Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

1. den Miloše Zemana v úřadu

Prezident Miloš Zeman se dnes poprvé od inaugurace naplno ujal úřadu. Společně s první dámou Ivanou Zemanovou přivítal na pražském hradě velvyslance, kteří v České republice zastupují své země.

Budoucnost SPOZ

Když Miloš Zeman vyhrál v prezidentské volbě, přehouply se preference Strany práv občanů přes pětiprocentní hranici, která je důležitá pro vstup do sněmovny. Za dva týdny na sjezdu si strana zvolí nového předsedu.

David Rath na svobodu?

Poslanec David Rath se opět o něco přiblížil k propuštění na svobodu. Jeho rodina už složila kauci dva miliony korun. Proti jeho propuštění z vazby se ale postavil státní zástupce a podal stížnost.

Česká ekonomika v recesi

Česká ekonomika je v nejdelší recesi od roku 1997. Hrubý domácí produkt klesal loni tak jako před 16 lety ve všech čtyřech čtvrtletích.

Vatikán se připravuje na konkláve

Zítřejší volbu nového papeže bude sledovat celý svět. Ve Vatikánu vrcholí přípravy na ceremoniál.

Napětí mezi Severní a Jižní Koreou

Severní Korea vypověděla k dnešnímu dni všechny dohody s jižním sousedem včetně dohody o příměří, která ukončila válku mezi oběma zeměmi.

Ústavní soud bude jednat o velezradě

Plénum bude řešit třeba i to, jestli se Ústavní soud může žalobou vůbec zabývat, když už Klaus není prezidentem.

Podvody s auty

Na českých silnicích jezdí auta, která měla už dávno skončit ve šrotu. Dostala se k nám z Německa s falešnými technickými průkazy.

Košický zlatý poklad v Ostravě

Slovenská Národní kulturní památka obsahuje 11,5 kilogramu zlata, hlavně zlatých mincí. Ostravské muzeum se kvůli výstavě pojistilo na částku zhruba 180 milionů korun.

Nový důkaz policie proti Marku Dalíkovi

S novým důkazem pracuje policie v jednom z největších případů podezření z korupce při nákupu transportérů Pandur. V rukách má totiž písemný dokument, který ho má usvědčovat z korupčního jednání.

Prostituce jako řádné povolání

Pražští radní navrhují, aby se poskytování sexuálních služeb stalo řádným povoláním. Podle návrhu zákona by tak prostitutky platily daně i sociální a zdravotní pojištění.

Léčebné konopí za peníze pacientů

Hlavním důvodem rozhodnutí je podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera i Státního ústavu pro kontrolu léčiv to, že marihuana nemá prokázaný vliv na kvalitu života nebo zlepšení průběhu nemoci.

Zákaz velkých limonád v New Yorku

Zítra začíná v New Yorku platit zákaz velkých kelímků na sladké nápoje - starosta Michael Bloomberg tím chce bojovat proti obezitě.

Boj proti obezitě v Česku

Nejen newyorská radnice se snaží přinutit obyvatele, aby jedli dietněji. Třeba Dánsko a Maďarsko si už vloni odhlasovaly takzvanou "daň z tuku" - ta byla uvalena třeba na smažené chipsy.

Reálné příjmy Čechů klesají

Na výplatních páskách jim sice loni v průměru pár stokorun přibylo, kvůli rostoucím cenám v obchodech si ale vlastně pohoršili. Celkově si vloni zaměstnanci vydělali průměrně 25 101 Kč.

Krádeže církevních památek

Podle policejních statistik se do České republiky podaří ročně vrátit v průměru 30 ukradených církevních památek.

Mladí Češi se zadlužují

Jsou sotva plnoletí a už dluží tisíce korun. Jen mezi mladými do 24 let má půjčku aktuálně 190 000 lidí. V souladu s českým trendem.

Dva roky od Fukušimy

V Japonsku si připomínají druhé výročí ničivého zemětřesení a vln tsunami. Během neštěstí zemřelo téměř 20 tisíc lidí.

Kdo bude mít zisk z filmové klasiky?

Koncem roku skončí smlouva s Ateliéry Bonton Zlín, které dosud obchodovaly s veškerými českými filmy natočenými od šedesátých do devadesátých let. Je proto třeba najít nového správce.

Krádeže dopravních značek

Místo dopravních značek jen holé tyče. Z Blanenska v posledních týdnech zmizelo hned dvacet informačních nebo výstražných cedulí. Pravděpodobně skončily ve sběrnách surovin.

Tvorba Jaroslava Róny ve Špálově galerii

Špálova galerie v Praze teď vystavuje obrazy a sochy Jaroslava Róny, všestranného umělce, pedagoga pražské AVU nebo básníka Divadla Sklep.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST