45 minut

22. června 2013

Obsah dílu

Headlines — Sobotní politická jednání — Rostislav Pilc: nový šéf tajné služby — Protesty v Duchcově — Hon na Snowdena — Přes Moravu se v noci na dnešek přehnala vlna bouřek — Zálezlice po povodních — Zbraně pro syrské povstalce — Letní shakespearovské slavnosti — Léčba rakoviny jater — Lidé v Olbramovicích na Benešovsku zablokovali dopravu — Boj s komáry na Třeboňsku pokračuje — Svědectví v případu Dahlgrena — První odjezdy na dovolenou — Ceny nemovistostí — Byty jako ubytování pro turisty — Nosiči v Krkonoších — Sto let od narození Jana Kubiše — Budoucnost počítačů — Záplavy v Indii — Fenomén Jaromír Jágr

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Sobotní politická jednání
   Prezident Miloš Zeman dnes spustil druhé kolo vyjednávání o nové vládě. Tentokrát s levicovými stranami.
   10:48
   Rostislav Pilc: nový šéf tajné služby
    Další linka vyšetřování celé aféry míří k Vojenskému zpravodajství. Brigádní generál Rostislav Pilc považuje skandál jen za osobní selhání bývalého ředitele Milana Kovandy a jeho podřízeného Jana Pohůnka.
    13:00
    Protesty v Duchcově
     V Duchcově na Teplicku zasahovala odpoledne policie proti pravicovým radikálům. Vzduchem létaly kameny a lahve.
     14:38
     Hon na Snowdena
      Spojené státy zahájily hon na Edwarda Snowadena, bývalého pracovníka CIA, který vyzradil přísně tajné informace o sledovacím programu PRISM.
      16:32
      Přes Moravu se v noci na dnešek přehnala vlna bouřek
       Živý vstup Martiny Tlachové.
       17:58
       Zálezlice po povodních
        Povodeň v Zálezlicích připomínají už jenom otevřená okna. Domy se totiž stále vysoušejí.
        19:32
        Zbraně pro syrské povstalce
         Syrští povstalci potvrdili, že dostali dodávky nových zbraní ze zahraničí
         21:32
         Letní shakespearovské slavnosti
          Letní shakespearovské slavnosti na Pražském hradě zahájí Sen noci svatojánské - hra, která před 23 lety jejich tradici založila.
          23:50
          Léčba rakoviny jater
           Čeští lékaři zavádějí novinku v léčbě rakoviny jater. Nádory ozařují zevnitř.
           25:44
           Lidé v Olbramovicích na Benešovsku zablokovali dopravu
            Protestovali tak proti tomu, že okolo obce ještě není vybudovaný obchvat - i přesto, že je v plánu už několik let.
            26:04
            Boj s komáry na Třeboňsku pokračuje
             nepříjemným důsledkem povodní na Třeboňsku jsou komáři. Kalamitní stav ale zatím odvrátili opakované postřky. pomocí vrtulníku ošetřily přes 100 hektarů plochy.
             27:44
             Svědectví v případu Dahlgrena
              Podivné chování Kevina Dahlgrena - hlavního podezřelého v případu čtyřnásobné vraždy, která se stala přesně před měsícem v Brně. Noc před činem prý kolem domu pobíhal s nožem.
              30:29
              První odjezdy na dovolenou
               Přestože prázdniny začínají za týden, letiště i autobusy byly už dnes plné lidí mířících na dovolenou.
               32:30
               Ceny nemovistostí
                Historicky nejlevnější hypotéky a poslední měsíce levných domů a bytů. Česká národní banka teď: vydala zprávu, která je užitečná pro všechny, kdo zvažují změny vlastního bydlení.
                35:41
                Byty jako ubytování pro turisty
                 Do Česka taky míří nový trend - krátkodobé pronajímání bytů turistům. Počet Čechů, kteří si takto přivydělávají, roste o stovky ročně.
                 37:33
                 Nosiči v Krkonoších
                  Do Krkonoš se znovu vrátili nosiči. Tradiční řemeslo, které z nejvyšších českých hor před půl stoletím zmizelo, dnes provozuje jen pár nadšenců, a dokonce v něm soutěží.
                  39:15
                  Sto let od narození Jana Kubiše
                   V Dolních Vilémovicích na Vysočině si dnes připomněli sto let od narození Jana Kubiše.
                   39:35
                   Budoucnost počítačů
                    Rychlejší, menší a energeticky úspornější - takové by mohly být počítače blízké budoucnosti. K jejich převratným proměnám výrazně přispívají i čeští vědci.
                    40:14
                    Záplavy v Indii
                     Indická armáda se dál pokouší evakuovat na 40 tisíc lidí odříznutých bleskovými povodněmi a sesuvy v podhůří Himaláje.
                     40:36
                     Fenomén Jaromír Jágr
                      Za několik hodin se hraje další zápas finále Stanleyova poháru mezi Bostonem a Chicagem. Pokud by Boston zvítězil, dělilo by Jaromíra Jágra jen jedno utkákní od zisku třetího poháru v kariéře.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž45 minut
                      Další díl
                      23. června 2013

                      Přehled dílů

                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                      19. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      19. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      18. května

                      Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                      18. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      18. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      18. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      17. května

                      Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                      17. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      17. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      17. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      16. května

                      Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                      16. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      16. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      16. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      15. května

                      Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                      15. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      15. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      15. 5. 2024 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám