Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vláda o novém ministrovi obrany

Neobsazeným postem ministra obrany se bude zítra zřejmě neplánovaně zabývat vláda. Premiér to bude muset minimálně vysvětlovat ministrovi zahraničí a předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi.

Razie GIBS ve Velkých Hamrech

Živý vstup Michala Jemelky

Nezaměstnaní Češi

Ani jaro a sezonní práce letos nezaměstnaným Čechům velkou úlevu nepřinesou. 5 % firem se sice chystá nabírat, zhruba stejný počet ale bude taky propouštět.

Nové informace v případu Ondřeje Havlína

Vedení pražského městského soudu se rozhodlo podat kárnou žalobu na soudce Ondřeje Havlína. České televizi to řekl šéf městského soudu Jan Sváček.

Karel Čapek v Divadle Rokoko

Dramatik a režisér Arnošt Goldflam nazkoušel v pražském Divadle Rokoko hru podle povídek Karla Čapka. Nazval ji Věštkyně, vraždy a jasnovidci.

Rekonstrukce státu: nová protikorupční opatření

Dostat 9 konkrétních protikorupčních opatření ještě do voleb do sbírky zákonů. To je hlavní ambice projektu Rekonstrukce státu, který rok připravovaly nevládní organizace, experti i podnikatelé.

Problémy s neplodností v Česku

Výrazně roste počet neplodných mužů. Lékaři přišli s doporučením: nechat si spermie zmrazit v mladém věku. Problémy s početím má v Česku už každá desátá dvojice.

Počasí komplikuje stav českých silnic

Spojení aktuálního mrazu a předpovídaného oteplení pravděpodobně roztrhá asfalt na dalších kilometrech tuzemských silnic. Letos navíc docházelo k výkyvům teplot poměrně často.

Zahraniční návštěvy Miloše Zemana

Prezident Miloš Zeman přijal první zahraniční návštěvu. Zahraniční návštěvy ho ale v následujících měsících ještě čekají.

Václav Klaus součástí Institutu Cato

Evropská unie se podle Václava Klause ocitla ve slepé uličce a musí se vrátit, jak řekl, na křižovatku, aby se rozhodla jak dál. Klaus to řekl ve Spojených státech, kam zamířil na 4denní cestu ihned po páteční inauguraci Miloše Zemana.

Jak se prodávají knihy

Z nových přírůstků v knihovně se radovaly děti z Olešnice na Blanensku. V Brně zase do ulic vyrazila tramvaj s knižním revizorem. Obě města se tak připojila k akci Březen - měsíc čtenářů.

Pohřební služby v Česku

Ceny za smuteční obřady se za posledních pět let až zdvojnásobily. Pohřebních služeb v Česku přibývá a svádí tvrdý konkurenční boj.

České firmy plánují expanzi do Bangladéše

Donedávna jedna z nejchudších zemí Asie se dnes chlubí šestiprocentním růstem a rychle se stává lákavým cílem zahraničních investic.

Příběh Vídeňské filharmonie

Rakousko si připomíná 75 let od připojení k nacistickému Německu. Historici při té příležitosti odhalili, že polovina slavné Vídeňské filharmonie patřila za války k nacistům a až do roku 1968 ji vedl bývalý spolupracovník nacistické tajné policie.

Závišův kříž na výstavě

Závišův kříž, jedna z nejvzácnějších památek svého druhu na světě, opustí po 40 letech svůj úkryt. Řád cisterciáků ve Vyšším Brodě ho od května vystaví.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST