10. červen 2013

Obsah dílu

Další hrozba povodní — Mimořádný režim vodních nádrží — Rozhodnutí krizových štábů — Povodeň a krádeže — Úklid a další obavy — Druhá povodňová vlna v Hoříně — Jak funguje vyplavená rodina? — Uhlobaron Koláček před sousedm — Rekvalifikace nezaměstnaných — Průzkum ke kauze Putna — Výjimečné činy — Zemědělci vyčíslují škody — Nálet komárů — Úlevy podnikatelům a firmám — Tisíciletá voda v Magdeburgu — Konec maturitního maratonu — Sledování hovorů v USA — Dělníci dnes na dálnici D1 pokračovali v likvidaci prvního nadjezdu — Připomínka židovských transportů

Části dílu

00:47
Další hrozba povodní
  Dvacetitisícová pokuta a 24 hodin v cele hrozí všem, kdo se vydají na rozbouřené řeky. Ústřední povodňová komise i krizový štáb zakázaly plavby všude, kde platí druhý a třetí stupeň - a takových míst během dne zase přibylo.
  04:27
  Mimořádný režim vodních nádrží
   Vltavská kaskáda má dost volného prostoru a na další deště je připravená - ministerstvo zemědělství i Povodí Vltavy znovu odmítly výtky, že se odpouštělo pozdě.
   06:21
   Rozhodnutí krizových štábů
    Ministerstva vyhlásila první dotační programy, které mají obcím i lidem usnadnit likvidaci následků a pomoct s obnovou bydlení.
    08:53
    Povodeň a krádeže
     Opuštěné ulice a domy jsou návnadou pro povodňové zloděje. Václavu Valsovi ze zmíněné obce Kly nedaleko Mělníku sebrali zemědělské stroje, nářadí a vybavení za desítky tisíc korun.
     10:47
     Úklid a další obavy
      Po celé republice neustává úklid po povodni. Někde sotva začal - jinde už mají vyplavení nejhorší práci za sebou.
      13:50
      Druhá povodňová vlna v Hoříně
       Na Mělnicku hladina řek postupně klesá. Několik obcí ale zasáhly přívalové deště.
       16:02
       Jak funguje vyplavená rodina?
        Krasouvi si dům v Zahájí koupili před třemi lety, postupně ho opravovali. Dvůr proměnili v hřiště pro dvě malé dcery. Voda valící se z lesa ale celé zázemí zničila.
        20:09
        Uhlobaron Koláček před sousedm
         Někdejší nejvlivnější manažer Mostecké uhelné Antonín Koláček se před budovou švýcarského soudu objevil až těsně před začátkem procesu.
         22:29
         Rekvalifikace nezaměstnaných
          Fronty na úřadech práce se v květnu zkrátily. Nezaměstnaných za minulý měsíc mírně ubylo. Meziroční srovnání ale příznivé není.
          24:15
          Průzkum ke kauze Putna
           Osobní motiv - podle mínění veřejnosti hlavní důvod, proč prezident Zeman odmítá předat profesorský dekret Martinu C. Putnovi.
           26:11
           Výjimečné činy
            Výjimečná situace přináší i výjimečné činy. Dokonce ani ti, kteří byli sami vodou zasaženi, na ostatní nezapomínají.
            28:20
            Zemědělci vyčíslují škody
             Jedna miliarda, osm set milionů korun - takový účet vystavila českým zemědělcům letošní povodeň.
             31:53
             Nálet komárů
              Pro hubení larev se používá speciální prostředek a toho zase tolik v Čechách není. Velké zásoby má jen jižní Morava.
              33:47
              Úlevy podnikatelům a firmám
               Podnikatelům a firmám, které postihly povodně, uleví stát nejen na daních, ale i při placení sociálního pojištění. Pokud ho uhradí pozdě, stát po nich nebude vymáhat penále.
               36:01
               Tisíciletá voda v Magdeburgu
                Nejsilnější povodeň v dějinách teď prochází středním a severním Německem. V kriticky ohroženém Magdeburku úřady evakuovaly celé čtvrti.
                38:23
                Konec maturitního maratonu
                 Maturity na většině středních škol skončily. Výjimku mají jen tam, kde je zkomplikovaly povodně - ústní i profilové zkoušky můžou pořádat až do 20. června.
                 40:22
                 Sledování hovorů v USA
                  Za odhalením tajného amerického programu sledování hovorů a internetu stojí bývalý technik CIA. Národní bezpečnostní agentura si ho najala už jako zaměstnance soukromé firmy.
                  42:58
                  Dělníci dnes na dálnici D1 pokračovali v likvidaci prvního nadjezdu
                   Suť ze zdemolovaného mostu stále zabírá celý jízdní pás směrem na Brno. Úsekem na 107. kilometru se i přesto jezdí plynule a jen s minimálním zdržením.
                   44:53
                   Připomínka židovských transportů
                    Židovské transporty ze druhé světové války připomíná výstava, jejíž jádro je na nádraží v pražských Bubnech. Právě tam chtějí kurátoři postupně vybudovat muzeum holocaustu.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    11. červen 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    27. leden

                    Headlines — Začalo druhé kolo prezidentských voleb — Lidé vybírají mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem — Hlas odevzdali Pavel i Babiš — Zájem voličů o volby — Zájem v obcích s nízkou a vysokou účastí v 1. kole — Podporovatelé obou kandidátů — Zajímavá čísla k 1. kolu voleb — Příběhy prvovoličů — Práce ve volební komisi — Zájem o volby ve Špindlerově mlýně — Volby v zahraničí — Příběhy českých voličů napříč planetou — Organizace voleb — Vzkazy prezidentských kandidátů — Válka na Ukrajině — Škody po čtvrtečních raketových útocích — BIS prověřuje únik tajných informací — Průměrný starobní důchod — Mezinárodní den památky holocaustu — Investice do JE Dukovany — Jak se daří hospodám a restauracím — Šíření ptačí chřipky — Japonská obranná strategie — Útok Izralců na výrobnu raket v Pásmu Gazy — Vědci míří na Antarktidu — Obvinění policistů z vraždy muže v Memphisu — Nástup vojáků po návratu z mise v Mali — Obnova vyhořelé chaty Tesák — Škvoreckého Smiřický v Divadle na Vinohradech

                    27. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    27. leden

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    27. 1. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    26. leden

                    Headlines — Vrcholí kampaň před druhým kolem voleb — Závěr kampaně obou kandidátů — Příprava druhého kola prezidentských voleb — Volby v zahraničí — Boje u Bachmut — Situace v okolí Bachmutu — Ruské raketové útoky — Ekonomická prognóza — Jednání premiéra s guvernérem ČNB — Střet izraelské armády s Palestinci na Západním břehu — Nový velvyslanec na Slovensku — Turné brněnské filharmonie v USA — Města lákají nové obyvatele — 30 let od zvolení Václava Havla prezidentem — Nová zelená úsporám light — Předpověď počasí na další dny — Jak hlasovat v druhém kole voleb — Volební účast v prezidentských volbách — Vliv počasí na volební účast — Kdy bude jasno o výsledku — Prověřování původu peněz z Ruska — Nové letecké linky — Následky útoku ve Španělsku mačetou — Protesty proti penzijní reformě ve Francii — Jednání o novém vedení Prahy — Nová pravidla sociálních služeb — Londýnské metro slaví 160 let provozu — Dokumentární tvorba ČT — Návrat vlaků na Osoblažsko — Nové vydání Rilkeho románu

                    26. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    26. leden

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    26. 1. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    25. leden

                    Vrcholí prezidentská kampaň — Program prezidentských kandidátů — Lidé v izolaci volili prezidenta — Důležité termíny v prezidentské volbě — Ukrajina dostane tanky Leopard — Boje o Soledar a Bachmut — Dodávky tanků Ukrajině — Valorizace výchovného v rámci důchodů — Export léků z ČR — Zadržení muže kvůli dopisům s výbušninami — Rekordní inflace v Maďarsku — Trest pro lékařku za ublížení na zdraví — Monodrama Všechny báječný věci — Útok nožem ve vlaku v Německu — Doplnění ústavního soudu — Uložení korunovačních klenotů do Korunní komory — Soud projedná obžalobu Tušla — Žádosti o předčasný důchod — Nová pravidla hypoték — Tanky Leopard — Tanky pro Ukrajinu — Tank Leopard 2 — Leopardy pro Česko — Ředitelství silnic a dálnic před soudem — Návrh milostivého léta na dluhy na sociálních odvodech — Britský ministr obchodu v Praze — Ruský soud zrušil Moskevskou helsinskou skupinu — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Zřízení datových schránek — Problémy s přípravou olympiády — Slovensko je blíž k předčasným volbám — Kreativní výuka ve školách — Obnova lesů po tornádu — Paměť národa připomene romský holokaust

                    25. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    25. leden

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    25. 1. 2023 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám