44 minut

26. květen 2013

Obsah dílu

Headlines — Povinnosti prezidenta — Zákona o státních úřednících — Válka v Sýrii se přelévá i do sousedního Libanonu — Útok na vojáka ve Francii — Povodňová pohotovost — Potíže letu premiéra Nečase — Složení pražského magistrátu — Útoky v Indii — Dva rivalové, dva symboly komunistického Polska — Trest za zdržování líčení — Předváděcí akce — Webové portály srovnávajíci ceny — Přiznání k vraždě — Policejní mototým — Levnější kopie originálních léků — VZP začala šetřit — České banky a pojišťovny možná diskriminují seniory — Titul fotbalového mistra — Největší krajanský spolek v Rusku — Paříž proti gayům — Fotbal pro slepé — Jízda králů — Vzpomínky zalité v betonu

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:42
  Povinnosti prezidenta
   Spor o jmenování velvyslanců graduje. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg dnes obvinil prezidenta Miloše Zemana z toho, že porušuje své ústavní povinnosti.
   07:05
   Zákona o státních úřednících
    A další téma, které tento týden otevřel prezident Zeman. Vyzval k urychlenému přijetí zákona o státních úřednících.
    10:01
    Válka v Sýrii se přelévá i do sousedního Libanonu
     Hlavní město Bejrút dnes ráno zasáhly dvě rakety. Úřady hlásí čtyři zraněné.
     12:07
     Útok na vojáka ve Francii
      Francouzská policie pátrá po útočníkovi, který v Paříži napadl s nožem v ruce vojáka na obhlídce. Ten skončil s bodnými ranami na krku v nemocnici.
      12:24
      Povodňová pohotovost
       Živý vstup Zdeňka Mlnaříka.
       14:20
       Potíže letu premiéra Nečase
        Vládnímu letounu s premiérem Petrem Nečasem na cestě do Ruska prasklo čelní sklo.
        15:07
        Složení pražského magistrátu
         Složení rady a jméno nového pražského primátora bude známo do 6. června
         17:52
         Útoky v Indii
          Nejméně 28 lidí zemřelo při útoku maoistických ozbrojenců poblíž indického města Rájpur.
          18:12
          Dva rivalové, dva symboly komunistického Polska
           Velký zájem budí v Polsku nová vzpomínková knížka dcery generála Wojciecha Jaruzelského Moniky. Z knížky je bestseller - stejně jako z nedávno vydaných vzpomínek manželky vůdce polského disentu Danuty Walesové.
           21:07
           Trest za zdržování líčení
            Soudce okresního soudu v Litoměřicích potrestal aktéry kauzy podvodných konkurzů za desítky milionů korun kvůli zdržování hlavního líčení.
            23:37
            Předváděcí akce
             Přísnější pravidla pro předváděcí akce by mohli poslanci schválit už na konci září.
             24:13
             Webové portály srovnávajíci ceny
              Česku přibývá webových portálů, které tvrdí, že chtějí lidem ušetřit peníze. Jsou jich už desítky. Některé i se státní garancí. Srovnávají nejenom ceny potravin či elektroniky, ale i benzinu nebo tarifů mobilních operátorů.
              26:11
              Přiznání k vraždě
               Američan Kevin Dahlgren se podle policie přiznal k vraždě čtyř lidí v Brně-Ivanovicích, a to ještě před svým zadržením ve Washingtonu.
               26:37
               Policejní mototým
                Na silnicích už letos zemřelo deset motorkářů. A zhruba dva měsíce od začátku sezony přibývají i zranění. Mezi nimi také dva policisté z mototýmu.
                28:53
                Levnější kopie originálních léků
                 Léky jako nová úspora ve zdravotnictví. VZP začala lékařům doporučovat, aby lidem předepisovaly co nejlevnější medikamenty a po levnějších kopiích originálních léků Češi stále častěji sahají i ve volném prodeji.
                 31:29
                 VZP začala šetřit
                  VZP začala šetřit na běžných lécích. Lékařům doporučuje předepisovat nejlevnější medikamenty, u kterých si s výrobci dohodla slevu.
                  33:55
                  České banky a pojišťovny možná diskriminují seniory
                   Podezření má ombudsman Pavel Varvařovský. Obrátilo se na něj několik starších lidí s tím, že nedostali kreditní kartu nebo si museli připlatit za cestovní pojištění jenom proto, že jim je přes 70 let.
                   35:44
                   Titul fotbalového mistra
                    Živý vstup s Davidem Havlenou.
                    37:33
                    Největší krajanský spolek v Rusku
                     Příchod věrozvěstů Cyrila a Metoděje do českých zemí se slaví i tisíce kilometrů daleko. Na severním Kavkazu totiž od roku 1870 žije komunita českých přistěhovalců, kterým tehdejší car nabídl půdu.
                     39:44
                     Paříž proti gayům
                      Desítky tisíc lidí demonstrují v Paříži proti sňatkům homosexuálů a adopcím dětí páry stejného pohlaví.
                      40:00
                      Fotbal pro slepé
                       Nevidí míč ani spoluhráče. Přesto hrají. V Bučovicích na Jižní Moravě se sešli nevidomí fotbalisté na mezinárodním turnaji ve futsalu.
                       41:36
                       Jízda králů
                        Tisíce lidí dnes ve slováckém Vlčnově sledovaly Jízdu králů.
                        41:57
                        Vzpomínky zalité v betonu
                         Nad Pražským hradem kdysi svítilo jeho neonové srdce, budově Rudolfina zase nasadil obří trnovou korunu. Dva příklady práce Jiřího Davida.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         27. květen 2013

                         Přehled dílů

                         Stopáž50 minut

                         14. srpen

                         Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                         14. 8. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         14. srpen

                         Ve znakovém jazyce

                         14. 8. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         13. srpen

                         Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                         13. 8. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         13. srpen

                         Ve znakovém jazyce

                         13. 8. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         12. srpen

                         Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                         12. 8. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         12. srpen

                         Ve znakovém jazyce

                         12. 8. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám