49 minut

20. března 2013

Obsah dílu

Miloš Zeman navštívil ministry — NATO plánuje vojenský zásah v Sýrii — Konec doživotní imunity zákonodárců — Pomoc Frenštátu — Plán Kypru na záchranu bank — Největší sbírka map — Zrušení anonymních akcií se komplikuje — 150 let londýnského metra — Pojišťovny vs. řidiči — Odškodnění za metanol — Záchrana unesených Češek — Nácvik evakuace letadla — Zemětřesení uvěznilo 19 polských horníků — Čeští psi hledající drogy bodují — Zákaz útočných zbraní — Čeští vědci na špici — Výhled na zítřek

Části dílu

00:35
Miloš Zeman navštívil ministry
  Miloš Zeman dnes nevstoupil do Strakovy akademie hlavním vchodem. Tímto bonmotem totiž sliboval v 90. letech voličům ČSSD převzetí vládní odpovědnosti, což se mu v roce 1998 povedlo.
  05:46
  NATO plánuje vojenský zásah v Sýrii
   Připustil to jeden z nejvyšších velitelů aliance. Intervence by mohla proběhnout podle libyjského scénáře.
   07:56
   Konec doživotní imunity zákonodárců
    Až na 18. pokus si zákonodárci odhlasovali konec doživotní imunity. Trvalo jim to 20 let.
    10:27
    Pomoc Frenštátu
     Živý vstup Tomáše Vzorka
     12:26
     Plán Kypru na záchranu bank
      Kypr chystá nový plán, jak zachránit svoje banky a odvrátit státní bankrot. Aby se země dostala k úvěru od eurozóny, potřebuje ušetřit 6 miliard eur.
      14:44
      Největší sbírka map
       Třináct tisíc map, dva tisíce atlasů a devadesát glóbusů – taková je největší univerzitní sbírka kartografie ve střední Evropě.
       17:02
       Zrušení anonymních akcií se komplikuje
        Senát totiž posílá vládní zákon, který to ukládal, zpátky do sněmovny.
        19:02
        150 let londýnského metra
         Londýnské metro, které slaví 150 let, dnes navštívila královna Alžběta II. Je to její vůbec první veřejné vystoupení po nedávné nemoci, kvůli které musela zrušit svůj program.
         21:48
         Pojišťovny vs. řidiči
          Víc než tisíc úspěchů v boji proti pojišťovnám. Takové skóre hlásí právníci zastupující ty řidiče, jejichž auta někdo naboural a pojišťovny jim pak neproplatily celou škodu.
          23:49
          Odškodnění za metanol
           Pouze dva pozůstalí po obětech metanolové aféry zatím dostali odškodnění. Vladimír Lipina z Havířova, kterého toxický alkohol připravil o zrak, ještě nedostal nic a Ministerstvo práce a sociálních věcí mu zamítlo i příspěvek na péči.
           25:44
           Záchrana unesených Češek
            Další diplomatický krok k pomoci uneseným Češkám v Pákistánu. Zástupce Ministerstva zahraničí dnes odletěl do země s dopisem Miloše Zemana, kterým český prezident oslovuje svůj pákistánský protějšek Alího Zardárího.
            36:52
            Nácvik evakuace letadla
             Na pražském letišti se dnes nacvičovala evakuace letadla Českých aerolinií. Do akce se zapojilo devadesát osm pasažérů, desítky hasičů, záchranářů a policistů.
             39:11
             Zemětřesení uvěznilo 19 polských horníků
              Zemětřesení o síle až 4,7 stupně Richterovy škály uvěznilo v noci 19 horníků v hlubinném dole na měď na jihozápadě Polska. Zachránit se je povedlo až po dramatické 7hodinové operaci.
              41:19
              Čeští psi hledající drogy bodují
               Nejnovější úspěchy zaznamenali v Jižní Americe. Česko je totiž světovou špičkou ve výcviku celních psů.
               43:02
               Zákaz útočných zbraní
                Německo pracuje na sytému, jak včas odhalit možné útočníky. Natáčel Martin Jonáš.
                45:27
                Čeští vědci na špici
                 Čeští fyzikové se dostali mezi světovou špičku ve vývoji nového zdroje energie - jaderné fúze, tedy slučování atomů, což je přesný opak štěpení atomů v současných jaderných elektrárnách.
                 47:06
                 Výhled na zítřek
                  M. Zeman v Senátu; P. Nečas s hejtmany
                  Přehrát celé video
                  Stopáž49 minut
                  Další díl
                  21. března 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž55 minut

                  19. dubna

                  Headlines — Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem Policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd Čejky chocholaté

                  19. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  19. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  19. 4. 2024 na ČT24
                  Stopáž56 minut

                  18. dubna

                  Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                  18. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž56 minut

                  18. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  18. 4. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  17. dubna

                  Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                  17. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  17. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  17. 4. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  16. dubna

                  Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                  16. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  16. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  16. 4. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  15. dubna

                  Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                  15. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  15. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  15. 4. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám