45 minut

2. února 2013

Obsah dílu

Změna ústavy kvůli "trafikám"? — Francouzský prezident Hollande navštívil osvobozené Mali — Mirotice povodeň připravila o pitnou vodu — Zelené karty pro více zemí — Přípravy na rok hada — Sedmdesát let od bojů u Stalingradu — Oxid uhelnatý přiotrávil v baru několik lidí — Boj proti porušování nočního klidu — Nedostatečně pojištěný majetek — Příprava inaugurace Miloše Zemana — Co čeká Václava Klause — Příběhy českých hrdinů z Afghánistánu — Problémové billboardy u českých silnic — Století newyorského nádraží Grand Central — Masopustní veselí — Tragické vesmírné nehody — Výhled na zítřek

Části dílu

00:36
Změna ústavy kvůli "trafikám"?
  Politici chtějí řešit otázku takzvaných trafik, kdy politici získávají lukrativní místa v orgánech státních firem. Tedy praxi, kterou někteří politici označují za velké korupční riziko.
  07:14
  Francouzský prezident Hollande navštívil osvobozené Mali
   Symbolicky uzavřel bleskovou intervenci francouzských vojáků proti islámským extremistům na severu země.
   09:31
   Mirotice povodeň připravila o pitnou vodu
    Rozvodněná řekla Lomnice zaplavila vrty, které zásobují městský vodovod. Dodávku pitné vody nahradily cisterny.
    13:22
    Zelené karty pro více zemí
     Pracovní trh v Česku se víc otevře cizincům. Zvýší se počet zemí, jejichž občané budou moct žádat o zelené karty – to je povolení k pobytu a zaměstnání v jednom.
     16:17
     Přípravy na rok hada
      Čína, Vietnam, Korea nebo Thajsko - to jsou země, které se nyní připravují na oslavy příchodu nového roku. Ten pro jihovýchodní Asii začne 10. února a tak komunity cizinců žijící u nás oslavy pomalu chystají.
      19:07
      Sedmdesát let od bojů u Stalingradu
       Rusko si připomíná sedmdesáté výročí od konce jedné z největších bitev druhé světové války. V bojích o Stalingrad zahynulo přes milion vojáků. Rudé armádě se nakonec podařilo německá vojska odrazit, což znamenalo zlom ve druhé světové válce.
       21:45
       Oxid uhelnatý přiotrávil v baru několik lidí
        V baru v Olomouci se v noci přiotrávilo sedm lidí, dva upadli do bezvědomí. Záchranáři všechny převezli do nemocnice. Na jednotce intenzivní péče stále zůstává jedna žena. Příčinou neštěstí je ucpaný komín.
        23:08
        Boj proti porušování nočního klidu
         V týdnu otevřeno nejdéle do půlnoci, o víkendu nanejvýš do dvou do rána. Takové omezení začne od dubna platit v Kyjově pro bary a noční podniky.
         25:19
         Nedostatečně pojištěný majetek
          Každý desátý Čech má podpojištěný majetek - alespoň podle finančních domů. Většinou to vyjde najevo až v případě pojistné události a kvůli starým smlouvám pak vzniká řada sporů při vyplácení peněz.
          27:11
          Příprava inaugurace Miloše Zemana
           Tým Miloše Zemana spolu s vedením poslanecké sněmovny a Hradu už intenzivně připravuje inauguraci, která proběhne ve Vladislavském sále 8. března.
           30:34
           Co čeká Václava Klause
            Čtvrtek 7. března - den kdy bude právě Václav Klaus naposledy procházet Pražským hradem ještě jako hlava státu. Následující den se mu život změní.
            33:05
            Příběhy českých hrdinů z Afghánistánu
             5 českých vojenských policistů dostalo odznak za bojový kontakt, a to za misi v jižním Afghánistánu v letech 2007 a 2008. Jde o nové ocenění pro ty, kteří se přímo účastní ozbrojených operací. Ministr obrany ho zavedl v roce 2011.
             35:27
             Problémové billboardy u českých silnic
              Billboardy by měly z blízkosti dálnic a rychlostních silnic zmizet do pěti let. Novelu zákona o pozemních komunikacích už loni schválili poslanci.
              37:51
              Století newyorského nádraží Grand Central
               Martin Řezníček v New Yorku pátral po tom, jak se tahle stavba zapsala do americké historie.
               40:20
               Masopustní veselí
                Vyznavači starých lidových zvyků si připomínají masopust. Období po svátku Tří králů, které končí šest týdnů před Velikonocemi, má svoje tradice v několika českých a moravských obcích.
                41:53
                Tragické vesmírné nehody
                 Americká NASA si připomněla 3 tragické nehody svého vesmírného programu. Všechny se staly na přelomu ledna a února. Start astronautů v Apollu1 v roce 1967, exploze raketoplánu Challenger 1986 a havárie Columbie o 17 let později.
                 43:13
                 Výhled na zítřek
                  Kroky Miloše Zemana; náledí v Česku
                  Přehrát celé video
                  Stopáž44 minut
                  Další díl
                  3. února 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž49 minut

                  25. května

                  Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                  25. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž49 minut

                  25. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  25. 5. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  24. května

                  Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                  24. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  24. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  24. 5. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  23. května

                  Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                  23. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  23. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  23. 5. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  22. května

                  Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                  22. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  22. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  22. 5. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  21. května

                  Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                  21. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  21. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  21. 5. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám