Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Slavnosti ve Velehradě

Ve Velehradě vrcholí největší církevní oslavy roku - kulaté výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Z místa živě Jakub Železný.

Nové jméno v Rusnokově vládě

Do vlády Jiřího Rusnoka přibylo další jméno: ministrem životního prostředí se stane dosavadní náměstek resortu Tomáš Podivínský.

Střelba v Egyptě

Egyptští vojáci zastřelili nejmíň tři demonstranty u kasáren republikánské gardy - na místě, kde drží svrženého prezidenta Mursího.

Premiéra filmu Revival

První projekce pro filmaře a novináře proběhla už ráno a dorazili na ni i samotní herci, kteří viděli film poprvé v kompletní podobě.

Rozsudek v kauze MUS

Bývalí manažeři Mostecké uhelné společnosti budou čekat na rozhodnutí švýcarského soudu tři měsíce a týden. Rozsudek bude znám až 10. října.

Úplná uzavírka D1

Na 14 hodin se dnes v noci zastaví provoz na dálnici, bourat se bude celkem šest nadjezdů.

Přípravy bourání

Na mostech se strhávají svodidla, demontuje zábradlí, a aby byl most lehčí, musel se odstranit asfalt. Naváží se štěrkové lože - do něj můžou zbytky mostu padat a nezničí dálnici.

Čištění řeky Malše

Řeku Malši v Českých Budějovicích museli vyčistit potápěči. Její koryto bylo po záplavách plné dřeva a železného šrotu.

Nové fastfoodové řetězce v ČR

Na český trh se chystají nové řetězce fast foodů. Třeba druhý největší na světě, který se specializuje na kuřata. Majitelé nadnárodních řetězců teď hledají partnery.

Gott for People

Na Rock for People vystoupil Karel Gott. Podle fanoušků to bylo jedno z nejlepších festivalových vystoupení letošního ročníku.

Dětské tábory

Desítky tisíc dětí jsou právě teď na letních táborech. Na kontroly se tam vydali taky hygienici a úředníci MŠMT. První zajímá hlavně ubytování a stravování dětí. Ty druhé - jak tábory fungují.

Zaměstnání: táborový vedoucí

Letní tábory samozřejmě nemohly fungovat bez vedoucích. Dětem obětují nejenom svůj čas, ale i část dovolené. Právě z jejich koníčku chce teď MŠMT udělat oficiální kvalifikaci.

Dovolená podle Belgičanů

Chorvatsko, Slovensko a Itálie - země, kam Češi vyrážejí na dovolenou nejčastěji. Jak tráví prázdniny lidé jinde ve světě - tak přesně to sleduje náš víkendový seriál.

Mladí nezaměstnaní

Několik měsíců nebo i dva roky bez práce - zkušenost, kterou má stále víc mladých Čechů. Nejhůř jsou na tom vysokoškoláci: zaměstnání hledá třetina z nich.

Začleňování menšin

Začleňování Romů do většinové společnosti se daří. Proces je ale omezený a pomalý. Výhrady Evropské komise potvrzují i neziskové organizace v Česku.

Otevření symbolu svobody v NY

New York otevřel po necelém roce oprav sochu Svobody. Jeden ze symbolů města, dar Francie z konce devatenáctého století, v říjnu poničil hurikán Sandy.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2013
 P ST