Události

11. květen 2013

44 minut

11. květen 2013

Obsah dílu

Headlines — Kauza konkurzních podvodů a Vladislava Větrovce — Útoky v Turecku — Zdravotní stav prezidenta — Oprava D1 — Příprava na pražský maraton — Elektrárnám chybí slunce — Slovenské víno — Masakr slonů — Automobilové závody se vrací na Zlínsko — Nehoda ultralightu — Nejstarší český pilot vzlétl — Klimatologové bijí na poplach — Únik čpavku na ISS — Nádory u dětských pacientů — Vzpomínka na oběti komunismu — Výstava korunovačních klenotů — Jak vybrat dodavatele — Dětské tábory — Zákon o tzv. dětských skupinách — Korejská válka ve vzpomínkách čínských veteránů — Volby v Pákistánu — Váží jeden býk dvě a půl tuny? — Pramen Amazonky — Muzeum na demarkační linii v Rokycanech připomnělo konec války — Gidon Kremer v Olomouci

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Kauza konkurzních podvodů a Vladislava Větrovce
   Vrchní soud v Olomouci odblokoval majetek původně hlavnímu obžalovanému v kauze konkursních podvodů Vladislavu Větrovcovi. Jde o první případ, kdy soudy na základě amnestie uvolnili tak rozsáhlý zajištěný majetek.
   04:00
   Útoky v Turecku
    Mohutné výbuchy ve městě Reyhanli poblíž hranic se Sýrií zabily přes 30 lidí a další desítky zranily. K útoku se nikdo nepřihlásil. Turecký premiér ale připustil, že může souviset právě s boji v Sýrii.
    06:21
    Zdravotní stav prezidenta
     Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se zlepšuje. V neděli večer se chce zúčastnit zahajovacího koncertu Pražského jara v Obecním domě.
     06:58
     Oprava D1
      Živý vstup Elišky Bučinové.
      08:21
      Příprava na pražský maraton
       Hlavní město čeká maraton. Po teroristickém útoku v Bostonu chystají organizátoři nejpřísnější bezpečnostní opatření, jaká závod vůbec kdy zažil.
       10:13
       Elektrárnám chybí slunce
        Nedostatek dlouhodobého slunečního záření od začátku roku poznamenal solárníky a jejich fotovoltaické elektrárny. Podle meziročního srovnání jim za první čtvrtletí spadla výroba místy až o polovinu.
        12:36
        Slovenské víno
         Slovensko jako první země střední a východní Evropy získala pořadatelství prestižní vinařské soutěže Concours Mondial. O zlaté medaile v ní usiluje víc než 8000 vín z celého světa, včetně Česka.
         14:29
         Masakr slonů
          Z unikátní rezervace Dzanga Bay ve Středoafrické republice, kam před pár dny pronikla skupina profesionálních pytláků, přišly první důkazy o masakru tamních slonů.
          14:50
          Automobilové závody se vrací na Zlínsko
           Vloni tam na dvou soutěžích zemřelo celkem 5 lidí. V okolí Slušovic se dnes jela 21. Rallysprint Kopná.
           16:45
           Nehoda ultralightu
            Čtyřmístný motorový letoun typu Tobago s německou imatrikulací narazil po poledni do střechy hotelu u letiště ve Vrchlabí.
            17:14
            Nejstarší český pilot vzlétl
             Na svůj zřejmě poslední let se vydal do vzduchu 95letý generál Miroslav Štandera, nejstarší český pilot. Za druhé světové války působil jako stíhač v československých perutích v Britském královském letectvu.
             19:47
             Klimatologové bijí na poplach
              Množství oxidu uhličitého v atmosféře překročilo poprvé v dějinách lidstva hranici 400 částic v milionu částic atmosféry.
              21:46
              Únik čpavku na ISS
               Dva členové posádky Mezinárodní vesmírné stanice museli vystoupit do volného vesmíru kvůli úniku čpavku.
               22:04
               Nádory u dětských pacientů
                350 dětí a dospívajících ročně onemocní leukémií nebo má jiné typy nádorů. Díky moderní medicíně se dnes daří vyléčit zhruba 90 procent takových pacientů.
                24:31
                Vzpomínka na oběti komunismu
                 Na motolském hřbitově uctili pamětníci i ústavní činitelé památku obětí komunismu.
                 25:27
                 Výstava korunovačních klenotů
                  Druhý den výstavy korunovačních klenotů. O tisíc návštěvníků víc než včera a poprvé kvůli velkému zájmu byla předčasně uzavřena brána - už odpoledne.
                  27:39
                  Jak vybrat dodavatele
                   Stovky tisíc nejrůznějších produktů - taková je současná nabídka českých výrobců potravin. Na pulty obchodů se jich ale dostane jen zlomek. Podívali jsme se, podle čeho tuzemské obchodní řetězce vybírají své dodavatele.
                   29:20
                   Dětské tábory
                    Na letních táborech zbývají poslední volná místa. Jaké novinky letos organizátoři připravují, o které tábory je největší zájem a kolik stojí?
                    32:27
                    Zákon o tzv. dětských skupinách
                     Těm rodičům, kteří nemají kam dát nejmenší děti přes prázdniny, pomůže nový zákon. Výrazně totiž zjednoduší zakládání malých školek, které fungují i v létě. V takzvaných dětských skupinách budou moct děti zůstávat s rodiči přímo na pracovišti.
                     34:41
                     Korejská válka ve vzpomínkách čínských veteránů
                      Čínští veteráni vzpomínají na boje v korejské válce a doufají, že se už konflikt nebude opakovat.
                      36:47
                      Volby v Pákistánu
                       Velká část celkem z 86 milionů pákistánských voličů odevzdalo svůj hlas vůbec v prvních volbách, ve kterých se vystřídají dvě civilní vlády.
                       37:10
                       Váží jeden býk dvě a půl tuny?
                        Chyba v zápise o hmotnosti býků u soudu vedla až k exekuci majetku farmáře z Borohrádku.
                        39:02
                        Pramen Amazonky
                         Patří jí všechna nej- světových řek, prameny Amazonky se ale dlouho nalézt nedařilo. Ve výškách přes 5 000 metrů nad mořem v peruánských Andách je nakonec přesně změřil tým profesora Bohumíra Janského.
                         40:28
                         Muzeum na demarkační linii v Rokycanech připomnělo konec války
                          Závěr války v Evropě i setkání amerických a sovětských vojsk u Rokycan dnes po šedesáti osmi letech připomněl slavnostní program v rokycanském muzeu na demarkační linii. Kluby vojenské historie tam předvedly i rekonstrukci posledních bojů v Čechách.
                          40:43
                          Gidon Kremer v Olomouci
                           Do Olomouce přijel Lotyš Gidon Kremer, jeden z nejlepších houslistů světa známý svojí snahou přiblížit současné skladatele.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           12. květen 2013

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           21. květen

                           Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                           Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           21. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám