22. leden 2013

Část: Budvar prohrál spor o značku BUD

Obsah dílu

O voličské průkazy je rekordní zájem — Další podporovatelé kandidátů — Epidemie chřipky v Česku — Neutěšená situace v Sýrii — První privatizace státních lesů — Osud obyvatel vyhořelého domu — Budvar prohrál spor o značku BUD — Smutný osud židovských památek — Kauza Bárta–Škárka opět před soud — Britský princ Harry se vrátil z Afghánistánu — Inspekce v českých skiareálech — Nekvalitní polské potraviny — Prezidentská kampaň — Metody prezidentských kampaní — Nekvalitní známky technické kontroly — Obamova inaugurace: s nadhledem — Konec výmluvám na osobu blízkou — Výročí podpisu Elysejské smlouvy — Se sněžnicemi napříč Šumavou

Části dílu

00:54
O voličské průkazy je rekordní zájem
  700 tisíc voličských průkazů - tolik jich Ministerstvo vnitra poslalo na jednotlivé úřady.
  04:30
  Další podporovatelé kandidátů
   Dnešek taky přinesl další protichůdná vyjádření podpory oběma kandidátům.
   07:24
   Epidemie chřipky v Česku
    V nemocnicích jsou noví pacienti s vážným průběhem chřipky, další čtyři lidé kvůli ní, ale zároveň i kvůli dalším zdravotním komplikacím zemřeli.
    11:11
    Neutěšená situace v Sýrii
     Řešení krize v Sýrii stále v nedohlednu. Novou naději nepřinesla ani mezinárodní mise OSN a Ligy arabských států.
     13:48
     První privatizace státních lesů
      Vláda chystá první privatizaci státních lesů v historii samostatného Česka. Kabinet tím chce získat až 1 miliardu a šest set milionů korun.
      15:58
      Osud obyvatel vyhořelého domu
       Senioři a jejich rodiny se poprvé podívali do vyhořelého domu v Příboru na Novojičínsku. Ze svých bytů si mohli vyzvednout nejnutnější věci. Definitivně se budou moci vrátit zřejmě příští týden.
       17:18
       Budvar prohrál spor o značku BUD
        Českobudějovický Budvar se svou značkou BUD v Evropské unii zatím neuspěje. Dnes totiž prohrál dlouholetý spor s americkou firmou Anheuser-Busch.
        19:37
        Smutný osud židovských památek
         V pražské galerii Klementinum připomínají smutný osud židovských památek v severních Čechách. Většinu synagog a hřbitovů tu totiž zlikvidovali nacisti. A co nestihli, dokončili komunisti.
         21:50
         Kauza Bárta–Škárka opět před soud
          Jedna z nejvýraznějších kauz loňského roku – tedy případ údajného uplácení tehdejších poslanců strany Věci veřejné - se přelila i do roku letošního a vrací se na stůl soudce Obvodního soudu pro Prahu 5 Jana Šotta.
          23:49
          Britský princ Harry se vrátil z Afghánistánu
           Během pětiměsíčního nasazení působil jako pilot a střelec bojového vrtulníku.
           26:10
           Inspekce v českých skiareálech
            Neexistující ceník nebo menší porce, než slibuje jídelní lístek. Takové prohřešky dnes zjistila ve dvou středočeských skiareálech Česká obchodní inspekce.
            27:45
            Nekvalitní polské potraviny
             Rok od aféry s technickou solí v potravinách z Polska Česko stále nemá rozluštění. Marně se snaží získat seznam takových výrobků.
             29:46
             Prezidentská kampaň
              Osobnosti, umělci, lidé všeobecně uznávaní díky své práci a tomu, co dokázali. Ti všichni se v těchto dnech přiklánějí na stranu kandidátů. Jenže v ulicích českých měst neúnavně agitují ještě stovky dalších lidí.
              34:56
              Metody prezidentských kampaní
               Prezidentská kampaň vrcholí a volební štáby Karla Schwarzenberga i Miloše Zemana bojují o každý hlas. Na ulici i na internetu. Kampaně začínají nápadně připomínat americký styl.
               36:44
               Nekvalitní známky technické kontroly
                Ministerstvo dopravy řeší problém nekvalitních nálepek na registračních značkách aut. Známky prokazující platnost technické kontroly a měření emisí se totiž odlupují a jsou nečitelné.
                38:37
                Obamova inaugurace: s nadhledem
                 Inauguraci Baracka Obamy sledovalo ve Washingtonu tři čtvrtě milionu lidí. Prezident pak vstup do druhého funkčního období slavil v soukromí - s třiceti tisíci hosty. Tady jsou nejlepší momenty dne, jak je zachytily televizní kamery.
                 40:26
                 Konec výmluvám na osobu blízkou
                  Novela silničního zákona, která má omezit zneužívání výmluv na osobu blízkou, platí čtyři dny. Mnozí šoféři i právníci už ale vidí v nových paragrafech skuliny. A úředníci mají obtížnější práci.
                  42:46
                  Výročí podpisu Elysejské smlouvy
                   Francie a Německo slaví symbolickou zlatou svatbu. Uplynulo půl století od podpisu tzv. Elysejské smlouvy, která měla ze zavilých nepřátel udělat nejtěsnější spojence.
                   45:41
                   Se sněžnicemi napříč Šumavou
                    Hitem letošní sezony se na Šumavě stávají sněžnice. Půjčují je sami správci parku. Skupinky turistů pak strážci vodí do míst, kam nevedou žádné stezky.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    23. leden 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž50 minut

                    26. březen

                    Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                    26. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    26. březen

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    26. 3. 2023 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    25. březen

                    Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                    25. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    25. březen

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    25. 3. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    24. březen

                    Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                    24. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    24. březen

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    24. 3. 2023 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám