požárů — Po stopách válečných kamarádů — Výročí chovů slonů — Fond na snížení státního dluhu — Tragický víkend na silnicích — Rozpory o nápisy v Karlových Varech — Protiteroristické odpadkové koše — Podvodné internetové slevy — Zdražování léků — Vývoj nových léčiv — Odpočinek na dovolené? — Bourání školní jídelny kvůli azbestu — Výročí atomových aktivistů — Příroda - nekonečná inspirace vědy

Části dílu

00:34
Stíhání poslanců z kauzy Nagyová
  V kauze tří obviněných exposlanců ODS se schyluje k dalšímu zásadnímu zlomu. Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan dnes v Otázkách Václava Moravce řekl, že nejvyšší žalobce kvůli imunitě nejspíš zastaví jejich trestní stíhání.
  04:23
  Vazební podmínky
   Přestože se v kauze Nagyová už podezřelí vyšetřují na svobodě, ve vazbě strávili zhruba měsíc. A znovu se začalo mluvit o podmínkách takového zadržení.
   06:58
   Nový král Belgie
    Belgie má nového krále. Oblíbeného Alberta II. vystřídal prvorozený syn princ Filip. Jeho hlavním úkolem bude najít společnou řeč pro rozhádané Vlámy a Valony. To se jeho otci v době sílícího separatismu dosud dařilo.
    09:32
    O podpoře vlády v Lánech
     Prezident Miloš Zeman dnes odstartoval v Lánech sérii rozhovorů s předsedy poslaneckých klubů. Hlavním tématem je podpora úřednické vlády Jiřího Rusnoka.
     15:20
     Riziko požárů
      Meteorologové kvůli suchu rozšířili varování před požáry. Od dnešního dopoledne až do odvolání platí v celé České republice s výjimkou hor. Půda je nejvíce vyprahlá na severu Čech a na jižní Moravě.
      16:32
      Po stopách válečných kamarádů
       Americký válečný hrdina se vrátil do Severní Koreje, aby našel ostatky padlého kamaráda - historicky prvního černošského pilota amerického námořnictva.
       18:57
       Výročí chovů slonů
        Už 80 let chová pražská zoo slony. Připomněla to programem pro návštěvníky. Včetně nejnovějšího přírůstku, v únoru narozené Sity, se v pražské zoo vystřídalo už 22 slonů.
        21:12
        Fond na snížení státního dluhu
         Do fondu na snížení státního dluhu, který nechal zřídit prezident Miloš Zeman, za první měsíc existence dorazilo 150 tisíc korun. Kromě hlavy státu do něj přispělo několik desítek lidí, řada z nich chce posílat peníze pravidelně.
         22:58
         Tragický víkend na silnicích
          Od pátku na nich zemřelo nejméně 12 lidí - to je zatím vůbec nejhorší víkendová bilance od začátku roku.
          23:42
          Rozpory o nápisy v Karlových Varech
           Už nejen ruské, ale i německé nápisy budí v Karlových Varech emoce. Magistrát dostal petici od Sdružení obětí nacismu. Nelíbí se mu název Becherplatz na opravené budově bývalé likérky.
           25:26
           Protiteroristické odpadkové koše
            Tuzemští vědci vyvinuli protiteroristické odpadkové koše, které vydrží výbuch trhaviny. Speciální nádoby už mají za sebou zkoušky Českého úřadu pro kontrolu zbraní a střeliva.
            27:22
            Podvodné internetové slevy
             Podvodníků, kteří nabízejí na internetu slevy, stále přibývá. Na stránce Bloklist.cz, kde se hříšníci objevují, jich je už přes 200.
             29:17
             Zdražování léků
              7 a půl miliardy korun - tolik utratili podle čerstvých dat loni obyvatelé Česka za léky a zdravotnické prostředky jako třeba náplasti nebo teploměry.
              32:22
              Vývoj nových léčiv
               Do vývoje nových léčiv už farmaceutické firmy v Česku investují už přes miliardu korun ročně. Než se dostane nový lék na trh, trvá to v průměru deset až patnáct let.
               34:24
               Odpočinek na dovolené?
                Odpočinout si alespoň na dovolené - pro stále více lidí nereálná představa. Moderní technologie a neustálý kontakt s prací způsobují, že z rekreace se vrací odpočatá pouze necelá třetina Čechů.
                36:27
                Bourání školní jídelny kvůli azbestu
                 Bývalou školní jídelnu v centru Jeseníku zahalily tmavé plachty. Čeká ji demolice. Kvůli azbestu ale nařídili hygienici přísná bezpečnostní opatření.
                 37:59
                 Výročí atomových aktivistů
                  Evropská unie chce podporovat jádro. Na podzim zveřejní návrh, který umožní členským zemím subvencovat stavbu atomových elektráren podobně jako obnovitelné zdroje.
                  40:40
                  Příroda - nekonečná inspirace vědy
                   Nová publikace přibližuje, jak se třeba ledňáček stal předlohou pro japonské rychlovlaky. Kniha představuje stále populárnější vědní obor s názvem bionika, který si za vzor bere živé organismy.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž48 minut
                   Další díl
                   22. červenec 2013

                   Přehled dílů

                   Stopáž50 minut

                   21. květen

                   Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                   Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   21. květen

                   Ve znakovém jazyce

                   Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   20. květen

                   Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                   Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   20. květen

                   Ve znakovém jazyce

                   Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   19. květen

                   Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                   Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   19. květen

                   Ve znakovém jazyce

                   Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám