Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Novela zákona o vývozu zbraní

Vývoz českých zbraní do zahraničí rozděluje politiky. Ministerstvo průmyslu se změnou zákona snaží systém uvolnit: zbrojním firmám by licence měla do budoucna udělovat místo státu nezávislá komise. Souhlasí s tím i senátní výbor pro obranu.

Teroristické útoky v Německu?

Německé úřady varují před teroristickými útoky. Podle prvních informací měly být terčem veřejné projekce dnešního finále fotbalové Ligy mistrů, které budou po celé zemi sledovat desetitisíce fanoušků.

ODS na rozcestí

Politici řeší, kdo povede hlavní město po odchodu ODS do opozice. Zatímco TOP 09 a ČSSD se připravují na pondělní jednání o spolupráci, občanští demokraté řeší spory uvnitř vlastní strany.

Obvinění Kevina Dahlgrena

Kevin Dahlgren, který je podezřelý ze čtyřnásobné vraždy příbuzných v Brně, zůstane ve vazbě. Rozhodla o tom policejní soudkyně v americké Alexandrii. V cele by měl být do té doby, než české úřady oficiálně vznesou obvinění a požádají o jeho vydání.

Setkání muklů v Jáchymově

V Jáchymově na Karlovarsku se po roce setkali muklové. Bývalý političtí vězni si připomněli oběti komunistických pracovních táborů a těžký život v nich. Setkání na takzvané křížové cestě v centru města se koná po čtyřiadvacáté.

Nepokoje postupují za hranice Stockholmu

Stockholm má za sebou o něco klidnější noc. Přesto na chudých předměstích hořelo několik aut a nepokoje postoupily taky do města Örebro. Policie musela dohlížet na skupiny neonacistů.

Cyrilo-metodějské slavnosti

1150 let - přesně tolik uplyne v letošním roce od příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Oslavy k této příležitosti dnes vyústily pravoslavnou bohoslužbou ve Slovanském hradišti v Mikulčicích.

Budoucnost soudce Výborného

Ústavní soudce Miloslav Výborný bude mít potíže obhájit své křeslo na dalších deset let. Navrhuje ho prezident Zeman, výhrady k jeho nominaci ale mají hlavně senátoři ČSSD.

Policejní zátah na problémové podniky

Pražští policisté opět udeřili na bary a noční podniky v centru Prahy. V noci na dnešek kontrolovali především problematická místa v okolí Václavského náměstí. Na policejní služebně nakonec skončilo 16 lidí.

Dovolená v Česku

Místo pláže - břeh českého rybníka a namísto alpských štítů - hřebeny Krkonoš. Skoro dvě třetiny Čechů stráví letošní dovolenou v tuzemsku.

Otec u porodu?

Otec u porodu je na rozdíl od nedávné minulosti už běžnou realitou. Otec prvních paterčat ale u něj zřejmě nebude.

Alternativní porody

I přes stále přátelštější přístup některých porodnic se v Česku nedaří najít cestu pro ty ženy, které chtějí rodit mimo nemocnice. Diskuse kolem alternativ se vedou už dlouhé roky - bez výsledku.

Radnice odmítla policii vydat spisy

Radnice v Kostelci nad Orlicí odmítá policistům vydat spisy o dovozech aut z ciziny. Tvrdí, že na údaje ze soukromí lidí nemají právo, pokud nevyšetřují konkrétní trestné činy a nevedou trestní řízení.

Škola na pomoc znevýhodněným dívkám

Dát šanci nejen na získání práce, ale i na lepší život. To je cílem reálné školní firmy, kterou založila nejstarší církevní škola v Česku.

Čínský aktivista rockovou hvězdou

Pětapadesátiletý čínský umělec a aktivista Aj Wej-wej se stal rockovou hvězdou. Na internetu vydal první videoklip svého debutového alba Božská komedie. Popisuje poslední dva roky svého života - vězení, násilí a domácí prohlídky.

Látky proti národům

V české laboratoři se zrodila nová kombinace látek, které - zatím v laboratorním prostředí - umějí ničit zhoubné nádory.

Poslední klapka filmu Vejška

Režisér Tomáš Vorel natáčí v koprodukci České televize pokračování oblíbené komedie Gympl. Hlavní role ve filmu Vejška ztvární opět Jiří Mádl a Tomáš Vorel junior.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2013
 P ST