Události

2. únor 2013

44 minut

2. únor 2013

Obsah dílu

Změna ústavy kvůli "trafikám"? — Francouzský prezident Hollande navštívil osvobozené Mali — Mirotice povodeň připravila o pitnou vodu — Zelené karty pro více zemí — Přípravy na rok hada — Sedmdesát let od bojů u Stalingradu — Oxid uhelnatý přiotrávil v baru několik lidí — Boj proti porušování nočního klidu — Nedostatečně pojištěný majetek — Příprava inaugurace Miloše Zemana — Co čeká Václava Klause — Příběhy českých hrdinů z Afghánistánu — Problémové billboardy u českých silnic — Století newyorského nádraží Grand Central — Masopustní veselí — Tragické vesmírné nehody — Výhled na zítřek

Části dílu

00:36
Změna ústavy kvůli "trafikám"?
  Politici chtějí řešit otázku takzvaných trafik, kdy politici získávají lukrativní místa v orgánech státních firem. Tedy praxi, kterou někteří politici označují za velké korupční riziko.
  07:14
  Francouzský prezident Hollande navštívil osvobozené Mali
   Symbolicky uzavřel bleskovou intervenci francouzských vojáků proti islámským extremistům na severu země.
   09:31
   Mirotice povodeň připravila o pitnou vodu
    Rozvodněná řekla Lomnice zaplavila vrty, které zásobují městský vodovod. Dodávku pitné vody nahradily cisterny.
    13:22
    Zelené karty pro více zemí
     Pracovní trh v Česku se víc otevře cizincům. Zvýší se počet zemí, jejichž občané budou moct žádat o zelené karty – to je povolení k pobytu a zaměstnání v jednom.
     16:17
     Přípravy na rok hada
      Čína, Vietnam, Korea nebo Thajsko - to jsou země, které se nyní připravují na oslavy příchodu nového roku. Ten pro jihovýchodní Asii začne 10. února a tak komunity cizinců žijící u nás oslavy pomalu chystají.
      19:07
      Sedmdesát let od bojů u Stalingradu
       Rusko si připomíná sedmdesáté výročí od konce jedné z největších bitev druhé světové války. V bojích o Stalingrad zahynulo přes milion vojáků. Rudé armádě se nakonec podařilo německá vojska odrazit, což znamenalo zlom ve druhé světové válce.
       21:45
       Oxid uhelnatý přiotrávil v baru několik lidí
        V baru v Olomouci se v noci přiotrávilo sedm lidí, dva upadli do bezvědomí. Záchranáři všechny převezli do nemocnice. Na jednotce intenzivní péče stále zůstává jedna žena. Příčinou neštěstí je ucpaný komín.
        23:08
        Boj proti porušování nočního klidu
         V týdnu otevřeno nejdéle do půlnoci, o víkendu nanejvýš do dvou do rána. Takové omezení začne od dubna platit v Kyjově pro bary a noční podniky.
         25:19
         Nedostatečně pojištěný majetek
          Každý desátý Čech má podpojištěný majetek - alespoň podle finančních domů. Většinou to vyjde najevo až v případě pojistné události a kvůli starým smlouvám pak vzniká řada sporů při vyplácení peněz.
          27:11
          Příprava inaugurace Miloše Zemana
           Tým Miloše Zemana spolu s vedením poslanecké sněmovny a Hradu už intenzivně připravuje inauguraci, která proběhne ve Vladislavském sále 8. března.
           30:34
           Co čeká Václava Klause
            Čtvrtek 7. března - den kdy bude právě Václav Klaus naposledy procházet Pražským hradem ještě jako hlava státu. Následující den se mu život změní.
            33:05
            Příběhy českých hrdinů z Afghánistánu
             5 českých vojenských policistů dostalo odznak za bojový kontakt, a to za misi v jižním Afghánistánu v letech 2007 a 2008. Jde o nové ocenění pro ty, kteří se přímo účastní ozbrojených operací. Ministr obrany ho zavedl v roce 2011.
             35:27
             Problémové billboardy u českých silnic
              Billboardy by měly z blízkosti dálnic a rychlostních silnic zmizet do pěti let. Novelu zákona o pozemních komunikacích už loni schválili poslanci.
              37:51
              Století newyorského nádraží Grand Central
               Martin Řezníček v New Yorku pátral po tom, jak se tahle stavba zapsala do americké historie.
               40:20
               Masopustní veselí
                Vyznavači starých lidových zvyků si připomínají masopust. Období po svátku Tří králů, které končí šest týdnů před Velikonocemi, má svoje tradice v několika českých a moravských obcích.
                41:53
                Tragické vesmírné nehody
                 Americká NASA si připomněla 3 tragické nehody svého vesmírného programu. Všechny se staly na přelomu ledna a února. Start astronautů v Apollu1 v roce 1967, exploze raketoplánu Challenger 1986 a havárie Columbie o 17 let později.
                 43:13
                 Výhled na zítřek
                  Kroky Miloše Zemana; náledí v Česku
                  Přehrát celé video
                  Stopáž44 minut
                  Další díl
                  3. únor 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž54 minut

                  20. květen

                  Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                  Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  20. květen

                  Ve znakovém jazyce

                  Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  19. květen

                  Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                  Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  19. květen

                  Ve znakovém jazyce

                  Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  18. květen

                  Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                  Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  18. květen

                  Ve znakovém jazyce

                  Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám