3. květen 2013

Obsah dílu

Headlines — Novinky v kauze ProMoPro — Ústavní soud je po dnešku kompletní — K atentátu v Bostonu mělo dojít až 4. července — Český závazek Bruselu — Živý vstup Tomáše Vzorka z ostravského Přednádraží — V Třeboni začíná AniFilm — Tým prezidenta Miloše Zemana je téměř kompletní — Spory v ÚSTR pokračují — 100 let Bollywoodu — Nová obvinění v kauze s pančovaným alkoholem — Mohyla na počest novodobých válečných veteránů — Pátrání po ztracených vodácích — Uzavření pražské Jižní spojky — Zřícení textilní dílny v Bangladéši — Neznámé záběry dokumentující vznik Formanova Amadea — Slovensko a přijímačky na SŠ

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv
  00:38
  Novinky v kauze ProMoPro
   Policie kvůli předražené zakázce v době českého předsednictví Evropské unii navrhla obžalovat 12 lidí.
   04:49
   Ústavní soud je po dnešku kompletní
    Prezident jmenoval do funkce trojici nových soudců. Jde o Miladu Tomkovou, Jaroslava Fenyka a Jana Filipa.
    08:12
    K atentátu v Bostonu mělo dojít až 4. července
     K atentátu v Bostonu mělo podle původních plánů atentátníků dojít až 4. července, tvrdí s odvoláním na vyšetřovatele americká televize NBC. Dvojice pravděpodobných atentátníků ale změnila plány.
     10:46
     Český závazek Bruselu
      Podle ministra financí se daří vybírat daně a Česko tak určitě splní závazek daný Bruselu - že letos stlačí schodek veřejných rozpočtů pod 3 procenta hrubého domácího produktu.
      12:43
      Živý vstup Tomáše Vzorka z ostravského Přednádraží
       Nájemníci domu z ostravského Přednádraží se musí znovu vystěhovat.
       15:35
       V Třeboni začíná AniFilm
        Skoro 300 snímků uvádí letošní Mezinárodní festival animovaného filmu.
        17:07
        Tým prezidenta Miloše Zemana je téměř kompletní
         Hlava státu hodlá obsadit už jen pozici vedoucího politického odboru, jasno chce mít do měsíce.
         19:30
         Spory v ÚSTR pokračují
          Současná ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů vytýká svému předchůdci špatné hospodaření. Daniel Herman se nařčení brání.
          21:51
          100 let Bollywoodu
           Výraz, který původně vznikl jako posměšné spojení Bombajských studií a jejich amerického vzoru Hollywoodu, se rychle změnil v osvědčenou obchodní značku.
           24:25
           Nová obvinění v kauze s pančovaným alkoholem
            Dvě míří k jednateli Likérky Drak z Chvalčova nedaleko Kroměříže, jehož jméno se objevilo hned v začátku kauzy.
            26:21
            Mohyla na počest novodobých válečných veteránů
             V obci Ostravice v Beskydech vzniká mohyla, která má připomenout osudy novodobých válečných veteránů. Každý, kdo do ní přinese v příštím týdnu kámen, přispěje na zakoupení speciálního rehabilitačního stolu.
             28:22
             Pátrání po ztracených vodácích
              Třetí den pokračuje pátrání po dvou ztracených vodácích s dítětem na řece Moravě u Hodonína.
              34:41
              Uzavření pražské Jižní spojky
               Živý vstup Richarda Samka
               37:31
               Zřícení textilní dílny v Bangladéši
                Už víc než 500 lidí zahynulo v troskách zříceného domu v Bangladéši. Desítky dalších se pořád pohřešují.
                41:12
                Neznámé záběry dokumentující vznik Formanova Amadea
                 V Kroměříži se teď našel unikátní amatérský snímek, který práci štábu v někdejším Československu přibližuje. Výjimečný je tím, že tehdy bylo přísně zakázáno cokoli a jakkoli zaznamenávat.
                 43:49
                 Slovensko a přijímačky na SŠ
                  Dostat se na střední školu, která končí maturitou, bude za dva roky na Slovensku podstatně těžší.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž44 minut
                  Další díl
                  4. květen 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž54 minut

                  29. květen

                  Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                  29. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  29. květen

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  29. 5. 2023 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  28. květen

                  Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                  28. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  28. květen

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  28. 5. 2023 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  27. květen

                  Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                  27. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  27. květen

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  27. 5. 2023 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám