48 minut

29. květen 2013

Obsah dílu

Headlines — Boj o církevní restituce — Soud s K. Dahlgrenem, podezřelým ze čtyřnásobné vraždy — Zákon o státních úřednících — Soud s vůdcem bosenských Srbů — Neúspěšní maturanti — Vila Karla Čapka na prodej — Zákon o vysokých školách — Demonstrace v Duchcově — 60 let od dobytí Mt. Everestu — Čerpací stanice s CNG — Nedůvěra v potraviny — Milost Jiřímu Kajínkovi? — Poplatek za přítomnost otce u porodu — Nový program ČT :D — České filmy pro děti — Francie dopadla mezinárodně hledaného gangstera — Auto usmrtilo dvě děti — Život polských veteránů — Osobní věci celebrit

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Boj o církevní restituce
   Bitva o církevní restituce začala u Ústavního soudu. Jeho členové rozhodují celkem o třech sloučených stížnostech opozičních stran.
   07:12
   Soud s K. Dahlgrenem, podezřelým ze čtyřnásobné vraždy
    Každou chvíli začne v Americe soudní líčení s Kevinem Dahlgrenem, obviněným z vraždy čtyř příbuzných v Brně. Dvacetiletý Američan čelí vydání do České republiky.
    09:09
    Zákon o státních úřednících
     Schválení zákona o státních úřednících se protahuje. Ministři odložili konečné rozhodnutí o další dva týdny - a to ve chvíli, kdy mimo jiné právě za to kritizuje Česko Evropská unie.
     11:36
     Soud s vůdcem bosenských Srbů
      Na 25 let poslal haagský tribunál za mříže vůdce bosenských Chorvatů Jadranka Prliće.
      13:37
      Neúspěšní maturanti
       Maturity ještě neskončily a 1430 neúspěšných studentů se už odvolalo. Nejčastěji nesouhlasí s hodnocením z matematiky.
       16:26
       Vila Karla Čapka na prodej
        Živý vstup Terezy Schejbalové.
        18:15
        Zákon o vysokých školách
         Zákon, který změní jmenování profesorů, začal připravovat ministr školství.
         20:28
         Demonstrace v Duchcově
          Živý vstup Petry Tachecí.
          21:40
          60 let od dobytí Mt. Everestu
           Přesně před šedesáti lety stanuli první dva horolezci na vrcholu světa. Po nich pokořilo Mount Everest skoro 3 a půl tisíce dalších.
           23:43
           Čerpací stanice s CNG
            Až trojnásobně má během tří let přibýt pump, kde bude možné natankovat stlačený zemní plyn. Zatím jich je v Česku jen 47.
            25:27
            Nedůvěra v potraviny
             Češi přestávají věřit potravinářskému průmyslu. Oproti ostatním odvětvím spadla jejich důvěra během roku o 14 procent.
             27:37
             Milost Jiřímu Kajínkovi?
              Další žádost o milost v případu Jiřího Kajínka - na Pražský hrad ji posílá jeho advokát Tomáš Zejda.
              29:36
              Poplatek za přítomnost otce u porodu
               Poplatek za přítomnost otce u porodu je podle Ministerstva zdravotnictví přežitek. Ani podle oslovených právníků nemají nemocnice právo ho vybírat.
               31:41
               Nový program ČT :D
                Středa patří na Zlínském filmovém festivalu Déčku - tedy novému programu veřejnoprávní televize určenému dětem. Dění kolem něj sledoval Jakub Železný.
                36:02
                České filmy pro děti
                 Tuzemská tvorba pro děti čelí od revoluce obrovské konkurenci zahraničních filmů. České kinematografii i televiznímu vysílání se ale daří malé diváky zaujmout.
                 38:05
                 Francie dopadla mezinárodně hledaného gangstera
                  Lupič a vrah Redoine Faíd se v dubnu probil z věznice nedaleko Lille s pomocí výbušnin.
                  39:21
                  Auto usmrtilo dvě děti
                   Auto, které vyjelo ze silnice na chodník, srazilo dva chlapce v Sobotce na Jičínsku. 4letý a 6letý chlapec na místě nehody zemřeli.
                   43:18
                   Život polských veteránů
                    Polský Den veteránů zahraničních vojenských misí připomněl v zemi severních sousedů často těžký návrat tisíců válečných vysloužilců - hlavně z Iráku a Afghánistánu.
                    45:34
                    Osobní věci celebrit
                     Osobní věci herečky Marilyn Monroe představuje výstava v Jízdárně Pražského hradu. Nakonec začala v plánovaném termínu - přestože pořadatelé původně ohlásili, že se část mezinárodní sbírky krátce před vernisáží ztratila.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     30. květen 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     30. listopad

                     Headlines — Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj, Matyldo

                     30. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     30. listopad

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     30. 11. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     29. listopad

                     Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                     29. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     29. listopad

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     29. 11. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     28. listopad

                     Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                     28. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     28. listopad

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     28. 11. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     27. listopad

                     Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                     27. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     27. listopad

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     27. 11. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     26. listopad

                     Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                     26. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     26. listopad

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     26. 11. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám